Nyugdíj kérdések

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #11667 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Eva10 írta: 1./ Köszönöm. Tudod, ehhez nem ertek. Mit kell irnom a nyugdijfolyositonak pontosan, mit kerek tölük?Jol ertem, hogy igy nem kell keresgetnem az összes papiromat a munkaltatoktol, hanem ök megküldenek mindent?
2./ Neked miert nem kellett fordittatni?
3./ Meg egy: miben fontos a ferj munkaja? Katona ferjem nem volt, csak rendör, de meghalt. Az eredeti papirokat adom majd be, vagy hiteles masolatokat? köszönöm:Eva

1./ Jól értetted! Mindent ők csinálnak s küldenek meg. Csak akkor kell neked lépned ha valami hiányzik! (Nálam volt pl hogy nem találtak 3 hetet. Ezt nekem kellett a saját régi munkakönyvem alapján bizonyitani) Azért ők csinálják, mert amiről NEKIK nincs hivatalosan bejegyzésük, azután nem is adnak nyugdijat, igy csak az számit ami náluk meg van!
:whistle:
2./ Nem tudom! Mi itt, telefonáltunk és azt mondták, hogy ezt ők forditják hivatalból, mert csak az a hiteles és érvényes! Egyébként mindent EREDETIBEN kell beküldeni, nem fogadnak el másolatot!!

:unsure:
(Mi ezt úgy csináltuk, hogy mindenről csináltunk egy copyt, aztán az eredeti dokumentumokat ajánlottan (mit Rückschein) az az visszajelzéssel az átvétleről, elküldük nekik!
Mindent visszakptunk hiánytalanul!!!) :cheer: ;)

3./ Bocs'! Nem tudtam a férjeddel mi van! Ezt csak ezért irtam, mert ha házaspár akarja csinálni, (mint mi) arra kell számitani, hogy a katonaságot külön kell kérni! Lehet hogy Te is voltál katona, akkor nálad is igy van. A nyugdijadhoz semmi köze az elhunyt uradnak!
:S

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #11669 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Eva10 írta: Bocs, Decotext, kimaradt, hogy en privat biztositott vagyok.Igy is ugyanoda kell majd itt beadnom? Es milyen kiseröpapirral? Vagy lehet, ezt meg megkerdezem töled, ha megvannak a papirok?Aztan meg az is kerdesem, hogy hol es hogyan erdemes a nyugdijra gyüjteni? Mert a kamara vonja, de abbol edeskeves nyugdijam lesz, az otthonit meg akar el is felejthetem...jo, minden szamit, de abbol nem lehet megelni...
Es milyen adovonzata van a különbözö megtakaritasoknak? Vagy neked esetleg van ehhez tanacsadod?szia:Eva

Ne keverd össze! Az egyik a a betegiztositás a másik a nyugdijjárulék! Ez itt nem TB mint otthon! A nyugdijadat ugyan onnan fogod kapni ahonnan én. Pár kivétel lehet, ha Te kötsz magadnak külön emelt nyugdijra egy szerződést ahol többet vonnak, de ezt nem ismerem! Vannak céges külön nyugdijak is (Pl: VW) ahol a nyugdijas kapja a normális állami nyugdijat és a cégtől pluszban is kap, külön, de ezeket is vonatták akkor, amikor dolgoztak!

Hogy hol és hogyan érdemes tartalékot gyüjteni ez nagyon különbözik az adott helyzettől! Mi kezdettől fogva vonatjuk a "Vermögenswirsamme Lesituneg"-t a cégnél, de pl. a nejem cége ezt nem csinálja ő az egészet maga fizeti. (Nálam a felét a cég adja amit leirhatnak az adójukbőól) Ilyet magad is fizethetsz, érdeklődj a banknál. Ez a lé állami FOND-ra megy, pl "Rentenfond"-ba. Ebben az a jó, hogy ugyan nem túl sokat hoz, de jóval többet, mint a kamat a bankban és állami garancia van rajta! (8-12% az átlagos haszon rajta, de volt már, hogy nulla volt az évi hozam, tehát semmi, de a pénzed nem tudod elbukni! A csúcs közel 25%) Aztán érdemes ingatlanban és aranyban is tartani a pénzt, noha ez utóbbi most nem jó mert drága. (Nekünk nincs aranyunk.) Otthon ma jó az ingatlan vásárlás. Nagy a kinálat, kicsi a kereslet és lassan kezdenek az árak is normálissá válni, ezenkívül, lehet jól alkudni, mert eléggé sz@ban vannak most!

Mi tavaly az egész kéróra új ablakokat tetettünk (otthon Mo.-on) Ezzel az értéke is megnőtt a rezsije meg drasztikusan csökkent! Ha mégsem mennénk haza, akkor eladjuk, s abból lehet máshol majd venni valamit! (Kreta, Menorka, Koh Samiu) Itt a BRD-ben is jó az ingatlan. Ha tudsz vegyél, egy lakást és ki kell adni ha majd nyugdijas lesze..... Más ötletem nincs egyelőre!
Mi is lottózunk..... :woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #11720 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Szia Decotext!
Köszönöm. Nehany kerdes meg nem tiszta.
Pl hogy pontosan mit kell kernem az otthoni Nyugdijfolyositotol?
Es azt nem ertem meg, hogy te eredetiben adtad le a papirjaidat a Rentnerkassenak, es ök forditottak?
En semmit nem fizetek a Rentnerkassenak, csak a Landesärztekammernek. Ezek szerint nekem oda kell majd leadnom a papirjaimat?
A fondok jo ötlet,majd utanakerdezek. Egyelöre sem az arany, sem az ingatlan nem fog menni, egyelöre az itteni hitelemet fizetem, de utana esetleg.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #11732 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Eva10 írta: Pl hogy pontosan mit kell kernem az otthoni Nyugdijfolyositotol?
Es azt nem ertem meg, hogy te eredetiben adtad le a papirjaidat a Rentnerkassenak, es ök forditottak? En semmit nem fizetek a Rentnerkassenak, csak a Landesärztekammernek. Ezek szerint nekem oda kell majd leadnom a papirjaimat? A fondok jo ötlet,majd utanakerdezek. Egyelöre sem az arany, sem az ingatlan nem fog menni, egyelöre az itteni hitelemet fizetem, de utana esetleg.szia:Eva

Ha vállalkozó vagy, akkor nem tudom, hogy hogy megy, de az biztos, hogy ha nem fizetsz sehol nyugdijjárulékot, akkor ezek az évek nem fognak beszámítani! Ennek nézz utána az esetedben! Nem ismerem a vállalkozokra vonatkozó dolgokat és nem akarok hülyeséget írni!*
_______________________________________
A magyar nyugdijfolyósítótól kell kérned az eddigi (magyar) évedi után az összesítést. Ezt kell Berlinbe küldened (eredeti papirokat) mert ők maguk forditják és nem fogadnak el mást. Ezután Berlin fel fogja venni a magyar nyugdijközponttal a kapcsolatot és egyeztetnek, majd a címedre a németek megküldik a végeredményt! Nálunk igy ment, de mi alkalmazottak vagyunk!


*Azt tudom, hogy az ismerősöm Hévízen, évekig nem fizetett maszekként, nyugdijjárulékot, s most perelt, de vesztett, mert nála sem ismerték el az éveket. Mindent felélt, s most alig van nyugdija! (Ez viszont otthon Mo.-on volt!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #11741 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Szia Decotext!
Köszönöm, megprobalom.
Fizetek nyugdijjarulekot, csak a kamaranak. Ugyanis ök vonjak a vallalkozo orvostol a jövedelemtöl függöen, pont azert, hogy legyen nyugdij.Csak az eveim szama lesz keves.
Otthon is fizettem, amig alkalmazott voltam, vontak, azutan meg vallalkozokent is fizettem, csak nem nagyon sokat, mert több nem ment volna. Az utolso evekben a minimalber ketszerese utan atlagosan. Gondolom, az egyetem is beleszamit.
Lehet, hogy volt par ev, amikor nem fizettem, de erre nem emlekszem, a könyvelöm intezte, de ha van ilyen, gondolom, azt elveszitem, legfeljebb par evröl lehet szo, mert a többire emlekszem,hogy fizettem.
Egyebkent en ugy tudom, hogy itt vallalkozokent nem kötelezö nyugdijjarulekot fizetni, de ebben nem vagyok biztos.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #11750 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Eva10 írta: Egyebkent en ugy tudom, hogy itt vallalkozokent nem kötelezö nyugdijjarulekot fizetni, de ebben nem vagyok biztos.szia:Eva

Korrekt. Már otthon sem! Lehetsz "önellátó" is, de akkor az biztos, hogy az adott évekre semmit nem kapsz az államtól! Jó trükk ez sokaknak, mert felélnek mindent, nem fizetnek nyugdijjárulékot, aztán amikor eljön az ideje, akkor szociális segélyre mennek (Harz 4) Ezt a törvény miatt nem tagadhatják meg! Igaz nem leányálom, de nem is fair ha kap, mert mig tölem mint alkalmazottként mindent levonnak és kevesebb a lé, addig az ilyen élt mint Marci Hevesen.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!