Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 2 hete #29315 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

trosztg12345 írta: Üdv Airlac,

hát ez oltári. Ma voltam személyes egyeztetésen FK-nál, nekem meg azt mondták, hogy ha a gyerekek még otthon lettek volna ebben a négy hónapban, akkor kapnánk különbözetet... Téged meg ezzel utasítottak el ... :'( :-S :@


Trosztg!

Arra a négy hónapi különbözet összegére akkor lennél jogosult, ha gyermekeid Magyarországon éltek volna. /Ha jól olvastam, korábban írtad, hogy kiköltöztek, bejelentetted őket a no.-i lakcímre. (Amit a magyar rendelkezések ill. törvények szerint bejelentési kötelezettséggel bír.)/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #29316 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

AiRLAC írta:

trosztg12345 írta: Üdv,

ha ezek alapján Magyarország a családi ellátások leigazolása során feltünteti az össz ellátásba a magyar GyES-t, GYET-t stb., akkor a jogszabály alapján - amit bemásoltál - a fogadó államnak is a családi ellátásainak összességét kell tekintetbe vennie, még akkor is, ha az ellátások mögöttes tartalmai részben eltérőek !!!!!!! Hisz a bemásolt jogszabály a "szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról szóló közösségi rendeletet" említi, arra hivatkozik !

Valamint ha ez így lenne, abban az esetben szinte senki nem kapna különbözet-térítést az új "hazájában", márpedig ennek pont az ellentéte igaz.

És hadd kérdezzem meg általánosságban mindenkitől, aki ezt a topikot olvassa, vagy inkább csak azt kérném, hogy akár névtelenül, de jelentkezzen itt az oldalon olyan személy, aki kapja már a különbözetet, vagy kapta mostanában (2011-2012). Másfél éve harcolok a FK-val, mert arra a 4 hónapra amíg otthon még családi pótlékot kaptunk, nem hajlandóak különbözetet fizetni a német Einkommensteuer-Gesetz-re hivatkozással, miszerint egyszerre 2 tagállamban hasonló családi ellátást nem lehet kapni párhuzamosan. Még akkor sem, ha az ellátások összegei jelentős mértékben eltérnek !!! ????????????????????????????????????? :((


Ha ez így lenne - ez így van. Ha te megérkezel Németországba mint friss munkavállaló, akkor Kindergelden kívül nem vagy más cst-ra jogosult, hiszen nincs/nem volt előtte munkaviszonyod.
Itt vannak a hivatkozott EU jogszabályok amik alapján én érveltem anno (az más kérdés hogy nekem se fizettek ki 4 hónapot amíg a gyerekek nem érkeztek meg, hiába igazoltam hogy otthon már nem kapnak családi pótlékot mert előre lemondtuk).

883/2004 rendelet (minden EU nyelven)

987/2009 rendelet (minden EU nyelven)

Én úgy vettem anno észre hogy a különbözetet sokkal bonyolultabb elintézni, ezért is mondtuk le előre a csp-t még otthon.


A családtámogatási ellátások elbírálásakor azt is figyelembe veszik, hogy a gyermek, aki után ellátást igényelsz, HOL ÉL.
Azaz: Ha lemondtad a mo.-i csp., akkor a gyerkőcöket is vinni kellett volna, és akkor Németországban a teljes összegű Kindergeldet kaptad volna meg. (Mert ahhoz ott kell, hogy éljenek, ha a teljes összegű KINDERGELDET igényled!!)
Amennyiben a gyrekőcök Magyarországon maradtak, akkor NEM kellett volna lemondani a csp., mert a KÜLÖNBÖZETRE jogosult lettél volna.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: AiRLAC

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #29317 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

bariba írta: A családtámogatási ellátások elbírálásakor azt is figyelembe veszik, hogy a gyermek, aki után ellátást igényelsz, HOL ÉL.
Azaz: Ha lemondtad a mo.-i csp., akkor a gyerkőcöket is vinni kellett volna, és akkor Németországban a teljes összegű Kindergeldet kaptad volna meg. (Mert ahhoz ott kell, hogy éljenek, ha a teljes összegű KINDERGELDET igényled!!)
Amennyiben a gyrekőcök Magyarországon maradtak, akkor NEM kellett volna lemondani a csp., mert a KÜLÖNBÖZETRE jogosult lettél volna.


Köszi, ez megmagyarázza a dolgot. Mondjuk 3 hónapért nem variálok már :) így sem volt egyszerű és ahogy nézem másnak sem az :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #29832 Írta: nikibagi
nikibagi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ha van eszetek otthon fordítattjátok le a gyerek anyakönyvi kivonatát és a határozatot hogy otthon megszűnt az ellátás a gyerekre mert én a 2 papírért fizettem 90 eurót!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #29835 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Mindenképpen olcsóbb, ha otthon van lefordítva minden papír, de arra figyeljetek, hogy EU-lag elismert közjegyzővel hitelesített fordítás legyen, mert azt fogadják el.
Egyébként nekünk nem kérték se a születési, se a házassági anyakönyvi kivonatot lefordítva. Az eredetit bemutattuk, és azt fénymásolták le.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #29841 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

nikibagi írta: Ha van eszetek otthon fordítattjátok le a gyerek anyakönyvi kivonatát és a határozatot hogy otthon megszűnt az ellátás a gyerekre mert én a 2 papírért fizettem 90 eurót!


Az otthoni 2006 vagy utáni anyakönyvi kivonatok EU szabványú, 3 nyelvűek (A4es cirádás papír), mindenhol elfogadják fordítás nélkül. Ha még régebbi van akkor érdemes még otthon az okmányirodában kérni újat, kb. 2e forint illetékbe kerül darabja (születési, házassági is), így már az újat kapjátok.

Fordításhoz elég egy németországi hitelesetítéssel rendelkező szakfordító, nem kell közjegyző meg ilyen hülyeségek. A szakfordítónak van egy szakmai igazolása, azt mellécsatolhatjátok ha valahol kérik (nekem nem kérték sehol). Mi emailben küldjük egy ilyen hitelesített szakfordítónak MO-ra, és postafordultával jön a fordítás+a számla levélben. Sokkal kedvezőbb áron mint ha OFFI vagy kinti fordító fordítaná.
Ha kell az elérhetőség valakinek írjon!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!