Német nyugdíj

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39288 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

wibolya51 írta: Sziasztok Tudna valaki segíteni. Ha megszüntetem a bank fiókomat a Németországból érkező nyugdijamat kérhetem hogy postán küldjék? Nem átutalásra. Üdvözlettel: Ibolya


Nem, ez nem fog menni! Németországban ilyen kp. kifizetés amit a postás hoz nincs! Valamilyen számládnak lennie kell!

Vannak költségmentesen vezetett online számlák is amihez bárhol a világon hozzáférsz:
LINK1 LINK2
(Természetesen internet kell hozzá!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39532 Írta: slywest
slywest válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Sziasztok!
A deutsche rentenversicherung bekérte az összes Magyar állam által igazolt munkaviszonyom visszamenőleg 17-éves koromtól,hogy beszámolják a majdani nyugdíjamba. Én 43-éves vagyok és csak öt éve dolgozom Német országban kisebb nagyobb megszakításokkal. Meg kértem a Magyar TB-töl küldik is, de ez most mit jelent konkrétan ha majd nyugdíjas leszek ők fognak fizetni és ha már beszámolják ugyan az mintha német országban dolgoztam volna 30-évet? Valaki kapott már ilyen levelet?
Válaszokat előre is köszönöm!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39534 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Igen, ha itt maradsz ök fogják a magyar jogviszonyod alapján járó nyugdíjadat is fizetni (az, hogy a magyarországi járulékfizetést hogyan számítják át, egy külön fejezet...) az ott ledolgozott idöd azonban egy az egyben "ketyeg" itt tovább. Itt minden évben automatikusan kapni fogsz (a magyar adatok beküldése után) egy elszámolást, amiben centre ki lesz számolva, hogy az eddig ledolgozott idöd és a befizetett járulékok alapján mennyi lenne a nyugdíjad a majdani nyugdíjkorhatár betöltésekor. Természetesen ez az összeg ugye évröl évre emelkedik és a mindenkori pillanatnyilag érvényes jogszabályokon alapul. Ezt hívják egyeni nyugdíjszámlának.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: slywest, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 8 hónapja #39535 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Kerdves Slywest!
Sokaknak nem tiszta ez, s nekünk sem volt az, amíg el nem mentünk itt egy szakértőhöz. Egy amolyan ingyenes tanácsadás volt a lakhelyünkön! A pasi valami Eu biztos vagy mi volt. A német nyugdijfolyósító küldött hozzá bennünket!

A lényeg pár sorban:

Az EU jog szerint természetesen csak egy nyugdij jár, amit ebben az esetben is a magyar TB és a német nyugdijfolyóstó megosztva ad. Minden járulékos év beszámít, de mndegyik ország csak a saját részét adja, tehát nem fogsz a magyar évekért itt pénzt papni, ahogy az itteniért sem Mo.-on! A számítás azonban viszonylag egyszerű a pasi szerint. Egy példával magyarázta a csoki a beszélgetésen. Ha van mondjuk 15 magyar járulékos éved (otthon csak 20-tól fizet) de van itt is mondjuk 15, akkor a magyar TB 30 évet ismer el.

Kiszámolják, hogy mennyi lenne a 30 év után a nyugdijad, majd ezt elosztják 30-al és megszorozzák 15-el! Ennyit kapsz majd Mo.-on. Ugyan így itt is csak forditva. Mindkét államban azonban a saját befizetéseid számítanak tehát hiába fizettél itt sokkal nagyobb összeget, nem ez számít Mo.-on, hanem amit otthon fizettél. utoljára!

Így elkerülik, hogy duplán kapj nyugdijat viszon, kölcsönesen elismerik
a járulékos éveket! Nekünk pl. Mo.-on jó ha 15 évem összejön, mert már
1989-óta itt fizetünk járulékokat!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: slywest

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39537 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Meg azt tegyuk hozza, hogy a szamitasok szerint 25-30 ev mulva jelenerteken kb. 30eFt atlagnyugdijjat tudnak majd fizetni:) De a nemet jelenlegi szamokat is el lehet osztani 2-vel.
Szoval ha valaki nem most 5 even belul keszul nyugdijjba, hanem inkabb 25, az kezdjen maganak sporolni eroteljesen! Es nem olyan csak dumalunk rola tema, hanem ez lesz a kokemeny val(o)sag..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!