Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 3 hónapja #27303 Írta: zsuzsanna75
zsuzsanna75 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szio

Valamit csak fizetnek kint utána mert a német adót is tudja igényelni van német adó száma stb stb ott kapja eu-ba a fizetését itt Magyarországon semmit nem kap. Max Fizetik itt a Tb-jét vagy a járulékokat. Meg néztem pontosan Antrag auf deutsches Kindergeld-ausland amit kitöltött a munkáltató azt a papírt kaptuk azt küldtem el elnézést ha rosszul írtam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27304 Írta: zsuzsanna75
zsuzsanna75 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia

Igazad van én írtam el antrag auf deutsches kindergeld-ausland amit át küldtem. Mivel van német adó száma és adót is tud vissza igényelni gondolom én,hogy Igaz itt is be van jelentve de itt Magyarországon nem kap semmit max a járulékokat fizetik. Mindent németbe kap a fizetését is német bank számlára. Azért köszönöm a választ :)) Mindenkinek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 2 hónapja #27333 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Gyermeket váróknak:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, AiRLAC

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27391 Írta: Evica007
Evica007 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Sok mindent olvastam, es hallottam mar a temarol, eppen ezert mostmar nem vilagos szamomra, mit lehet, es mit nem, valamint hogy mik szüksegesek a következökhöz:

2011. augusztustol Nemetorszagban dolgozik ferjem, Nemet ceghez van bejelentve. Kiköltöztem en is kisfiunkkal, jelenleg meg nem dolgozom, mert itthon vagyok vele (augusztusban volt 2 eves). Eddig otthon kaptam a gyedet, ami 2012.augusztusban lejart, a gyest mar meg sem igenyeltem, es a csaladi potlekot is lemondtam december 1-töl. Jelenleg tehat semmit nem kapok, magyarorszagi munkaszerzödesem is megszünt novembertöl. Szeretnenk itt kint megigenyelni a gyermekünk utan jaro penzeket, ugy tudom Kindergeld es Kinderzuschlag jarhat. Azt is mondjak, hogy visszamenöleg is meg lehet igenyelni a különbözetet, mivel otthon kevesebb penzt kaptunk, mint ami itt jart volna. Eddig egy E401 es egy E411-es nyomtatvanyt nyomtak a ferjem kezebe, hogy ezeket kell kitölteni, es magyarorszagon kitöltetni. Milyen papirok szüksegesek meg, es hova kell beadnom a nyomtatvanyokat? Mi jar 2011 augusztustol 2012. decembereig es mi jar utana? Milyen nyomtatvanyokat kell hozza beszereznem es kitöltenem? Most kaosz van a fejemben, hogy mit hova mihez kell csatolni es küldeni.
Ha feladom a e 401, 411-es nyomtatvanyokat, akkor nekem küldik majd vissza, vagy a nemet hivatalnak postazzak mar automatikusan? Dehat meg kindergeldes papirt nem töltöttünk, tehat a hivatal elvileg meg nem tud rolunk..., vagymi...
Ha valaki tud valamit, konkretumot!! akkor kerem irjon!:)
JA! Niedersachsenben vagyunk, azt hiszem Oldenburghoz tartozunk, nem tudom ez szamit -e, de eleg nagy ez a Nemetorszag!:)

Köszönöm elöre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27513 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Olyanok segítségét szeretném kérni, akik már igényeltek visszamenőleg családi pótlék különbözetet.
A férjem kint dolgozik július eleje óta Németországban. Én a két lányommal itthon lakom Magyarországon. Az információk szerint mivel a férjem német cégnél dolgozik, így igényelhetjük a családi különbözetét. Mivel nekem itthon van bejelentett munkahelyem és eddig én kaptam a családit, itthon azt mondták, hogy ez marad változatlan és kint csak a különbözetet folyósítják. Ez így rendben is van számunkra. Viszont mivel december 10-től most új munkaheylen dolgozik, és csak utánna adta be a családi igénylését, a Familienkassanál azt mondták, hogy csak dec.10-től kapjuk meg a különbözetet. A júliustól eltelt időszakban 3 munkáltatója is volt, Ugyan ott dolgozott és ugyan azok az emberek voltak a főnökeik, csak egyik cégből átjelentették őket a másikba. Mind a három cég német munkaerő kölcsönző cég. Hivatalosan, munkaszerződéssel, bejelentve dolgoztak. A bérüket bankszámlára kapták, de a munkaviszony megszűnéséről semmi papírunk nincs. Mivel ennél a cégnél ők mondtak fel, a cég nem akar kitölteni semmiféle papírt, így nem ad igazolást sem, hogy a Familienkassához le tudjuk adni. A kérdésem az lenne, hogy aki már intézett így visszamenőlegesen családi különbözetet és esetleg nem eg munkáltatója volt ezen időszak alatt, honnan és milyen igazolást szerzett, amit elfogadtak a családisok?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #27520 Írta: salamonfeco
salamonfeco válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia brenya33!
Keresd ezt a céget,beszélnek magyarul és nagyon korrektnek tűnnek:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Hasonló cipőben járok én is hozzájuk fordultam.Több ismerősöm is velük csináltatja ezeket a dolgokat és eddig csak pozitív dolgokat hallottam róluk.Van magyar és német irodájuk is.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv Feri
A következő felhasználók mondtak köszönetet: brenya33, zsuzsanna75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!