Albérlet München

Több
9 éve 8 hónapja #37063 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Albérlet München

sánkós írta: Most a cég nevét nem tudom meg mondani, de oszlop festőként van kint, de nem vállalkozón keresztül... :blush: abba esetleg hogy én illetve a párom hogy tud intézkedni? hogy hol kezdjük el illetve iskola ,óvoda, orvos a lényeg még...? :) És még egy fontos kérdés Útlevél nekem és a gyerekeknek kell e?


A másik témában már válaszoltam...Gergoo-nek igaza van. München nagyon drága...Első a fix és tuti meló a párodnak, utána az albérlet. Ha az megvan akkor van a környékbe suli, ovi. De addig amíg nincs albi nem tudod azt sem, hogy hová menjenek a gyerekek. Ha ez is megvan, akkor papírmunka otthon, (Apeh, Tb, iskola...stb) Utána itt ha már kint vagytok akkor itt ugyanaz.... Addig meg itt a fórumon mindent megtalálsz én is innen okosodtam ki :laugh: Kb. mi hogy megy.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37065 Írta: sánkós
sánkós válaszolt a következő témában: Albérlet München

Köszönöm a válaszotokat... így is teszünk mindent... :laugh: Ha lesz kérdés még jövök... ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 8 hónapja #40110 Írta: zitpus
zitpus válaszolt a következő témában: Albérlet München

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy 4 gyerkőccel merre lehetne München környékén házat találni.
Férjem már egy éve kinnt dolgozik, és szeretnénk, ha a lányunk már ott kezdené szeptemberben az iskolát.
Keresgélünk, de minden jó tanácsnak örülnénk.
Münchenhez "csak" a munka miatt ragaszkodunk.
Köszönöm a segítséget előre is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #40111 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet München

Kedves Zitpus!
Ez így nagyn nehéz lesz! Először is München és környéke nagyon drága. A lányom a barátjával Müchenben lakik! Tény, hogy nekik mázlijuk van ezzel a bérlakással, mert 85 négyzetméter és csak 1200 euró/hó rezsi nélkül! Egész évben fizetik az előleget így havonta 1350 euró a lakás. Rendszerint év végén az elszámolsákor mindig pluszban 200-300 euró a kiegynlítés! Ez Münchenben kimondottan olcsónak számít!
Itt kell megjegyeznem, hogy a lányom és a barátja kimondottan jól keresnek, s gyerek nincs!

A gond esetedben az lesz, hogy négy (4) gyerekkel, plusz két felnőtt (szülők), nem nagyon fognak nektek kiadni lákást mert:
1./ Kiskorúakkal nem lehet kitenni,
2./ Megfelelő nagyságú objektum kevés van,
3./ Ha van is ilyen egy kereset esetén nem nagyon mennek bele a rizikóba hacsak a férjed nem állami alkalmazott! (Beamter)

A legtöbb esetben azt fogják mondani (ha van is akkora amit ki tudtok fizetni), hogy túl kicsi 6 személynek! Én feltétlenül ajánlom, hogy ha már több mint 1 éve kint dolgozik a férjed, akkor keressetek északabbra munkát és kérót! Itt pl. Niedersachsenben van sok munkahely, persze képzetteket keresnek nem műkörmöst vagy tetováló művészt..... München és környéke 4 gyermekkel gyakorlatilag kifizethetetlen lesz számotokra! Persze nem tudom, hogy a férjed mennyit keres és a családipótlék (Kindergeld) sem kevés négy gyerek esetén, de tapasztalatom szerint München az drága mulatság lesz!

www.eltern.de/foren/muenchen-umgebung/89...-in-um-muenchen.html

Itt sok mindent olvashattok a dologról! Ez egy olyan hely ahol szakembereket lehet
kérdezni! Regisztráció nélkül is olvasható minden Münchenről és környékéről!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
7 éve 8 hónapja #40118 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet München

Pardon kedves Zitpus!!
A link nem műxik valami miatt.
Így kellene elvileg mennie: www.eltern.de/foren/muenchen-umgebung/
(Pedig strg+c és strg+v -val raktam be.) :-( "Ez ellenség keze betette a lábát...."

Jegyzet:
Egy kicsit körülnéztem München és környékén, s telefonáltam a lányommal is, hátha találok nektek valamilyen objektumot! Hát mit ne mondjak.?? Még talán egy kicsit alul is saccoltam a dolgokat. 35 km Münchentől (tehát bejárás) a legolcsóbb is 1900 eurós ház volt ami még csak nem is volt nagy! Itt van még két link (remélem működnek):

www.immowelt.de/liste/muenchen/haeuser/m...&sr=50&sort=distance
www.immonet.de/sel-responsive.do?sroot=h...=Ergebnisse+anzeigen

Itt magad is kereshetsz valamit. Én 50 km-es körzetet is néztem München esetében! A várost nem is próbáltam..... Szinte minden használható 2000 euró felett van és rezsi nélkül és felső határ nincs... Itt aztán még a 797€/hó "Kindergeld" sem segít!
( www.kindergeld.org/ )

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #40144 Írta: gergye
gergye válaszolt a következő témában: Albérlet München

Sziasztok!

Segitségre lenne szükségem albérlet keresésben.München Bogenhausen-ben kaptam munkát és ha lehet akkor ezen a környéken kellene albérlet Markt Schwaben-nel bzárolag.Bogenhausen és Markt Schwaben között ideális lenne.Apa,anya egy kis fiunk és egy kutyus.
Angliából jönnénk angol állampolgárság.A kezdési dátumom végülis attól függene,hogy miéyen gyorsan lenne szállás..

Előre is köszönöm a segitséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!