Mindent tudni akarok de nincs időm

Több
9 éve 1 hónapja #38700 Írta: mihbal
mihbal válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

Sziasztok!

Lehetőségünk adódna a feleségemmel együtt kimenni dolgozni, azonban van 3 gyerekünk. 10, 4,5, 2 évesek. A legnagyobb német nemzetiségi óvodába járt, most két tannyelvű általánosba, ahol emelt szintű németet tanul. A középső szintén nemzetiségi ovis, napi szinten tanítják neki a nyelvet. Én tanultam valamikor a múlt évezredben, de erősen megkopott a tudásom.
A következőkről kérnék információkat:
- Iskolába nehéz bejutni? Van valami felhozó év, vagy egyből a mélybe dobják a gyereket?
- Óvodára ugyanez.
- Ezeknél milyen költségekkel kell számolni?
- A családi pótlékot ha jól tudom itthon le kell mondani és ott megigényelni. Jól tudom?
- És a legfontosabb, mennyire nehéz így három gyerekkel lakást bérelni?
Elsőre ennyi, előre is köszönöm a segítségeteket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38701 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

Hűha. :ohmy: Így nem kérdezünk ám itt! :angry:
Tessék csak elolvasni az etikettet !
Amúgy szerintem minden kérdésedre van már (több) válasz (is), használd a keresőt !
Ha még sem, akkor a megfelelő topikban kérdezz!
Kösziiiiiii ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #40145 Írta: enihet
enihet válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

Üdvözlök mindenkit !

Segítségeteket szeretném kérni költözés és hivatalos ügyek elintézésében ,hogy hova merre induljak.
Tudom,hogy vannak különböző fórumok ahol elég sok minden le van írva ,de nem lustaságból nem keresgélem ki , hanem egyszerűen nincs időm külön-külön kikeresgélni, mert dolgozok mellette csomagolok ,eladást intézek stb...
Ezért kérnélek benneteket ,hogy akinek van egy kis ideje szánjon rám pár percet és írja le ,hogy mihez mi kell ,hol találom vagy ,hogy kb: mennyi stb...
Köszönöm!
Amit tudni kell : A férjem kint dolgozik már 2 éve Heilbronnba,de most végre sikerült eladni a lakást és mennénk mi is utána a 10 éves fiunkkal. 2 hónapunk van kiköltözni a lakásból így az itthoni (Magyarországi) részét én intézném a (Németországit) pedig ő.
Amiben a segítségeteket szeretném kérni:
- Iskolai ki-be iratkozás menete és mivel a kisfiam nem beszél Németül nagyon hátrányos helyzetbe kerül? (főleg most a migránsok miatt)
- mettől -meddig tart az iskola, napközi van? Menza? Árak?
- Ki kell jelentkezni,Nav,tb, stb...?
- Családi pótlékot gondolom itthon le kell mondani,kint hogy lehet igényelni?
- Ingatlan irodák címe akik segítenek ennyi idő alatt valami kis házat találni (van 2 kutya 1 kicsi 1 nagy + 1 cica csak ,hogy egyszerű legyen ::laugh:: )
Ingatlanos oldalakat köszönöm megtaláltam ,de mivel a férjem reggeltől estig dolgozik nincs ideje. Ezért kérném olyan ingatlan iroda(ák) címét ahova bemegy elmondja ,hogy milyet szeretnénk (itt fő lényeg a kutyák :) ) és akkor hétvégén megnézné.
- Milyen papírok kellenek egy háznak a bérléséhez, ingatlanos díjak?
- Születési,házassági,bizonyítványokat le kell fordíttatni?
- kutyáknak,cicának oltási könyve elég? Eb adó mennyi?
- Kocsinál az itthoni bonus besorolása ér valamit Németországba ha venni akarunk? Biztosítás kb: mennyibe kerül egy évre? Megbízható autókereskedést tudtok?
- Tv díj , net ... valamilyen csomag, mennyibe kerül és melyik szolgáltató jó?
Ne haragudjatok ,de egy kicsit (nagyon) hosszúra sikerült a lista.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget.

További szép napot mindenkinek
E.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!