Hitel SCHUFA bejegyzéssel

Több
8 éve 11 hónapja #39199 Írta: jocvik
jocvik válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

Köszönöm a válaszod de igen is van önhibámon kívül mert egy rokonnak mentem el kezesnek hogy kitudja fizetni a hitelét de közben nem fizette és én mivel kint dolgoztam már akkor is csak a felmondónyilatkozatot kaptam meg amivel automatikusan bár listás lettem...utánna én törlesztettem de akkor is saram van még mindig,A hitelfelvétellel kapcsolatban csak annyit szeretnék mondani itt vagyok már egy cégnél 6.honapja ezért is még csak 2 honapja mertem számlát nyitni mert most már tudom hogy hosszutávu lesz..van bejelentett lakcimem kereseti kimutatás...lakásfelujitásra kell a pénz nem pedig elverni.Köszönöm a segitséged

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39216 Írta: sziszike
sziszike válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

Sziasztok!
Egy kerdesem lenne a Schufa minden esetben 3 ev mulva töröl?
Rövid törtenet:A pärom magyar cegen keresztül volt kint dolgozni pär eve a munkältato rendezte a lakcimbejelentest, szamlanyitast stb, mikor leszämolt ugyan igy törtent (volna) lakcimkijelentes szämlazäräs (az utobbi elmaradt) .2013-ban mäjusäban az egesz csaläd kiköltözött augusztusban jött a level felkerült a schufa listära 300€ tartozäs miatt.Termeszetesen ezt meg akkor kifizettük es zärtäk a szämlät.Azt olvastam, hogy hitelnel es hitelkärtyänäl 3 ev, de szerintem ez nem hitel es nem is hitelkärtya volt.
Szerintetek? (nem szeretek hitelt felveni csak tiszta lenni!!!)
Elöre is köszönöm a välaszokat :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39218 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

sziszike írta: Egy kerdesem lenne a Schufa minden esetben 3 ev mulva töröl?Rövid törtenet:A pärom magyar cegen keresztül volt kint dolgozni pär eve a munkältato rendezte a lakcimbejelentest, szamlanyitast stb, mikor leszämolt ugyan igy törtent (volna) lakcimkijelentes szämlazäräs (az utobbi elmaradt) .2013-ban mäjusäban az egesz csaläd kiköltözött augusztusban jött a level felkerült a schufa listära 300€ tartozäs miatt.Termeszetesen ezt meg akkor kifizettük es zärtäk a szämlät.Azt olvastam, hogy hitelnel es hitelkärtyänäl 3 ev, de szerintem ez nem hitel es nem is hitelkärtya volt.Szerintetek? (nem szeretek hitelt felveni csak tiszta lenni!!!)Elöre is köszönöm a välaszokat


A bejegyzés marad hacsak nem perelsz ellene! (Esélyed nem sok van mert a tartozás valós volt.)
A számláért mindig a tulajdonos felel, s nem lehet ezt másra átruházni. (Munkaadó) Ha letelnek az évek az adott cég aki feltetetett a listára kell, hogy kezdeményezze a törlést. Teljesen mindegy milyen tartozás. ha nem vagy hitelképes mert valamit nem fizettél, akkor listára kerülhetsz. Ez nem függ a hitelkártyától vagy nem kiegyenlített számlától!

(Fiamat a vodafon egy valótlan tartozás miatt 2 évre feltetette s annak ellenére, hogy a vodafon pert vesztett velünk szemben, a két év maradt mert a SCHUFA nem ellenőrzi az okot és a tényeket. Nem kötelességük!
2 év múlva az ügyvédünk felszólítására töröltette a vodafon a fiamat a listáról! Ez azonban nem most hanem jó 10 éve történt!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39219 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

sziszike írta: Sziasztok!
Egy kerdesem lenne a Schufa minden esetben 3 ev mulva töröl?
Rövid törtenet:A pärom magyar cegen keresztül volt kint dolgozni pär eve a munkältato rendezte a lakcimbejelentest, szamlanyitast stb, mikor leszämolt ugyan igy törtent (volna) lakcimkijelentes szämlazäräs (az utobbi elmaradt) .2013-ban mäjusäban az egesz csaläd kiköltözött augusztusban jött a level felkerült a schufa listära 300€ tartozäs miatt.Termeszetesen ezt meg akkor kifizettük es zärtäk a szämlät.Azt olvastam, hogy hitelnel es hitelkärtyänäl 3 ev, de szerintem ez nem hitel es nem is hitelkärtya volt.
Szerintetek? (nem szeretek hitelt felveni csak tiszta lenni!!!)
Elöre is köszönöm a välaszokat :-)


A negatív Schufa bejegyzést a tartozás teljes megfizetése utáni 3. év végén törlik. Ez nálatok akkor 2016. végét jelentené, ha 2013.-ban fizettétek ki azt. Ezt azonban annak, akinek tartoztatok, a Schufa felé jelentenie kell. Célszerű ezt ellenőrizni, a saját adatok lekérése a Schufától évente egyszer ingyenes.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 9 hónapja #40416 Írta: dávvör
dávvör válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy a volt párom vásárolt németországban hitelre egy autót (kint éltünk) és én lettem a kezese.
Mikor szakítottunk,szerettem volna kibérelni egy lakást,ahol kaptam az értesítést hogy schufán vagyok az elmaradt autohitel miatt amit nem fizetett tovább.
Azóta mindketten hazaköltöztünk magyarországra de ő még mindig nem rendezte az autóját és emiatt én is adóstárs vagyok.
A schufát nem tudom lekérdezni németországban hogy mennyi is a pontos összeg mert nincs német lakcimem már.
Hogy tudnám rendezni ezt a dolgot?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!