Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 7 hónapja #23345 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Az ovi ügyben is tudnátok lépni, mi épp ma voltunk az Oktatási Hivatalban ez ügyben. Kértek az óvodából, óvodai támogatáshoz formanyomtatványt, kitöltitek értelemszerűen, majd személyesen felkeresitek az illetékes Hivatalt (vagy postán), és beadjátok. Nekünk nem volt egy tétel kristály tiszta, ezért személyesen mentünk be, és 2 perc alatt az ügyintézővel mindent pontosítottunk, mondta jövő héten kapunk egy határozatot levélben, amit be kell vinni az oviba, és ők onnantól annyival kevesebbet húznak le a számlánkról, amennyi a határozatban áll. Röviden ennyi, remélem érthető voltam.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #23346 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Liv írta: Köszönöm a választ,teljesen érthető, ha a hivatal megzavarta volna az új cím. De mielőtt ujra beadtuk a papírokat a hivatallal egyeztetve volt, miszerint a decemberi papírokat rosszul töltöttük ki és meg sok potolando dokumentum van, lakcím igazolás, munkahely igazolás, a papírokat így kérésre küldtük el megint a hozza adott ügyfél számmal együtt. Ezért nem értem mi lehet az oka annak , hogy nem küldenek a megadott címre semmit. A régi címről meg nem postázák nekünk, mer rossz a kapcsolat.........

.....a nyelvvel nem lenne probléma mert segítségünk szerencsére van.


Pedig egyértelmű, hogy ez a gond. Ezért is póstázzák a régi címre a dolgokat! Az újra beadott papirokkal senki nem foglalkozik mert valószínű van egy régi ügyfélszámotok! Ne feledd, itt is ugyan olyan a bürokrácia, mint Mo.-on.

.... Be menni meg nem tudunk mert nekem nincs lehetőségem rá a férjem meg délutánig dolgozik,.....

Bocs' ezek csak kifogások! Akkor nincs is nagyon szükségetek a pénzre! Vegyen ki a férjed egy hét szabadságot* s intézkedjen (elvileg sok pénzről van szó nem?), vagy Te menj be ismerőssel! Ha kell a pénz, akkor be kell menni a lakhelyed szerinti hivatalba! Szerinted itt ki tud valamilyen hatékonyabb megoldást mondani?!

*Ha hivatalos ügy, a munkaadónak még szabadnapot is kell elvileg biztositania!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #23349 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Liv írta: Be menni meg nem tudunk mert nekem nincs lehetőségem rá a férjem meg délutánig dolgozik.

Akkor valószínű, hogy nincs szükségetek a pénzre! Lehet szabit
kivenni
, s egy csomó más megoldás is lehet. Be kell menni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23358 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszönöm a válaszokat. A férjemmel is megtárgyaltuk, és megyünk tolmácssal Ravensburgba. Az akadályok azért vannak, hogy megoldjuk őket. Nem szeretek kérni, otthon sem kértem támogatást sosem. 1/2 éve tanulom a nyelvet, de csak a napi szükséglekhez tudom még csak használni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #23369 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Liv írta: Köszönöm a válaszokat. A férjemmel is megtárgyaltuk, és megyünk tolmácssal Ravensburgba. Az akadályok azért vannak, hogy megoldjuk őket. Nem szeretek kérni, otthon sem kértem támogatást sosem. 1/2 éve tanulom a nyelvet, de csak a napi szükséglekhez tudom még csak használni.


A "Kindergeld" vagy ahogy otthon kapod "családipótlék" az MO.-on támogatás kategória? Szerintem nem. Ez azoknak a családoknak jár (s nem: adható) az államtól, akik gyereket vállalnak! (Itt is, és otthon is.) Ez amolyan állami részvétel a felnevelésben, mert hát elvileg újabb adófizetőt nevelsz fel!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606, bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23509 Írta: Eccsike
Eccsike válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Igen ez jó! Valószínüleg nállunk is azért csúszik, mert mindenki szabin van. :-( Októberben lesz 1éve, hogy a férjem kint dolgozik. Áprilisra minden papír kitöltve, aláírva megvolt. azt mondták Júni 15-ig tuti utalnak. Igen azóta sem kaptuk meg. :-D.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!