Nyugdíj kérdések

Több
11 éve 8 hónapja #22841 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Firma írta: tetelezzük fel, hogy 2 ev mulva ujra Angliaba elek es ott is öregszem meg. Minden orszagbol ahol fizettem nyugdijat be kell kernem az igazolast es le kell adnom az angol nyugdij hatosagnak, es ök összevonjak. Persze ha pl. Angliaba a nykorhatar 60, magyarba 62 nemetbe 65 akkor a befizett nyugdijt minden orszagbol akkor kapom meg ha elertem az Ö nyugdij korhatarukat.


Tudom hogy a tema nem nyugdij Angliaban, de ha mar felhoztad, gondoltam szolok hogy ott minimum 30 (harminc) evig kell nyugdijjarulekot fizetned ahhoz hogy megkapd a teljes osszeget a minimum nyugdijnak (es csak joval 60 eves korod felett kezdik el folyositani, szuletesi evedtol fugg hogy pontosan mikortol). Lehet onkentesen is fizetni a jarulekot ha atmenetileg nem dolgozol ott (en most ezt csinalom), de nem tudom hogy mukodik-e ez ha nem vagy brit allampolgar. Bovebb info: www.direct.gov.uk/en/Pensionsandretireme...epension/DG_10014671

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 11 hónapja #40207 Írta: korlás1
korlás1 válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

szia. 6 év alatt tied a lakás? mi most költözünk ki Németországba és 400 erurót fogunk fizetni rezsivel együtt havonta. segitenél nekem ebben hogy ha már fizetek akkor a sajátom legyen a lakás? van ilyen? kezdő részletet kell betenni? :) köszi a segítséget. Laci.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 11 hónapja #40209 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Kedves Korlás1!
Ha nem eladó a bérelt lakásod, akkor ne is tudod megvenni! Mi 1989-óta élünk bérlakásban és sok az előnye amikből kettőt felsorolok: Az egyik hogy semmilyen javitás nem a mi zsebünket terheli. A másik, hogy bármikor kiköltözhetünk és egy másik tartományba mehetünk ha ott van munka. (Nincs semmilyen veszteség a kényszereladásból!) Tény, hogy nekünk 85 négyzeméterünk van és több is a lakbérünk, de ez nem olyan rossz, mintha csak azért kellene itt "rostokolni" mert nem tudjuk eladni megfelelően a kérót!
Ha rám hallgatsz akkor maradsz a bérlakásban!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: korlás1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja #40325 Írta: gyöhor2
gyöhor2 válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

hello mindenkinek. :)
Szeretném kérdezni, mi történne a két éve fizetett német nyugdíjalapommal, ha Ausztriába költöznék, és ott folytatnám az életem? Eredetileg Szerbiából származom, kettős állampolgársággal (szerb+magyar) .
Köszönöm . :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja #40326 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Bár megtalálnád a választ ha keresnéd, röviden. Nyugdíj folyósítást ott igényelhetsz ahol minimum 60 hónapig járulékot fizettél és elérted a korhatárt (és életvitelszerűen ott élsz). A különböző országok a náluk fizetett időtartamra arányosan ennek az országnak elküldik a rájuk eső részt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #40327 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

A német és az osztrák munkavégzésed összegezve lesz amikor beadod a nyugdij kévényedet! Nálam itt a magyar (!) papirjaimat kellett leadnom (forditások nélkül) mert "ők" (német nyugdij hatóság) fordittatják hivatalból, különben akármi is lehetne a papirokban!

Bármelyik EU országban dolgoztál és fizettél ez megmarad később is a nyugdijnál! Minden ország arányosan (!) az ott fizetett (elvonások, szolgálati évek) alapján fog neked nyugdijat adni! Én most 62 éves vagyok és kb 15 év után fog a magyar állam nyugdijat adni a többi innen jön Németországból! Az összpontszám számít amit a járulákfizetésből számítanak ki! Nekem kevesebb lesz a nyugdijam mint egy itt született és itt élő németnek mert a magyar részt otthon fogom kapni!

Csak 1, (EGY!) nyugdijam lesz ami álam a német óes a magyar részből tevődik össze! (Ezt már írásban is megkaptam!) A többi az úgy van ahogy Gergő leírta!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!