AldiTalk vagy Lebara?

Több
9 éve 1 hónapja #38687 Írta: dantar
AldiTalk vagy Lebara? téma létrehozva dantar által

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, nemrég jöttem Németországba. Most kellene egy német SIM kártyát vennem a munkám miatt és a hazatelefonálás végett.

AldiTalk vagy Lebara?

Az Aldi 3€-os csomagja úgy olvastam működik, ha pl. egy SIM-et hazaküldök, egy meg nekem van. Ekkor ingyen megy a beszélgetés. Ha jól értettem 1év a kártya lejárati ideje. Német hálózatban 11 Cent a hívás

Mi van akkor, ha a Lebara kártyával csinálom ugyanezt, hogyan alakul a magyar hívásfogadás (ez már roaming gondolom)? Mennyi a kártya lejárati ideje?
Pl. a Lebara Best csomagja jó árakat kínál, 1 cent a hívás hazafele. Azt nem tudom, hogy német hálózatokba mennyi.
A Lebara Flexi S csomagja 300percet ad és Lebara hívása ingyenes Németben.

A kollégáimmal néha beszélnék (németek és Lebara van nekik), inkább az otthoniakat hívnám.
Mi a véleményetek, melyik jobb?

Üdv, Dani

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38688 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: AldiTalk vagy Lebara?

Mi egy éve élünk itt családostól. minden hónapban veszünk egy 20 Euros Lebara kártyát, feltöltjük és megkérjük a flatot. Akkor 750 percet beszélünk úgy hogy otthoni mobilt hívok. De van 1500 perces is, ha jól rémlik. Az 40 Euro...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38689 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: AldiTalk vagy Lebara?

dantar írta: Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, nemrég jöttem Németországba. Most kellene egy német SIM kártyát vennem a munkám miatt és a hazatelefonálás végett.

AldiTalk vagy Lebara?

Az Aldi 3€-os csomagja úgy olvastam működik, ha pl. egy SIM-et hazaküldök, egy meg nekem van. Ekkor ingyen megy a beszélgetés. Ha jól értettem 1év a kártya lejárati ideje. Német hálózatban 11 Cent a hívás

Mi van akkor, ha a Lebara kártyával csinálom ugyanezt, hogyan alakul a magyar hívásfogadás (ez már roaming gondolom)? Mennyi a kártya lejárati ideje?
Pl. a Lebara Best csomagja jó árakat kínál, 1 cent a hívás hazafele. Azt nem tudom, hogy német hálózatokba mennyi.
A Lebara Flexi S csomagja 300percet ad és Lebara hívása ingyenes Németben.

A kollégáimmal néha beszélnék (németek és Lebara van nekik), inkább az otthoniakat hívnám.
Mi a véleményetek, melyik jobb?

Üdv, Dani


Van azért ezzel néhány tisztázandó kérdés. Ha 2 AldiTalk-os kártyával (az egyik M.o.-on, pl. a szülöknél, feleségnél, stb.) operálsz, az arra jó, hogy te innen ingyen tudod hívni az otthoni Aldis kártyát. Ök viszont téged 3 centért hívnak. Ugyanakkor az AldiTalk-on kívüli számok hívása relatív többe kerül, mint más szolgáltatóknál. Ehhez a havi 2,99-es Community Flatrate-et kell használni, viszont a kártya nem jár le 1 év után, hanem az utolsó feltöltés után 1 évvel. Magyarul, ha használod, akkor úgyis kell rá havonta pénzt töltened.

A Lebará-nál vigyázz, mert a M.o. 1 cent/perc tarifa (Lebara Best) szimplán nem igaz, ugyanis e tarifa választásánál jól eldugták az apró betüs részbe azt, hogy itt viszont van 15 cent/alkalom kapcsolási díj (!!!) Magyarul egy pl. ötperces telefonálás díja 5x1 + 15 = 20 cent lesz, azaz tulajdonképpen 4 cent/perc.... :angry:
Itt én is azt ajánlom, hogy válaszd a samchee által javasolt Flat L, vagy újabban a Flat1200 tarifát (mindkettö havi 19,99) és mindkettö a magyar mobil és vezetékes hálózatba való 750 ill. 1200 percnyi hívást tesz lehetövé. Ha otthon csak vezetékes számot akarsz hívni és elég a havi 500 perc is, akkor meg ott a még olcsóbb Flat500 9,90-ért.

Ha viszont ezeken kívül még internetezésre is használni akarod a kártyát, akkor mindez már nem is érvényes, mert akkor újabb 10 tarifából kell kitalálnod, hogy mi a legjobb neked (adatátviteli csomag mérete, sebessége + a többi szolgáltatás).

Általánosan elmondható, hogy úgyis mindig csak utólag állapítható meg, hogy aktuálisan melyik tarifa lett volna neked a legjobb :woohoo: , de azért olyan rohadt nagy különbségek csak elég extrém telefonálási szokásoknál jöhetnek elö....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38690 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: AldiTalk vagy Lebara?

samchee írta: Mi egy éve élünk itt családostól. minden hónapban veszünk egy 20 Euros Lebara kártyát, feltöltjük és megkérjük a flatot. Akkor 750 percet beszélünk úgy hogy otthoni mobilt hívok. De van 1500 perces is, ha jól rémlik. Az 40 Euro...


Csak halkan kérdezném, miért is vesztek minden hónapban új Lebara-kártyát ? Csak fel kell tölteni, nem ? Vagy a feltöltökártyára gondolsz ?? Kicsit félreérthetö... ;)

Egyébként 1200 perces tarifa is van, szintén 19,99-ért (Flat1200, itt az az egyetlen különbség, hogy ebbe az 1200 percbe a más Lebara kártyások hívása is beleszámít, a 750 percesnél a Lebara-hívás a percektöl függetlenül ingyenes) és a FlatINT a 39,99-es, de az már korlátlan.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38691 Írta: zsoltiabéka
zsoltiabéka válaszolt a következő témában: AldiTalk vagy Lebara?

Sziasztok!
Mi az AldiTalk-ot használjuk. Én a havi 2.99€-os csomagot használom,amiért korlátlan SMS-t tudok küldeni hálózaton belül és korlátlan mennyiségben tudok hálózaton belül telefonálni. A férjem a 7.99€-os csomagot használja,amihez van pluszba 300Mbit Internet (ami tény,hogy nagyon kevés) és 300perc ingyen beszélgetés bármely német hálózaton belül,a 2.99€-os csomaghoz képest. Mi apósomnak küldtünk haza,már lassan egy éve AldiTalk-os SIM kártyát,amit eddig még nem töltöttünk fel,mert ha ő akar valamit,megcsörget minket,"kinyomjuk" és visszahívjuk. Így az ő telefonkártyájáról nem fogy a pénz. Ha aktuális lesz,feltöltjük neki 15€ euróval és megint érvényes lesz egy évig a kártyája.
Üdv!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38692 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: AldiTalk vagy Lebara?

Bocsi félreérthető voltam. feltöltő kártyára gondoltam :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!