Munkába járás költségtérítése

Több
9 éve 3 hete #38833 Írta: tambír
Munkába járás költségtérítése téma létrehozva tambír által

Üdv
Honnan tudom kiszámolni hogy mennyi adót vontak le tőlem az éves bérpapíromon
Vagy ez rajta van?
A munkába járás költségét csak a levont adó összegéig tudom visszaigényelni?
Ezt azért kérdezem mert most készült el az adóbevallásom és 13500 euro brutto után 520 eurot kapok vissza így számolták ki egy könyvelő 2014-re, pedig itt németországban saját autóval járok munkába mindennap ezt le is igazolta a cégem.
Evileg 15000 km-ert mentem ez 0.30euroval szorozva 4500 euro ezt honnan tudom igényelni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #38835 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Munkába járás költségtérítése

Az bizony nem 4.500 € visszakapását jelenti...... Az adóalapodat csökkenti ennyivel, azaz nem 13.500 után adózol, hanem 9.000 után, és mivel ebben a sávban kicsi az adókulcs, gyakorlatilag semmit nem kapsz vissza (ill. benne van az 520.-ban).... Ennek azért korábban kellett volna utánanézni....A cég jól kitolt veled, ha azt állította, hogy a munkábajárás költségeit az általad vélt formában kapod vissza a Finanzamttól.
Mellesleg az otthonról a munkába járás költségét szinte sehol nem fizetik, az a te dolgod és magánügyed, hogy jutsz el a munkába... Az adóban is csak korlátozottan tudsz ebböl valamit érvényesíteni (ill. semennyit a te konkrét esetedben).

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, tambír

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hete - 9 éve 3 hete #38838 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkába járás költségtérítése

tambír írta: A munkába járás költségét csak a levont adó összegéig tudom visszaigényelni?
Ezt azért kérdezem mert most készült el az adóbevallásom és 13500 euro brutto után 520 eurot kapok vissza így számolták ki egy könyvelő 2014-re, pedig itt németországban saját autóval járok munkába mindennap ezt le is igazolta a cégem.Evileg 15000 km-ert mentem ez 0.30euroval szorozva 4500 euro ezt honnan tudom igényelni


Gejza itt nagyon pontosan leírta, hogy hogyan "kapod vissza" a munkábajárás költségét.
SEHOGY! Németországban ilyen nincs. Te vagy köteles eljutni a melóba és a munkahelyednek semmi köze hozzá, hogy ez neked mennyibe kerül! Az éves keresetedből vonják le a km pénzt és ezzel CSÖKKEN AZ ADÓ ALAPOD! Ezáltal lényegesen kevesebbet adózol.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!