Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 6 hónapja #24625 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Hugica,

akkor használd a http://szotar.magyarnemet.hu-t ! Jól fordít !

Szép estét !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24637 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

szia Laila7!
Nem tudok arról, hogy No-ban lenne ideiglenes lakcím, legalábbis ezen az oldalon ilyen nincs www.euvonal.hu/index.php?op=mindennapok_tagallamok&id=1 ezen olvasgass, itt le van írva mit KÉNE tenni. Az már más kérdés, hogy németben erről nem mindenhol tudnak. Arra készülj fel, hogy a Mo-i folyósítást (gyes, csp) gyorsan elveszik, miközben BRD-ben még nem kapsz semmit.
Remélem segíthettem!
Üdv Hédi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laila7, agnes28

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24663 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hello Mindenkinek !

Rövid történet:
2011 aug.-ban családdal németbe költöztünk. Igényeltünk természetesen csp.-t a gyerekek után már szeptemberben.
2011 novemberig otthon csp.-t kaptunk, itt kint megállapították a folyósítást dec.01-től, mondván, hogy aug.-tól nov.30-ig otthon kaptunk, ezért itt erre az időszakra nem jár. Megfellebbeztük feb.elején, különbözetet igenis kérjük kifizetni.
8 hónap várás, érdeklődés stb. után kaptunk egy szintén elutasító határozatot a napokban. Nincs különbözet kifizetés.

Tudtommal magyarok ezrei kapnak különbözetet, vagy kaptak addig, amíg otthon le nem mondták.

Kérek tisztelettel néhány fórumozót, hogy aki kapott kiköltözést követően továbbra is otthon csp.-t és itt erre az időszakra megállapítottak neki különbözetet, az legyen kedves ide bemásolni, hogy a különbözet folyósítását mely német jogszabály mely passzusára hivatkozással engedélyezték. Bírósághoz vagyok kénytelen fordulni, és ez lenne a kereset jogi alapja.

Köszönöm !

További szép estét !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24667 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Az lenne a kérdésem, hogy az E411-es és E401-es lapokat milyen nyelven kell kitölteni?
Illetve az egész ide oda küldözgetést lehet személyesen is intézni?

Elöre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #24690 Írta: Andrea79
Andrea79 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok! Találkozott e már valaki ezzel a formanyomtatvánnyal. mert év elején Ausztriában dolgoztam és ezt küldték az elmaradt családi pótlék igénylésére
http://www.sozialversicherung.at/mediaDB/629467_01_KBGG1_Kinderbetreuungsgeld_Antrag.pdf

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25187 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Férjem július óta Németországban dolgozik. Szeretnénk megigényelni a családi pótlék különbözetet. A Nemzetközi ügyek Osztályán azt a felvilágosítást kaptuk, hogy mivel én kapom itthon a családit és a gyerekekkel együtt mi itt vagyunk és nekem még járulékfizetésem is van itthon, így ott csak a különbözetet kapjuk és itthon pedig megmarad az eredeti csp. Viszont németországban azt mondta az ügyintéző, hogy csak fél év munkaviszony után lehet a két ország ellátása közötti különbözetet igényelni. Nem a kiegészítő potlékot szeretnénk, csak a külömbözetet. Van esetleg valakinek valami tapasztalata ez ügyben? Keresgéltem a témában, de még sehol nem láttam, hogy cdsak 6 hónap után lehetne a csp-t igényelni és a Pestiek is azt mondták, hogy az első naptól rendben kellene lennie.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!