Felmondás utáni teendők

Több
12 éve 2 hónapja #14445 Írta: zolipapa65aa
zolipapa65aa válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Ejnye-bejnye kedves Decotex! Az a pénz amit Te kerestél krupié-ként (én meg bárpincérként) egy hétvégi napon, az megfelelt egy kitűnő szakmunkás másfél havi bérének.Azért a meki-s +2euros éjszakai bér és a Miénk között van némi külömbség.A többivel egyetértek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14449 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Említve volt az előbb a felmondási idő..

egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatosan.
Minden szerződésben fel kell tüntetni ezt az időt ha van egyáltalán vagy van egy norma amit figyelembe vesznek ha nem tartalmazza.
Illetve a szabadság mint napok mennyisége. Ezt is tartalmazni kell vagy ha nem akkor a törvényes hatály alá tartozó időszak, (idény munkánál rész arányosan)?

Azért kérdem, mert a héten megkaptam a munkaszerződésem az új helyről és nem igen találom benne. Esetleg aki tudna ebben segíteni kérem jelezze priviben és megkérjük Gergoot, hogy email csere legyen. Nagyon fontos lenne nekem köv héten vissza kell juttatnom őket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hónapja #14454 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Tudjátok a Mekit mindenki szidja, :laugh: ...aztán következő nap, amikor úton van munkába, vagy onnan hazafele, akkor mégis bemegy legalább egy Cheeseburger-ért, mert a péksüteményt megunja egy idő után az ember, amit a pékségekben talál.
Ne mondd, hogy te kivétel vagy, mert nem hiszem el! ;)
Szóval ne nevezd Mc Doofnak, mert Magyarországon is több ezer ember áldoz az életéből (nagyon gyakran éveket) a cégnek.
Még ha te ezeket a dolgozókat kutyába se veszed! :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14458 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Maya írta: Szóval ne nevezd Mc Doofnak, mert Magyarországon is több ezer ember áldoz az életéből (nagyon gyakran éveket) a cégnek.Még ha te ezeket a dolgozókat kutyába se veszed! :unsure:

Ha ezt nekem címezted, akkor jó nagy baklövés volt! Miből gondolod, hogy én lenézek bárkit is? Én csak arról írtam, hogy nem tud többet keresni a Mc Doofnál! Aki többet akar keresni az ne ilyen helyen dolgozzon! Erre akartam kilyukadni!
Egyébként mi soha nem járunk ilyen kajáldába! McFit meg PizzaHut és a többibe sem, tök mindegy, hogy mi a nevük. Vagy étterembe megyünk vagy otthon eszünk s főzünk magunknak! Sőt, mi az autópályák melletti "Rastplatz" vájukat is kihagyjuk, mert akkor azonnal mehetek a vegyszerbolba és ihatok tömény tartósítószert......
:sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14485 Írta: omeli
omeli válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Azonnal jelentkezz aegy jobzenterbe a jelentkezés időpontjától kezdve kapsz támogatást amennyiben jogosult vagy rá :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14506 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

laolaj írta: Minden szerződésben fel kell tüntetni ezt az időt ha van egyáltalán vagy van egy norma amit figyelembe vesznek ha nem tartalmazza.Illetve a szabadság mint napok mennyisége. Ezt is tartalmazni kell vagy ha nem akkor a törvényes hatály alá tartozó időszak, (idény munkánál rész arányosan)? Azért kérdem, mert a héten megkaptam a munkaszerződésem az új helyről és nem igen találom benne. Esetleg aki tudna ebben segíteni kérem jelezze priviben és megkérjük Gergoot, hogy email csere legyen. Nagyon fontos lenne nekem köv héten vissza kell juttatnom őket.

ITT << mindent letölthetsz és megnézheted miket kell tartalmaznia egy törvényes "Arbeitsvertrag"-nak. Függ természetesen attól is hogy hol és mivel foglalkozol. Ez itt pl. egy tipikus (általános) szerződés "Arbeiter" / "Angestellte" tarifa fizetés nélkül: PDF

(Baloldalon a piros részen kikeresed ami passzol ezzel váltizik a jobboldalon a piros letöltési link! Itt a válaszomban a PDF mögött egy minta van. Szakmai területenként sok minden másképpen lehet mert más egy pilótának (Angestellte) és más egy kertésznek (Angestellte) a szerződése!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dobi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!