Családi pótlék Németországban

Több
9 éve 11 hónapja #35914 Írta: jotty75
jotty75 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Rendben, én elhiszem, hogy sok a munkájuk! De !!! Mi 1.5 éve várjuk a különbözetet és 8 hónapja a rendes családit. Március 19-április 2-ig volt határidő, hogy akkorra megkell kapnunk mindkettőt, mert letelik az utolsó beérkezett papirtól számított 6-8 hét. Azóta se semmi! Ja! És az utolsó papírjaink dec. 23-án értek be elmondásuk szerint és február 5-én vitték gépre és onnan számítják a 6-8 hetet. Olvastam olyanokról, akik 2 héten belől lezongorázták az egészet és kapják azóta is a pénzt. Biztos tudnak valamit :S A mi ügyünket elvileg átadták a sürgösségi osztálynak és elvileg 10 napon belől megkell lennie a pénznek és a határozatnak ! Kíváncsi leszek, bár szerintem ez is csak időhúzás :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #38731 Írta: carys
carys válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Az E 402-es nyomtatvány első oldalán a 3. pontot is ki kell töltetni?
Elvileg a MÁK-nak kéne ott lepecsételni, és aláírni.

Előre is köszönöm a választ!

Betti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete - 9 éve 1 hete #38797 Írta: markooo
markooo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Magyarországon le kell mondani az összes családdal kapcsolatos ellátást, ha kint él az egész család, ez az első és legfontosabb, csak ezután érdemes elindítani a családit Németországban. 3 hónap munkaviszonynak meg kell lennie. Nekünk anno 3 hét alatt megvolt. Kitartást mindenkinek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 napja #38850 Írta: slywest
slywest válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok

Én egy éve igényeltem a családit pótlék különbözetet vissza menőlég négy évre,decemberben kértek hiánypótlást amit el is küldtem.
De viszont karácsinyi ajándékként megkaptam a felmondásom a munka helyemen,és most jelenleg nem dolgozom.
Az lenne a kérdésem hogy ez mennyire befolyásolja a családit. Megszüntetik az eljárást és újra kel igényelni vagy mi van ilyenkor?
Egyébként már van írásos munka szerződésem de csak 2015.04.20-tól lesz érvényben akkor kel kezdenem.
Valaki esetleg volt ilyen helyzetben vagy tudja mi van ilyenkor?

Vállaszókat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #38873 Írta: mésger
mésger válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Üdv.

Olyan kérdéseim volnának, hogy:
Pontosan milyen dokumentumokat kell beszerezni az igényléshez?
Kell e ezek közül valamit németre/magyarra lefordíttatni?
Hol kell jelezni az igénylési szándékot?
És mi a dolog pontos menete?

Válaszokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 10 hónapja #40088 Írta: beaszá
beaszá válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves fórumozók!
A segítségetek szeretném kérni,a német családi pótlék igényléssel kapcsolatban.A párom 2015.10,05-től Németországban dolgozik,mostanra lejárt a hat hónap ,így igényelhet a két gyermekünk után csp.t.Megkaptuk a munkáltatótól a szükséges nyomtatványokat és a munkáltatói igazolást is.Az lenne a kérdésem a kitöltött nyomtatványokon kívül mit kell még csatolni ( házassági anyakönyvi kivonat, gyerekek születési anyakönyvi kivonata,iskola látogatási igazolás) ha ezekre is szükség a van két nyelvű legyen -e?Azt a tájékoztatást kaptuk ha meg vannak a papírok postázzuk a Nürnbergi familien cassehoz.Sajnos a címét nem adták meg,de majd csak megtalálom.
Várom válaszotokat!
Szép napot kívánok! :cheer:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!