Banki kamatok - EUR ovezetben

Több
12 éve 1 hete #17832 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Banki kamatok - EUR ovezetben

DECOTEXT írta: A 23 év alatt eddig egyszer buktunk 5000 DM-et. A fizetőeszköből is láthatod, hogy régen volt... A mi összeredményünk ha a kamatokat nézem kb. 16%. (átlagosan) No, ez gondolom már döfi.

Ajjaj! Vigyázz, ne csak olvass értelmezz is! Nem a kamat volt 16%, hanem a hozadék összesen ennyire jött ki! Ez nem olyan, hogy van X összeged + 16% kamat! Ez a folyamat egy állandóan mozgó hol pluszba hol minuszba tartó érték! A 16% úgy jött ki, hogy a kezdeti összeget amivel stratoltunk évekkel ezelőtt, és mostanit összevetve jött ki a 16% plusz! Az ennyi volt a nyereségünk! Ez azért kamatos kamat is és sok más komponens!

Eleg jol kepbe vagyok a fundokkal. Tudom, hogy ez nem garantalt kamat, csak a kamat egy jol ertheto fogalom. De igaz, hivjuk eves hozamnak, ugy hivjak. Azert gondoltam, hogy a 16% nalad eves hozam, mert 23eves tavlatban mint az eredeti tokehez viszonyitott kapott hozam, az egy vicc lenne. ez igy lenyegesen alacsonyabb mint a banki kamatok es joval magasabb rizikoval. Nem egy ev volt az elmult 23 evben 2-3%-os inflacioval, de akar meg 5% is befigyelt Nemetorszagban.
Jelenlegi eves inflacio kb. 2.2%, ill. akorul lesz EUR zonaban. Hollandoknal van olyan banki konstrukcio, hogy nem lekotott megtakaritasra fizet 2%-ot, de arra az osszegre ami egesz evben, dec 31-i elszamolo nappal a szamlan volt, arra meg adnak 0.7% bonuszt. Azaz evi 2.7% brutto. Ez mar jo arra, hogy parkoljon a penz. Ehhez hasonlot konstrukciot viszont nem talalok Nemetorszagban. Letezik ilyen?
(MOst a fundokat hagyom, mert 1 eves tavlatban varhato fordulopont lesz az ittletunkben. Vagy maradunk sokaig v. mas orszag..)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #17833 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Banki kamatok - EUR ovezetben

mahlzeit írta: Eleg jol kepbe vagyok a fundokkal. Tudom, hogy ez nem garantalt kamat, csak a kamat egy jol ertheto fogalom. De igaz, hivjuk eves hozamnak, ugy hivjak. Azert gondoltam, hogy a 16% nalad eves hozam, mert 23eves tavlatban mint az eredeti tokehez viszonyitott kapott hozam, az egy vicc lenne. ez igy lenyegesen alacsonyabb mint a banki kamatok es joval magasabb rizikoval.

Nos, azért az adott cucc nem 23 éves ám! Én csak példáztam a dolgot, hogy hogyan lehet az egyszerű banki 2-3%-nál jobban keresni! Természetesen voltak kivételek, átcsoportosítások, stb. Azért figyelni is kell, de a FOND ügy a lehető legjobb a világon, ha viszonylag kis rizikóval elfogadható nyereséget akarsz (hosszútávon)!

Csak egy érdekesség: tavaj az otthoni kéronkba komplett új ablakokat tolólajtokat a terasznál és egyéb szuper nyilászárókat karattunk.(Tetőablak) A vége (számlásan természetesen) 1,3 millió forint volt, amit a fondok kerestek meg nekünk, igy még csak meg sem kellett megbontani a dolgokat! Egyébként még van egy másik FOND dolog. Most ezzel kisérletezünk egy kisebb összegel! Ennél, nincs hozam a szó szoros értelmében, hanem a nyereséget visszaforgatják részvénybe illetve részvényrészekbe. (1/18, vagy 1/6 stb. Az összegtől és a mindenkori árfolyamtól függ!) Igy nem csak hogy értékesebb lesz a részvénycsomag hanem egyre több is. Amolyan öngerjesztő dolog!
(Majd meglátjuk hogy kiváncsiak leszünk a végére!) :laugh:

Tény: hogy csak egy bizonyosfokú anyagi biztonság feletti dolgokkal lehet igy játszadozni!

A lányomnál a Microsoftnál pl a cég autómatikusan ad a dolgozónak X rész, részvényt. Ez nem komplett (egész) részvény csak 1/100 vagy 1/50, de ez is folyton növekszik! A dolgozó nem érzi meg (vonják a bérből, de nagyon kevés) s közben egyre gazdagszik, s egyre több része van a cégből! Felmondáskor elszámolnak, de meg is tartahtó ha valaki elmegy!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38662 Írta: csatót2
csatót2 válaszolt a következő témában: Banki kamatok - EUR ovezetben

Nekem Ausztriában van, 7,2%-on.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38666 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Banki kamatok - EUR ovezetben

csatót2 írta: Nekem Ausztriában van, 7,2%-on.

Banki kamat 7,2%, most? Hol?
En nem nagyon hiszem el..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja #38670 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Banki kamatok - EUR ovezetben

mahlzeit írta:

csatót2 írta: Nekem Ausztriában van, 7,2%-on.

Banki kamat 7,2%, most? Hol?
En nem nagyon hiszem el..


Én sem hiszem. Ez nagyon magas! Európában most a padlón vannak a kamatok:
INFO >> Ausztriából

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!