Házasságkötés Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #25873 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

Sziasztok

Tudja -e valaki, hogy Magyarországon melyik, hivatalos Német fordito irodát fogadják el?

A párom papirjait kellene lefordittatni magyarraitt Németországban . Aztán természetesen okmányirodában bemutatni Magyarországon.
De erre vonatkozo informáciot nem találtam,vagy csak figyelmetlen voltam.
Kőszőnőm a segitséget
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29392 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

kisne:
Neked nem mondtak, h kellene ra apostille?

nekem nem mondtak, h lenne kulonbseg, ha van otthoni lakcimem, vagyis lehet h van kulonbseg, de erre nem kerdeztek ra, en meg nem tudtam, h ezt emliteni kene :/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29396 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

Szio keek

Az a helyzet mi feladtuk a németországi esküvő gondolatát.
Megfogadtam Decotext tanácsát :) s Dániába megyünk két hét mulva esküdni :) :)
Itt két konzulátust is felhivtam , kb az egész elintézetségi ideje 4 honap és tőbbe kerül mint igy kimenni és ott ősszeesküdni. Itt mindenkinek lefordittatni a papirjait, vizsgálati idő stb. tiszta cirkusz.
Na az apostille.

Ha itt élsz és otthon mindent megszünettél és leadtad a magyar papirokat akkor a német azt mondta ,hogy nem kell.
Viszont Magyarország csak apostille pecséttel fogadja el a külfőldi házzasságokat.
De még hozzá kell tennem,hogy két németországi irodában mást mondtak mert itt a faluban azt mondták a polgármesteribe kell apostille pecsét csak ugy fogadják el, de ugye Dániai esküvőről van szo mig másik irodában azt mondták nem kell.
Én biztos ami biztos meg mivel otthonra is kell ,kérem az apostille pecsétet 130 euro :sick: :sick:
Ha kérdésed van szivesen segitek .
Üdv.Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29401 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

szoval erdekelne a Daniaban eskuves kb koltsege, es h milyen papirok kellenek hozza. Koszi szepen, ha megirod. En meg remenykedem picit, h sikerul osszehozni otthon v itt, marmint a polgarit, a vacsit meg templom mar le van fixalva, de elotte szeretnek polgarit, lehet h a biztositas miatt minel elobb jo lenne, sokba kerul havonta es ma lejar sajnos a biztositasom :( Szoval jo lenne tudni, h mennyire realis alternativa a dania.
Megneztem par kommuna oldalat, de azt olvastam, h kell egy csaladi allapot igazolas minden orszagbol ahol nagykorusagom ota laktam. Illetve mindkettonknek kellene, ami nalunk 5 kulonbozo orszagot jelentene, ez nem tunt nekem annyira egyszerunek, de annyian irtatok mar, h Daniaban milyen konnyen megy, talan en ertem rosszul.
koszi szepen!
zsuzsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29406 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

kisne írta: Megfogadtam Decotext tanácsát s Dániába megyünk két hét mulva esküdni Itt két konzulátust is felhivtam , kb az egész elintézetségi ideje 4 honap és tőbbe kerül mint igy kimenni és ott ősszeesküdni. Itt mindenkinek lefordittatni a papirjait, vizsgálati idő stb. tiszta cirkusz.Na az apostille.

Na, ennek utána kérdezek, mert úgy tudom a lányomnak nem tartott ennyi ideig! Ők is ott esküdtek, mert vőm canadai. Így sokkal egyszerűbb volt és sokkal olcsóbb is! Azonnal irok neki, hogy részletezze! és beszámolok!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29412 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

Szio

Itt a neten van egy iroda evvel foglalkozik, nekem kellett a utlevelem,anyakőnyvi kivonat , a férjemanyakőnyve =hallotti =leforditva, és itt németországba bementünk a polgármesteri hivatalban ahol ugye a lakcimet igazolták. ez volt 5 euro 30 ezer volt anyakőnyvek leforditása mert nekem régi volt
És az iroda kért 350 eurot plussz ugye a szálloda ami tanukkal együtt 200 euro.
De lehet kérni tanukat is de ez fejenként 120 euro . :blush:
Szállodát is 3 félét küldőtt az iroda melyiket kéred van olcsobb és van luxus is .
Mindent levélben intéztünk, az irodával :P mikor leellenőrizték a papirokat akkor küldik az ősszeget és ha befizetted akkor küldik a te kiválasztott napodon az időpontot.
Ez igy sokkal egyszerübb volt nekünk mint, itt németországban 4-5 honapot a konzulátusra járni. :sick:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!