Fizetések, megélhetési költségek

Több
9 éve 4 hónapja #38209 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Egy? Sikerült nyolcat is kérdeznie: :hyper:
www.iranynemetorszag.com/forum/munka-nem...incs-idom.html#38192
de szétszedem, hátha felére (sem) de kap választ amivel tud valamit kezdeni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38210 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

dánbar írta: Lakásbérlés, rezsi? (olvastam már a többi fórumot e célból, de arra lennék kíváncsi, hogy elektro-technikusként /villamosmérnökként szándékosan nem kérdezem, mert azt tudom, hogy nem lenne gond/ és párom esetleg egy más munkával amit betölthet, kijönnénk-e)?


Hogy "kijönnétek" e, azt nem tudom, de ilyen hozzáállással szerintem maradjatok otthon Mo.-on! A minimális alapok megszervezése is hiányzik az elképzelésedből!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38212 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

dánbar írta: Lakásbérlés, rezsi? (olvastam már a többi fórumot e célból, de arra lennék kíváncsi, hogy elektro-technikusként /villamosmérnökként szándékosan nem kérdezem, mert azt tudom, hogy nem lenne gond/ és párom esetleg egy más munkával amit betölthet, kijönnénk-e)?


Ha Nemetorszagba szeretnel jonni, akkor elobb tenyleg tanulj meg celzottan kerdezni:) Elobb nyitsz egy spam topicot, majd hatulrol kezdve allampolgarsagrol kerdezel.:)

Ha mar ott bizonytalan vagy, melyik orszagba akarsz menni es ezt a varhato bevetelektol teszed foleg fuggove, akkor a keresheto range nem a vegzettsegedtol lesz fuggo, hanem a terulettol amihez ertesz. Nagyon nem mindegy, hogy technikuskent villanyt szerelsz egy epitkezesen vagy mondjuk pl. halozat merotechnikus vagy egy tavkozlesi cegnel napi 300EUR-ert freelancerkent. Villanymernok sincs, az csak egy vegzettseg, foglalkozasok vannak. Nagyon nem mindegy, hogy erosaramu vagy gyengearamu terulet es azon belul milyen specializalodas es milyen szektorban van tapasztalatod. Tapasztalat nelkul inkabb gyere ki tanulni utolso evedre, mert konnyebben lesz melod. Palyakezdo mernokkent nehez ugy, ha nincs itt elotte egyetemi/gyakornoki eved itt. Ahhoz valami nagyon jo iskolat es specializalodast kellene felmutatni, min. nemet-angol tudassal.

Szoval elobb csinalj mar egy business case-t, hogy mit is szeretnetek. Kivandorolni barhova vagy celzatosan Nemetorszagba. Ha Nemetorszag akkor azt hogy kepzeled. Ergo az alapokat rakd elobb ossze!

Ha meg mar lakasberles, rezsi. Egyreszt van itt is topic ra, amibol kiderulhet, hogy ez csalad meret es hely fuggo. Nagyjabol arak is vannak. 2 fore ez 500-1000EUR hidegen plusz akar 400EUR rezsi. De lehet berelni egy nagy lakas 1 szobajat ha talalsz.
Kerdeseidben annyi a valtozo, hogy ezt nem lehet igy osszerakni..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, zigeuner, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #40059 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Találtam egy jó oldalt. LINK << EZ ITT!
Azért informállak benneteket, hogy a különböző álmokból mindenki visszatérhessen a Föld nevű bolygóra. Lehet, hogy már ismert az oldal, de gondoltam nem árt, ha részletezem.

Kattintsunk rá a keresett szakmára....Ekkor kiadja az oldal, hogy mennyi az átlagos bér illetve éves kereset, ami tartományonként nagyon is különbözik. Meg fogtok lepődni mert a magyarországi információk merőben mások!

Meg kell jegyeznem, hogy szinte kizárólagosan, képzett, valamilyen szakmával rendelkező munkavégzőket keresnek, s a német nyelv tudása "nem akadály"!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zigeuner, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!