Boltok, bolthálózatok Németországban

Több
12 éve 6 hónapja #7127 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Boltok, bolthálózatok Németországban

Nekem nincs válalkozásom. Itt Szerbiában szinte mindenkinek csináltak metros kártyát aki csak akart nem kellett hozzá hogy bármilyen válalkozásom legyen. Mi pl Szegedre járunk vásárolni.
Tehát akkor ha jól értettem ha nincs válalkozásom akkor nem tudok a Metroban vásárolni :-(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: erinag4

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #7129 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Boltok, bolthálózatok Németországban

Szia,

Ezt nem tudom, nem probaltam, mert nekem van, es Magyarorszagon is volt. nem kerdeztem. De amikor itt meg nem dolgoztam, bemondasra es a magyar belyegzömmel is kaptam kartyat.


szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hete #16240 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Boltok, bolthálózatok Németországban

Ettlingeni-, karlsruhei nagycsaládosoknak.
Olcsó élelmiszervásárlási lehetőség közvetlenül a gyártótól:
www.factory-outlets.org/www/pages/de/out...rube_ettlingen.html/
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #16250 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Boltok, bolthálózatok Németországban

Tizy írta: Tehát akkor ha jól értettem ha nincs válalkozásom akkor nem tudok a Metroban vásárolni :-(

Nekem 93 ota van Metro-Kártyám. Eleinte rohantam oda. Késöbb megnéztem az árakat.
Nincs olyan termékük amit másutt nem kapnék meg olcsobban. Már jó két éve be se tettem a lábamat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #16260 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Boltok, bolthálózatok Németországban

Rendszeresen vásárolok magyar kártyával, a trükk: bemutatod és napijegyet kell kérni! Ennyi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hete #16276 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Boltok, bolthálózatok Németországban

Szia!
Élelmiszer: Aldi,Lidl,Plus.
Ruházat: C&A, H&M, igaz ezek drágábbak,mint pl. a Takko ,NKD, Kik, de szerintem a minőség jó, és én szinte csakis nyári vagy téli kiárusításkor vásárolok,így szinte mindig feleáron vagy a harmadáért kapom meg a ruhákat.Pl. farmerokat 20-25 euró helyett 9 euróért, pulcsik 18 euró helyett 5-6 euróért stb. De érdemes az internetes Amazonnál is körülnézni,legyen az eletronika, ruházat vagy játék. Példa: fiamnak kellett tréningnadrág, elmentem az NKD-ba, vettem névtelen nacit 10 euróért. Utána megnéztem az amazonon, és épp volt leárazás, a nike nacit 9 euróért adták, tehát egy összehasonlítást megér. Igaz legtöbbször van külön postaköltség, de ha az amazontól közvetlenül rendeljük akkor sokszor ingyenes.
Bármilyen elektronikai vagy ruházati dolog vásárlásnál beírom a keresőbe a termék nevét és utána "Preisvergleich" -árösszehasonlítás, és kiadja hogy mi hol a legolcsóbb.

Bőrcipő, táska ,akár ruházat : ebay.
Évek óta nem járok cipőüzletbe és nem adok ki 30- 40 eurót egy műanyag cipőért. Az ebayen rengeteg a választék teljesen új eredeti bőrcipőkből ,táskákból. Példa: esprit bőrcsizma és szandál: eredeti ár 99-130 euró, elvittem 28-35 eurókért. Táska kisebb pár euró, nagyobb xxl 40 euró , mind bőrből.
Sőt családtervezésnél :az új babakocsiknak, kiságyaknak, ruháknak elképesztő áraik vannak: az ebayen fa kiságy, járóka, bölcső ruházat, mindet használtan ,de nagyon jó állapotban vettük ,tényleg pár euróért. Külön be lehet írni a keresőbe, ha személyesen szeretnéd elhozni,pl. 25 km-es körzeten belül.
A fa bútoraink is 80 %-ban onnan vannak, amiknek az árát üzletekben igencsak megkérik.
Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!