Személyi igazolvány cseréje

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34724 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány cseréje

mutyikoma írta: haho! először is BUÉK! kint élünk Németországban. a gyerekeimnek most fog lejárni lassan a személyije. nem tudunk most hazamenni,mert mindkettőnknek dolgozni kell. van valami megoldás szerintetek?itt kinn nem tudok nekik csináltatni? mert pl. a jogsim lejárt és most csináltattam itt kinn meg... kösziiiiii


Tudsz itt is csináltatni. A berlini Magyar Konzulátuson mindent el lehet intéztetni! Címek, információ, telefoszámok itt. Mi utoljára tavaj csináltattuk a útlevelünket. Igaz személyesen is be kellett mennünk, (ez 1 nap) és azért ez mégsem 2400 km, csak 350 (oda-vissza). Eredeti születési anyakönyvit vigyetek, a lejárt személyi nem lesz elég. Egyébként nem kell megvárnod amíg lejár, sokkal előbb is lehet csináltatni amikor időben passzol. (Útlevelem még fél évig érvényes volt.) Most lehetett 10 illetve 15 évre kérni.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34725 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány cseréje

A berlini Magyar Konzulátuson SEM (!) lehet mindent elintéztetni. Többek között pl. személyi igazolvány ügyekkel sem foglalkoznak, ez volt mutyikoma kérdése... Az útlevél az más, azzal természetesen foglalkoznak. Viszont vigyázat: lejárt személyivel, az útlevél csere, vagy hosszabbítás is macerásabb....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34726 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány cseréje

Én nem is értem a problémát. Akinek már lejár a személyije szerintem van olyan felnőtt, hogy hazautazik és elintézi. Vagy nem? :thinking: Ha nem akkor marad az útlevél, amit szintén nem értek, hogy miért szorul a háttérbe a személyihez képest? Azért mert olcsóbb a személyi igazolvány néhány ezressel, fele annyi (se) időtartamra? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38041 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány cseréje

gyömát írta: Szép estét, lejár hamarosan a személyim, útlevelem nincs. Ezt a topikot végig olvasva sem világos még a számomra, hogy todom e igazolni magam így vagy például a jogosítványommal. Azt én értem, hogy haza kell menni kicserélni, de nem mindig egyszerű/van rá pénz...


Egy magyar képviseleten is ki tudod cseréltetni ugyan úgy ahogy az útlevelet is!
(Én Berlinben a követségen hosszabbittattam.) Viszont ne feledd, ha még nincs, az új személyik már kártyák és digitális (szabvány) képpel látják el!

Valószínű azomban hogy nálad is el kell menni majd személyesen is mert a fotót ott helyben készítették (rólam) nekem is. Ez költséggel fog járni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38042 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány cseréje

DECOTEXT írta: Egy magyar képviseleten is ki tudod cseréltetni ugyan úgy ahogy az útlevelet is!

A személyit??? Hmmm Mióta intéznek személyit a (berlini) nagykövetségen?
A honlapjukon sem írják:
konzuliszolgalat.kormany.hu/ugyintezes-konzulnal
Szerintem kevered az útlevéllel! (már megint) :angry:
Ha hazamenni nincs pénze gyömátnak akkor szerinted befeccöl majd egy "drágább" útlevélbe? :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja #38049 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány cseréje

Gergoo írta:

DECOTEXT írta: Egy magyar képviseleten is ki tudod cseréltetni ugyan úgy ahogy az útlevelet is!

A személyit??? Hmmm Mióta intéznek személyit a (berlini) nagykövetségen?
A honlapjukon sem írják:
konzuliszolgalat.kormany.hu/ugyintezes-konzulnal
Szerintem kevered az útlevéllel! (már megint) :angry:
Ha hazamenni nincs pénze gyömátnak akkor szerinted befeccöl majd egy "drágább" útlevélbe? :woohoo:


Tényleg félreérthetö volt! Személyiröl én sem tudok, de szerintem egy útlevél
kérese a követségen olcsóbb, mintha haza megy s személyit csináltat, mert
a hazaút még ha takarekos is a kocsija, megdrágitja. Rádásul nálam idén
tavasszal nem is fogadtak azonnal csak 2 nap múlva. Viszont kiküldték
ajánlottan, a személyit, anyám vette át. (Ez utóbbit én is otthon....)

Nekem ezzel amúgy is a gondom, hogy "nem tudta, hogy le fog járni"?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!