B2 nyelvvizsga

Több
11 éve 4 hónapja #25695 Írta: margareta
margareta válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Üdvözlöm! Érdeklődhetnék én is erről a cégről,nekem is kevés a nyelvtudásom sajnos nem tudok így elindulni ápolónak,csak ha van nyelvi képzés mellette.Köszönöm előre is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25697 Írta: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25713 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

hobdor!
Páromnak is volt problémája a nyelvvizsgával. Szintén diplomás ápoló, F. m. M.- ban.
Neki nem fogadták el az otthoni szakmai nyelvvizsgát. Azt mondta az ügyintéző Darmstadtban, hogy külföldről csak Telc, és Goethe nyelvvizsgát fogadnak el, viszont B1 is elég! Itt Frankfurtban sikerült is letenni a Did-nél simán (150 euró), és most nov. 1-ével meg is van az Anerkennung. :D
Ennyire más lenne a szabályozás tartományonként?
Sok sikert hozzá!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hobdor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26708 Írta: hobdor
hobdor válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Kedves Emilio33!
Nemcsak, hogy tartományonként, hanem ügyintézőként is eltérő. Az egyik orvos ismerősömnek elfogadták a Magyarországi B2 nyelvvizsgáját. Ő más kezdőbetűjű, ezért más ügyintézőhöz került :)
Kedves Fórumozók!
Köszönöm szépen, hogy próbáltatok segíteni, de végül sikerült megoldanom a problémámat.
Nem kellett újra nyelvvizsgáznom, hanem csak a Goethe intézetben csináltam egy hivatalos Einstufungstest-et, ami B2 lett és ezzel együtt már elfogadták a magyar államilag elismert nyelvvizsgámat.
Üdvözlettel, hobdor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28911 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Sziasztok,

Infóra lenne szükségem német nyelvvizsgával kapcsolatban. Hogyan zajlik Németországban?
Ugyanúgy mint Magyarországon? Írásbeli, szóbeli? A diplomám elismertetéséhez kellene / dipl.Ápoló/ -nak B2
de úgy tudom ez is változik tartományonként, persze ez csak hallomás. Münchenben biztos B2-t kérnek, de Frankfurtban is?
Neten próbáltam kutakodni de nem írnak konkrétat, hogy főiskolai diploma elismertetéséhez B2 vagy B1.
Azt megtaláltam,hogy milyen papírok kellenek hozzá.
Illetve még egy: van-e hivatalos tarifa táblázat, hogy milyen munkakörben mennyi az általános bér?

Köszönök minden hasznos infót.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28935 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Szia!
Párom Frankfurtban rakta le a nyelvvizsgát, neki B1 kellett. Ő is diplomás ápoló.
Szerinte a kórház szabja meg, mit kér a munkavállalótól.
A vizsga első lépése az írásbeli (Schriftlicher Ausdruck, Hörverständnis, Leseverständnis, Gramatik), ha ez nincs meg (min 60%), akkor nem lehet szóbelizni (Mündliche Prüfung).
Szótárt természetesen nem lehet használni. Párom a did-nél volt, és csak vizsgázott, ami 150 euró volt.
2 héttel előtte bőven volt hely a vizsgára.
www.did.de/
itt találsz próbatesztet is. Páromnak kitűnőre sikerült különben, nem volt olyan vészes. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!