Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 7 hónapja #23320 Írta: szabogabor
szabogabor válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!
Sok dolog befolyásolja, (gyerekek száma ,életkor , szolgálltatások stb) . Amúgy Itt az oldalon is van egy kalkulátor . Én az államinál vagyok 140-800€ -ig bármi lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23324 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok.Kezd a türelmem elfogyni. Az első leadás 2012.12.29, ekkor jelentkeztünk be a régi lakcimünk rathausába, leadtuk a családi pótlék igényt,majd februárban kértek mindenféle nyomtatványt, megkapták. Áprilisban újra kezdtük, jelezvén a cím változást és egy német család segítségével, mert mi magunknak kevés a német nyelvtudása,és a decemberi beadáskor is csak magyar segítséget kaptunk nyelvtudási hiányossággal. A német segítség jelezte Ravensburgban hogy már történt megigénylés és új címmel kérnénk. Minden szükséges papírt ismét elküldtünk amit kértek. 1hónap telefon: minden rendben ne aggódjunk az átfutási idő 3 hónap. Eltelt a 3 hónap augusztusban megint telefon: erre azt mondják, hogy küldtek levelet no de a régi címre, tehát mi semmilyen levelet nem kaptunk. Jeleztük, hogy küldje az új címre megint, de azóta semmi! Úgy gondolom bekeverhetet a régi cím és leadása, de a német segítség azt mondja az nem lehet gond, mert tudnak rólunk és minden papírt leadtunk ami kell. Nem vagyok cseppet sem nyugodt:( tudom hogy nem számíthatok támogatásra itt, hisz nem ezért jöttem ide, és nem kértem más támogatást sem, pedig elég kevésből élünk .Jól jönne egy kis kiegészítő, mert igen drága az ovi és lassan itt a tél. Szerintetek mi lehet a gond,lesz ebből egyáltalán valami vagy felejtem el? Vagy mit tennétek még a telefonálgatáson kívül?válaszokat köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #23327 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Liv írta: 1. Szerintetek mi lehet a gond, lesz ebből egyáltalán valami vagy felejtem el?
2 Vagy mit tennétek még a telefonálgatáson kívül?

1/ A gond, hogy nem csak az új címeden adtad be, hanem mindekét címen! Igaz hogy közölted, de így két kérvény van ami teljesen megzavarta** a dolgok amúgy síma menetét! ( A megodás az lett volna, hogy csak az új címen beadni. Visszamelőleg is kifizetnek mindent.)
2/ Személyesen bemenni! Akár minden nap. A rossz a dologban, hogy nem besziltek a nyelevet!


**Úgy nézhet ki, hogy duplán akarjátok a "Kindergeld"-et. Nem új dolog ez. Nem egyszer az is előfordúlt már, hogy bevándorlók duplán sőt triplán kasziroztak támogatásokat miután különböző vérosokban bejelentkeztek! Azóra a hivatalik nagyin érzékenyek arra, ha valaki 2x vagy 3x is kérvényez valamit....

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Liv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23334 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszönöm a választ,teljesen érthető, ha a hivatal megzavarta volna az új cím. De mielőtt ujra beadtuk a papírokat a hivatallal egyeztetve volt, miszerint a decemberi papírokat rosszul töltöttük ki és meg sok potolando dokumentum van, lakcím igazolás, munkahely igazolás, a papírokat így kérésre küldtük el megint a hozza adott ügyfél számmal együtt. Ezért nem értem mi lehet az oka annak , hogy nem küldenek a megadott címre semmit. A régi címről meg nem postázák nekünk, mer rossz a kapcsolat. Be menni meg nem tudunk mert nekem nincs lehetőségem rá a férjem meg délutánig dolgozik, a nyelvvel nem lenne probléma mert segítségünk szerencsére van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23337 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Liv,
menj be személyesen,tolmáccsal. Belenézhetsz az "aktádba" is. És pontosan látni fogsz mindent.
És addig el ne gyere,amíg nem kapsz pontos válaszokat. Az elején nyelvtudás hiányában ebbe a hibába estünk sokszor: a tolmács és az ügyintéző elbeszélgetett jól és nem jutottunk semmire. NYELVTANULÁS A LEGFONTOSABB, a saját bőrömön tapasztaltam. A szinkrontolmácsolás nem is annyira egyszerű.
Egyébként csak hiánypótlás miatt húzódhat el ennyire, itt a "lakcímakadályt" jól ugorják.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #23338 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Be kell menni a postara, es atiranyittatni a postat a regi lakcimröl az ujra. Ez penzbe kerül.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!