Házasságkötés Németországban

Több
11 éve 4 hónapja #25581 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

mahlzeit írta:

VAnna írta: Tud nekem segiteni valaki abban,hogy ha a párom is és én is magyar állampolgárok vagyunk,akkor mire van szükség ahhoz,hogy Németországban házasságot köthessünk?Jó lett volna itthon elrendezni,tudom,de nagyon sürget minket az idő,és valószínüleg már csak Hamburgban lesz erre lehetőségünk.Előre is köszönöm az információkat.

Anna

A topic elso oldalan le van irva a menete, nem fog tetszeni.
Sokkal olcsobb es gyorsabb ha meg most bejelentkeztek Mo.-on egy anyakonyvezetonel, kertek egy idopontot. (min 4 hettel elotte kell) Majd hazautaztok es megcsinaljatok. Kevesebb ugyintezes..
A csaladi adokedvezmenyen meg nem kell aggodni, ha dec. 31-ig hazassagot kottok, akkor a teljes adoevre jar a csaladi adokedvezmeny. ( a nemetek ezert hazasodnak decemberben foleg es nem nyaron:) ) Legfeljebb jovore igenylitek vissza a tulfizetest.


Üdv! Az volna a kérdésem, hogy ha pl. januárban vagy februárban házasodunk össze, akkor egyből másik adókategóriába kerül a férjem? Tehát következő hónaptól kezdve kevesebb adót vonnak le? Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25583 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

Elolvastam a hozzászólásokat. Épp azon gondolkodunk, hogy Németországban vagy Magyarországon tartsuk-e az esküvőt, de lehet ez utóbbi mellett döntünk.
Nem tudja valaki, hogy ha párom Németországban dolgozik, ott van bejelentett munkahelye, lakcíme, akkor a házasságkötéshez szükséges családi állapotra vonatkozó igazolást kint Németországban kell kérni, ha Magyarországon tartanánk az esküvőt?
Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25597 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

angelsdream írta:

mahlzeit írta:

VAnna írta: Tud nekem segiteni valaki abban,hogy ha a párom is és én is magyar állampolgárok vagyunk,akkor mire van szükség ahhoz,hogy Németországban házasságot köthessünk?Jó lett volna itthon elrendezni,tudom,de nagyon sürget minket az idő,és valószínüleg már csak Hamburgban lesz erre lehetőségünk.Előre is köszönöm az információkat.

Anna

A topic elso oldalan le van irva a menete, nem fog tetszeni.
Sokkal olcsobb es gyorsabb ha meg most bejelentkeztek Mo.-on egy anyakonyvezetonel, kertek egy idopontot. (min 4 hettel elotte kell) Majd hazautaztok es megcsinaljatok. Kevesebb ugyintezes..
A csaladi adokedvezmenyen meg nem kell aggodni, ha dec. 31-ig hazassagot kottok, akkor a teljes adoevre jar a csaladi adokedvezmeny. ( a nemetek ezert hazasodnak decemberben foleg es nem nyaron:) ) Legfeljebb jovore igenylitek vissza a tulfizetest.


Üdv! Az volna a kérdésem, hogy ha pl. januárban vagy februárban házasodunk össze, akkor egyből másik adókategóriába kerül a férjem? Tehát következő hónaptól kezdve kevesebb adót vonnak le? Köszönöm előre is!

Az adokategoriad magatol nem valtozik meg. Ha megvolt az eskuvo, akkor utana nektek kell intezni, de ha elintezted, akkor mas adokategoria szerint kapjatok a fizetest. Viszont a "kedvezmeny" egesz evre ervenyes, azaz ha pl. marciustol valtozik az adokategoria, az eves adoelszamolasnal a januar es februari "tobbletek" visszajonnek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25598 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

angelsdream írta: Elolvastam a hozzászólásokat. Épp azon gondolkodunk, hogy Németországban vagy Magyarországon tartsuk-e az esküvőt, de lehet ez utóbbi mellett döntünk.
Nem tudja valaki, hogy ha párom Németországban dolgozik, ott van bejelentett munkahelye, lakcíme, akkor a házasságkötéshez szükséges családi állapotra vonatkozó igazolást kint Németországban kell kérni, ha Magyarországon tartanánk az esküvőt?
Köszönöm előre is!

Ha van magyar cimetek es nem jelentkeztetetk ki, max "ideiglenes kulfoldi tartozkodassal", akkor nem kell tulvarialni. Ne akarj ilyen igazolast beszerezni:) Keressetek olyan anyakonyvezetot, ai nem komplikalja tul a dolgot:) Felhivsz egyet, nehany kerdes.. Ha bonyolit, akkor hivd a masikat:) Budapesten ez relativ egyszeru mert van par kerulet es anyakonyvezeto.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25600 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

mahlzeit írta:

angelsdream írta:

mahlzeit írta:

VAnna írta: Tud nekem segiteni valaki abban,hogy ha a párom is és én is magyar állampolgárok vagyunk,akkor mire van szükség ahhoz,hogy Németországban házasságot köthessünk?Jó lett volna itthon elrendezni,tudom,de nagyon sürget minket az idő,és valószínüleg már csak Hamburgban lesz erre lehetőségünk.Előre is köszönöm az információkat.

Anna

A topic elso oldalan le van irva a menete, nem fog tetszeni.
Sokkal olcsobb es gyorsabb ha meg most bejelentkeztek Mo.-on egy anyakonyvezetonel, kertek egy idopontot. (min 4 hettel elotte kell) Majd hazautaztok es megcsinaljatok. Kevesebb ugyintezes..
A csaladi adokedvezmenyen meg nem kell aggodni, ha dec. 31-ig hazassagot kottok, akkor a teljes adoevre jar a csaladi adokedvezmeny. ( a nemetek ezert hazasodnak decemberben foleg es nem nyaron:) ) Legfeljebb jovore igenylitek vissza a tulfizetest.


Üdv! Az volna a kérdésem, hogy ha pl. januárban vagy februárban házasodunk össze, akkor egyből másik adókategóriába kerül a férjem? Tehát következő hónaptól kezdve kevesebb adót vonnak le? Köszönöm előre is!

Az adokategoriad magatol nem valtozik meg. Ha megvolt az eskuvo, akkor utana nektek kell intezni, de ha elintezted, akkor mas adokategoria szerint kapjatok a fizetest. Viszont a "kedvezmeny" egesz evre ervenyes, azaz ha pl. marciustol valtozik az adokategoria, az eves adoelszamolasnal a januar es februari "tobbletek" visszajonnek.


Nagyon szépen köszönöm segítőkész válaszodat!!!
Ez azt jelenti pl. ha még decemberben összeházasodnánk és kiköltöznék, bejelentkeznénk egy lakcímre, akkor ez évre visszamenőleg is megkapnánk a kedvezményt az adóelszámolásnál? (Tehát már 2012. júliustól decemberig, mert júliusban kezdett a munkahelyén....?)

Egyébként írtam több anyakönyvvezetőnek, és nagy igazság van abban, amit mondtál, mert mindenki mást írt válaszként, és Pesten már találtam egy olyan helyet, ahol nem kell igazolás, mert még nem jelentkeztünk ki, hogy ideiglenesen külföldön tartózkodik, illetve lehet az is megoldható lesz, hogy nem kell a 30 napos várakozási időt kivárni, nem kell kétszer hazautazni Magyarországra a páromnak, hanem csak egyszer és pár nap alatt meg tudjuk oldani az egészet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25601 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

Sziasztok

Én tegnap voltam bent a hivatalban, a házzasságkőtés miatt.itt Németországban.
Amit mondtak, és elküldtek fax-ban is nekem.

Minden országra más vonatkozik, mint mondták.
És ..... Ha van magyar lakhelyetek állando -akkor azt mondta az ügyintéző egyszerü :blush:
Csak a születési anyakőnyvi kivonat, személyi a polgármeseri hivataltol egy papir Tanusitvány amin ujra leirják, hogy hol laksz, és mi a státuszod, pl.özvegy,elvált stb.
És egy Tanusitvány a Megyei Kőzigazgatási Hivataltol.
Mindezek leforditva németre, és nem lehetnek 6 honapnál idősebbek .
Ha itt éltek és magyar állampolgárok vagytok akkor még más papirok is kellenek :sick:
Mi itt szeretnénk ősszeesküdni, mivel a párom német. :blush:
Ugy hogy most elkezdődőtt a papirok utáni járás :evil: :blush:
Ja és már januárban időpontot kell kérni a hivatalban
Ahogy halladok leirom a saját tapasztalatomat
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!