Terhességi és szülési juttatások

Több
11 éve 1 hónapja #28396 Írta: Suzyrider
Terhességi és szülési juttatások téma létrehozva Suzyrider által

Kedves Forumozok!

Nem tudjatok hany honap munka utan jarnak az itteni terhessegi, szulesi juttatasok?
6 honapja dolgozunk kint a parommal ( nekem volt mar korabban is nemet munkaviszonyom) es megerettunk a gyermekvallalasra. Meg par evig szeretnenk is kint maradni.

Olyan munkateruleten dolgozom, ahol angolul beszelunk, sajnos alap nemet tudasommal nem jutok elorrebb az interneten e temaban.

Erdemes esetleg egy konyvelot fogadni, aki naprakesz es segit a kerelmekben, papirugyekben?

Koszonom elore is a segitseget

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28489 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Terhességi és szülési juttatások

Suzyrider írta: Kedves Forumozok!

Nem tudjatok hany honap munka utan jarnak az itteni terhessegi, szulesi juttatasok?
6 honapja dolgozunk kint a parommal ( nekem volt mar korabban is nemet munkaviszonyom) es megerettunk a gyermekvallalasra. Meg par evig szeretnenk is kint maradni.

Olyan munkateruleten dolgozom, ahol angolul beszelunk, sajnos alap nemet tudasommal nem jutok elorrebb az interneten e temaban.

Erdemes esetleg egy konyvelot fogadni, aki naprakesz es segit a kerelmekben, papirugyekben?

Koszonom elore is a segitseget

Most igy hirtelen 1 ev remlik a helyi Muttergeld-hez. 1,5eve nezelodtem a temaban, igy nem szazas az info. HA nem vagy kepben a szabalyozasokkal, akkor erdemes elmenni vmi konyvelo/adotanacsadohoz. de ezt nyilvan nem ingyen adjak. Meg nem art valodi szakertot keresni:) VAn azert 1-2 tevhit a szakertok fejeben is.. Bar nyilvan egy Muttergeld topic nem a raketatudomany.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Suzyrider

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28678 Írta: MRSNIPER
MRSNIPER válaszolt a következő témában: Terhességi és szülési juttatások

Üdv Minden Fórumozónak!

Valaki tudja, hogy Drezdában hol lehet megigényelni a babyerstausstattung-ot?
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38264 Írta: kosgez
kosgez válaszolt a következő témában: Terhességi és szülési juttatások

Sziasztok
Nekem az lenne a kerdesem hogy, jelenleg felesegemmel egyutt Németországból.. dolgozunk, Tekhinker Krankenkassenal van a biztositasunk.
Szoval szeretnek hazakoltozni meg a szules elott (csaladi okok miatt), tobb mint 1 eve dolgozunk kinn es ha hazakoltozunk jar e nekunk valamilyen gyes, gyed, akarmi, stb, Németországból..
Es a masik kerdesem az lenne h a Németországban hany honapos terhessegig kell dolgzni, vagyis hanyadik honap,het utan johetunk el gyesre(termeszetesen ha jar nekunk).
Valaszotokat elore is koszonom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!