Német adóbevallás

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #27858 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy a Konz program amire az van írva hogy für ihre online-steuererklärung(pár hozzászólással korábban van a foto), arról ki is lehet nyomtatni vagy csak az ELSTER-en keresztül lehet elküldeni az adóbevallást. Azért kérdem mert a legtöbb programnál az is fel van tüntetve ha van formulardruck, de a Konznál nem említi(vagy én voltam vak :-) Tavaly a Wisoval csináltam, idén gondoltam kipróbálom a Konz-ot, annyian ajánlják. :-) Azért lenne fontos,mert olyat akarok venni amiről ki is tudok nyomtatni.
Választ előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #27863 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

minerva írta: Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy a Konz program amire az van írva hogy für ihre online-steuererklärung(pár hozzászólással korábban van a foto), arról ki is lehet nyomtatni vagy csak az ELSTER-en keresztül lehet elküldeni az adóbevallást. Azért kérdem mert a legtöbb programnál az is fel van tüntetve ha van formulardruck, de a Konznál nem említi(vagy én voltam vak :-) Tavaly a Wisoval csináltam, idén gondoltam kipróbálom a Konz-ot, annyian ajánlják. :-) Azért lenne fontos,mert olyat akarok venni amiről ki is tudok nyomtatni.
Választ előre is köszönöm!

Természetesen ki lehet nyomtatni! Söt, kétféle lehetöség is van. "Forma" nyomtatás, ami szines és gyakorlatilag ugyan az, ami elönyomtatványkat kapsz az adóhatóság plocain (ami kitöltendö) és van egy fekete-feher (faxszerü) nyomtatási lehetöség, ami ugyan az mint a "Forma" nyomatás, de szines táblázat nékül, csak az adatok! Nyomtatni meg elvielg nem is kell ha az "elster"-rel küldöd. Tény viszont hogy a számláidat (ha vannak) igy is be kell küldeni, de a kitöltött palokat nem. Ezek a neten mennek.
(Most ezt a melóból irom, de ha akarod, otthon majd megnézem hol találod ezt az opciót!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #27869 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Köszönöm szépen DECOTEXT a választ. csak ezt szerettem volna tudni, akkor lehet nyomtatni, sejtettem,de a legtöbb programnál ki van hangsúlyozva, és itt nem volt,gondoltam biztosra megyek:-) akkor megveszem, amint bolt közelébe kerülök :-) Nem kell fáradj, köszönöm, majd úgyis átfogom böngészni a programot ha meg lesz, ha esetleg nem találom akkor majd írok. :-)
További szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #27874 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

ez igy van Decotext. A nemet adotörvenyben az van, hogy Németországban csak azt kell a szemelyi jövedelem adodban feltüntetni amit itt nemetben kerestel meg. Nagyon sok ceget kepviselek akiknek a tulajdonosai külföldön elnek es mashol is van bevetelük. Most keszitjük elö az adobevallasokat es a finanzamt is ugy keri a levelebe, hogy az itt megkeresett penzet vallja be. A többi nem erdekli. Annyi a különbseg , hogy azon külföldi tulajdonosok akik rendelkeznek nemet lakcimmel is jar a freibetrag akik nem azoknak nem jar. ennyi....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #27887 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Firma írta: ez igy van Decotext. A nemet adotörvenyben az van, hogy Németországban csak azt kell a szemelyi jövedelem adodban feltüntetni amit itt nemetben kerestel meg. Nagyon sok ceget kepviselek akiknek a tulajdonosai külföldön elnek es mashol is van bevetelük. Most keszitjük elö az adobevallasokat es a finanzamt is ugy keri a levelebe, hogy az itt megkeresett penzet vallja be. A többi nem erdekli. Annyi a különbseg , hogy azon külföldi tulajdonosok akik rendelkeznek nemet lakcimmel is jar a freibetrag akik nem azoknak nem jar. ennyi....

Kedves Firma! Örülök, hogy legalább egy valaki mellémállt, ugyanis én a gyakorlatból beszéltem, nem az elméltei oldaról közelítettem meg ezt a problémát! Itt sajnos van néhány fórumozó társunk, aki az ennek ellenketőjét hirdeti, (összadózás több országot átölelve) s állandóan ismételgeti! (Feladtam, pedig még a kettős -dupla- adózásról szóló törvényről is szó volt.) Nekünk a nejemmel van Mo.-on képzett, de Ausztriában megjelenő jövedelmünk. (Kis trükkel működik, még csak nem is illegális. Az üzletkötés Mo.-on van, a fizetés Ausztriában osztrák számlára, s nem a mi nevünkre!) Most képzeld el, hogy a német hatóság turkálna ilyen irányban! Hát csak keresgéljenek ha van kedvük! Azt sem tudják, hogy hol kezdjék..... erre nincs kapacitásuk! Vagy: nekünk már volt ingatlanunk Mo.-on, mielőtt kijöttünk. (Ehez abszolult semmi köze a németeknek, de a kolega szerint igen.)

Jó, hogy nem a nagyanyám kiskertje nem adóköteles itt, mert hogy én vagyok az örökös..... :P


PS: én egyébként erre irtam képletesen, a surinámi
bank (Paramaribo) lehetőségét, de nem ért "célba".....,
pedig ez Hollandián keresztül nem olyan butaság!

;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27890 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

az en adoszakertöm mindig küldd egy csekklistat kb. 3 oldal kerdessel, ezek alapjan es a dokumentumok alapjan amit beker kesziti el a bevallast. De meg soha nem tette fel azt a kerdest, hogy van-e mas orszagban azaz külföldön jövedelemem vagy barmifele penzbeli forrasom vagy tulajdonom. Pedig en "echte" nemetorszagi lakos vagyok...azaz kivagyok jelentkezve magyarbol , meg van az allampolgarsagom is ....(tehat nem szamitok vandor munkasnak) es meg is csak a nemetorszagi bevetelem erdekli, es, hogy en vagy a ferjem kapunk-e barmifele juttatast a nemet allamtol, mint pl. gyerek penz, segely stb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!