Házasságkötés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29436 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

Megjött a válasz a lányomtól. Szószerint berakom az egészet, aztán majd kiválogatja mindenki
magának azt ami kell. A téma és a kérdése az volt hogy Dániában hogyn lehet házasodni!

[i]In jedem Bezirk/Kommune gibt es unterschiedliche Anforderungen, das kann auch nach 
Herkunfstland der beteiligten variieren. Da müssen die Leute einfach mal googlen, da gibt 
es ganz viele Infos. Bei einigen Kommunen muss man mehrere Tage in dem Ort übernachten, 
das machen die so, damit die über Tourismus Geld verdienen. Bei einigen kann man auch 
gleich wieder nach Hause fahren. 

Robert und ich hatten auf der Insel/Kommune Aeroskobing geheiratet. Vorteil: wir brauchten nur 
Pass und Meldebescheinigung vom Wohnort. Unsere Dokumente waren bereits auf eines der 
Haupsprachen (ich glaube Deutsch, Englisch, Französisch, Dänisch), so dass wir nichts übersetzen 
mussten. Kann sein, dass man ungarisch übersetzen muss. Nachteil auf der Insel war: ziemlich 
umständliche Anreise, da es keine Brücke gab, mussten wir mit einer Faire anreisen, wir hatten 
außerhalb der Hauptsaison geheirtatet, so dass nicht so viele Schiffe fuhren und kein Restaurant 
auf der Insel offen war. Ansonsten, sehr schöne Insel.

Wenn es eilig ist, sollten die Beteiligten über eine Hochzeitsagengur gehen, das kostet zwar mehr 
Geld, jedoch bekommen diese Agenturen schneller Termine im Rathaus und außerdem wissen die 
auch, welche Dokumente mit welchen Stempel benötigt werden. Ansonsten kann es sein, dass man 
da mal ein paar Monate warten muss oder beim Standesamt vor Ort feststellt, dass man doch nicht 
die richtigen Dokumente hat. Wir sind über eine Hochzeitsagengur gegangen, die kann ich jedoch 
nicht empfehlen, die Tussie war doof. 
 Hier ist eine andere Agentur: http://www.getmarriedindenmark.com/express-wedding Keine Ahnung, ob die gut ist, jedoch sehen die ziemlich professionell aus.
[/i]

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29465 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

keeek írta: szoval erdekelne a Daniaban eskuves kb koltsege, es h milyen papirok kellenek hozza. Koszi szepen, ha megirod. En meg remenykedem picit, h sikerul osszehozni otthon v itt, marmint a polgarit, a vacsit meg templom mar le van fixalva, de elotte szeretnek polgarit, lehet h a biztositas miatt minel elobb jo lenne, sokba kerul havonta es ma lejar sajnos a biztositasom :( Szoval jo lenne tudni, h mennyire realis alternativa a dania.
Megneztem par kommuna oldalat, de azt olvastam, h kell egy csaladi allapot igazolas minden orszagbol ahol nagykorusagom ota laktam. Illetve mindkettonknek kellene, ami nalunk 5 kulonbozo orszagot jelentene, ez nem tunt nekem annyira egyszerunek, de annyian irtatok mar, h Daniaban milyen konnyen megy, talan en ertem rosszul.
koszi szepen!
zsuzsi

Ne varialjatok annyira tul:) Mo.-on az anyakonyvi hivatalokban ezek az igazolasos dolgok, amolyan magyarosan mennek. Vagy kerik vagy nem. Nekem is kellet volna tobb orszagbol csaladi igazolas. De eselytelen lett volna.
Eloveszed a netet es a Mo.-on elkezded hivogatni a neked szimpatikus anyakonyvi hivatalokat. Szivhez szoloan eloadod mit szeretnel, rakerdezel, mi a menete. Elmondod, hogy tobb eve kulfoldon elsz(tek), de Mo.-on akarjatok az eskuvot rokonok miatt etc.. En talaltam olyat aki megkonnyitette a procedurat:) Egyparan elhajtottak, de az anyakonyvezetok nem veres burokratak altalaban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29474 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

hm, ez a modszer nem jutott eszembe, de bevallom ketsegeim vannak.. Minket ugy tajekoztattak, h nem az anyakonyvvezeto dont, hanem felkuldik valami felsobb miniszteriumba, ezert kell mar minimum 2 honappal elotte bejelentkezni. Es leendobelimtol kerik az ehefähigkeitsbescheinigungot, es a problemak ott kezdodnek, h a nemetek mi mindent kernek ehhez itten.. Es mivel kozpontba kuldik fel, gondolom mindenhol kerik ezt a papirost, de igazad van, nehany telefont meg lehet probalni.
Azt pedig mi nem arultuk el, h en hanyfele laktam mar, vegulis magyarorszagra elvileg kotelezo a kulfoldi hazassag bejelentese.. Nemetorszagra ez mar pl nem igaz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29481 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

keeek írta: hm, ez a modszer nem jutott eszembe, de bevallom ketsegeim vannak.. Minket ugy tajekoztattak, h nem az anyakonyvvezeto dont, hanem felkuldik valami felsobb miniszteriumba, ezert kell mar minimum 2 honappal elotte bejelentkezni. Es leendobelimtol kerik az ehefähigkeitsbescheinigungot, es a problemak ott kezdodnek, h a nemetek mi mindent kernek ehhez itten.. Es mivel kozpontba kuldik fel, gondolom mindenhol kerik ezt a papirost, de igazad van, nehany telefont meg lehet probalni.
Azt pedig mi nem arultuk el, h en hanyfele laktam mar, vegulis magyarorszagra elvileg kotelezo a kulfoldi hazassag bejelentese.. Nemetorszagra ez mar pl nem igaz.

En nem gondolkoztam, csak felhivtam par anyakonyvezetot. Az egyik rendkivul segitokesz volt, csak ugy szimplan es csomo minden elintezett es nem kekeckedett. Igaz mi mindketten magyar allampolgarok vagyunk. De tobb eve kulfoldon elunk.
A kulfoldi elesnel egyebkent azt nezik amikor kijelentkeztel Mo.rol ideiglenesen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29482 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

ha mindketten magyarok vagytok, akkor nem nagyon ertem mi lehetett a problema.
mi is felhivtunk mar jopar anyakonyvvezetot, es szemelyesen is tobbet felkerestunk. Sajnos nem voltak rugalmasak egy picurkat sem, bar tobbnek fogalma sem volt a szukseges papirokrol, es sok nem is volt hajlando ennek utananezni :) Mikor vegre sikerult megtudni, h mire van szukseg, akkor abbahagytam a tovabbi kerdezoskodest (mert nem gondoltam, h mashol mas eredmenyre jutnek).

Dania: ertem most mar, hogy minden kommune mas papirokat ker, ez a szigetes sajnos mar erosen telthazas, de akkor csak keresgelni kell tovabb. Azert nalam ez csak a veszmegoldas kategoria egyelore :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29492 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

keeek írta: ha mindketten magyarok vagytok, akkor nem nagyon ertem mi lehetett a problema.
mi is felhivtunk mar jopar anyakonyvvezetot, es szemelyesen is tobbet felkerestunk. Sajnos nem voltak rugalmasak egy picurkat sem, bar tobbnek fogalma sem volt a szukseges papirokrol, es sok nem is volt hajlando ennek utananezni :) Mikor vegre sikerult megtudni, h mire van szukseg, akkor abbahagytam a tovabbi kerdezoskodest (mert nem gondoltam, h mashol mas eredmenyre jutnek).

Dania: ertem most mar, hogy minden kommune mas papirokat ker, ez a szigetes sajnos mar erosen telthazas, de akkor csak keresgelni kell tovabb. Azert nalam ez csak a veszmegoldas kategoria egyelore :D

Az, hogy ha kulfoldon elsz es magyar allampolgar vagy, akkor is "elvileg" kellene vmilyen igazolas, hogy nem hazasodtal meg az adott orszagokban. MAsreszrol az eskuvo elott min. 1 v. 2 honappal be kellene jelentkezni szemelyesen. Ami azzal jar, hogy haza kell utazni. Na marmost en nem akartam:) A tobbit nem irom le, a lenyeg, hogy talaltam egy elkepesztoen kedves es segitokesz, meg veletlenul se burokrata anyakonyvezetot. Aki magatol meg az anyakonyvi kivonatainkat is megkerte, hogy nekem ne kelljen kulfoldrol ezzel foglalkoznom. Mindezt kedvessegbol, ellenszolgaltatas nelkul! Nem ismertem elotte.
MAsreszrol ismerettsegi korben volt magyar-kulfoldi hazassag. Kell keresni egy "ismeros" anyakonyvezetot:) Tovabb nem ragozom viragnyelven ezt a fajta megoldast:) Mo.-on sok minden elintezheto, ami alapbol nem jo. De a topic problemajat megolhatja..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!