B2 nyelvvizsga

Több
11 éve 6 hónapja #25033 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Aniko,
Maya kimerítő segítségnyújtása után - szép volt Maya!!!! :) - elszégyelltem magam, hogy igazából nem is segítettem, tehát rákerestem a témára:
Ezen az oldalon, alul MAGYARUL ott az infó!!!! Hajrá!!!!
www.bamf.de/SharedDocs/Anlagen/DE/Downlo...lassung_deutsch.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25034 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Aniko,
Maya kimerítő segítségnyújtása után - szép volt Maya!!!! :) - elszégyelltem magam, hogy igazából nem is segítettem, tehát rákerestem a témára:
Ezen az oldalon, alul MAGYARUL ott az infó!!!! Hajrá!!!!
www.bamf.de/SharedDocs/Anlagen/DE/Downlo...lassung_deutsch.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Aniko
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #25037 Írta: Aniko
Aniko válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Nagyon hálásan Köszönöm!!!!
Sajnos itt arrol van szó hogy akkor még 180km-el arrébb laktam nem tudtam volna elobb jelentkezni, stb, de már megyek is és utánajárok hogy mit tehetek.
Köszönöm mégegyszer!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25566 Írta: hobdor
hobdor válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Kedves Fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni. Januárban kezdek Németországban fogorvosként. Ahhoz, hogy hivatalosan tudjak kint dolgozni Approbationra van szükségem. Minden papírom megvan hozzá, van magyar államilag elismert, a Közös Európai referenciakeret szerinti B2 szintű német nyelvvizsgám, viszont nem akarják elfogadni. Azt mondta az ügyintéző a berlini LaGeSo-ban, hogy külföldről csak a Goethét fogadja el. Megteheti? Nem találtam erről sehol információt.
Nagyon kellemetlen ez az egész, mert eddig abban a tudatban voltam, hogy minden rendben, most meg, ha újra le kellene nyelvvizsgáznom az egyrészt sok pénz, másrészt csúszik az egész engedélyezés, ami amúgy is több hónap, na meg nyelvvizsga is december közepén van leghamarabb. A munkáltatóm meg vár, de persze csak engedéllyel, a lakásunkat meg januártól fizetni kell ...
Vagy lehet csak valami különbözeti vizsgát tenni valahol?
Előre is köszönöm segítségeteket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25567 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Szia hobdor
Nem fogadják el a magyar nyelvvizsgapapírt csak ha a Goethe intézetben nyelvvizsgáztál. Nekem is kell a dipl. ápolói végzettségem honosításához de újra kell Münchenben a Goethe intézetben, én itt Münchenben dolgozom. Vagy Mo-n is leteheted de csak a Goetheben.
Sajnos megtehetik, de nem kell tanfolyamra járni csak nyelvizsgaidőpontot kell kérni, ezt adnak nagyon rövid időn belül, a bejelentkezéstől 2 hét múlva már mehetsz, 200 Euróba kerül. Ha csak januárba kezdesz ez még simán belefér.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hobdor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #25569 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

hobdor írta: Minden papírom megvan hozzá, van magyar államilag elismert, a Közös Európai referenciakeret szerinti B2 szintű német nyelvvizsgám, viszont nem akarják elfogadni. Azt mondta az ügyintéző a berlini LaGeSo-ban, hogy külföldről csak a Goethét fogadja el. Megteheti? Nem találtam erről sehol információt.quote]

Hát persze hogy meg tehetik! Érdeklődj a LaGeSo-ban! Egy orvosnak sokkal jobb nyelvtudás kell, mint egy átagos B2, mert egy kis tévedés is fatális következményekkel járhat!

A "közös eu referenciakeret" szerinti nyelvvizsgát és nyelvtudás az átlagos
(mindannapos) nyelvi használathoz alakitott kategória és szint! Egyébként
érdeklődj itt Évától. Ő is doki, saját praxissal. A papirjait elfogadták így biztosan
jó tippeket tud adni!


DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hobdor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!