Halálos munkahelyi baleset

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36122 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

DECOTEXT írta: Nagy összegre, esetleg nyugdijra ne számíts, akkor sem ha a munkahely volt a mumus!


Nyugdíjra ne számítson ? Megsúgom, jár az özvegynek halálos baleset esetén... Nem akarok nagy reményeket kelteni, de a BG BAU statisztikája (2012) alapján az átlagos özvegyi nyugdíj-kifizetés esetenként több, mint 1000 €/hó volt... Nyilván rengeteg dologtól függ (többek között az illetö fizetésétöl), de akkor is biztos jár párszáz euró.
Mondjuk ehelyett leírhattad volna, hogy öszinte részvétem...
Egyébként jómagam is köbunkó vagyok, de legalább most pótolom:
Kedves tótist1, tényleg sajnálom, ami történt és öszinte részvétem, legalább így megpróbálok segíteni.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, kirschblute, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36123 Írta: tótist1
tótist1 válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

Köszönöm a válaszod.Igen ez egy Magyar cég Bázis Bau névvel.Azt nem tudom,hogy a munkáltató miért nam mondta mag nekem,hogy van ez a biztosítás.Amikor kérdeztem,hogy biztosítva voltak e,akkor mindig kitérő választ kaptam.Nekem ebben az esetbe felkel vennem a biztosítóval a kapcsolatot? Vagy mit csináljak?De azt sem tudom hogy hol találom őket.Semmi elérhetőségük nincs nekem.Vagy csak a munkaadóval lahatnek kapcsolatba?Kérlek adjál valami tanácsot,hogy mit tegyek.köszönöm szépen előre is Éva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36124 Írta: tótist1
tótist1 válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

Én nem akarok tönkre tenni senkit,hisz ennél a cégnél még sokan dolgoznak,akiknek a családjuknak szükségük van a keresetre,én csak anyit kérek ami ilyen esetbe jár,mivel nekem is van egy 20éves fiam,akivel most nagyon nehéz helyzetbe kerültünk.Éshát akkor amikor hajtani kelett'akkor csinálta szónélkül mint az állat,amit ők is elismertek,hisz elmondásuk szerint az egyik legjobb emberük volt,aki nem alkoholizált,nem dohányzott,nem balhézott,és szakmailag toppon vplt.Ezt amig dolgozott honorálták is rendessen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36125 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

tótist1 írta: Amikor kérdeztem,hogy biztosítva voltak e,akkor mindig kitérő választ kaptam.

Van ennek írásos nyoma? Ha nincs, legyen! Mivel magyar cég és már most "kitérő válaszolgatnak" szerintem fordulj ügyvédhez és minél hamarább fenyítse be őket, hogy nagyon hamar tájékoztassanak a biztosításról vagy (ezért is) bíróságra rángatod őket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36126 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

tótist1 írta: Én nem akarok tönkre tenni senkit,hisz ennél a cégnél még sokan dolgoznak

Ha minden rendben van nem teszel tönkre senkit ;)
Először is szedd össze, hogy mi van biztosítási oldalon! Az sem kizárt, hogy (a biztosításának megkötésekor akár egy beikszelt kiegészítésnek köszönhetően) lebonyolítható a hazaszállítás és a temetés.
De ez csak ötletelés, bármi lehet. Juss információhoz a biztosítást illetően és fordulj ügyvédhez!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tótist1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36131 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

tótist1 írta: Köszönöm a válaszod.Igen ez egy Magyar cég Bázis Bau névvel.Azt nem tudom,hogy a munkáltató miért nam mondta mag nekem,hogy van ez a biztosítás.Amikor kérdeztem,hogy biztosítva voltak e,akkor mindig kitérő választ kaptam.Nekem ebben az esetbe felkel vennem a biztosítóval a kapcsolatot? Vagy mit csináljak?De azt sem tudom hogy hol találom őket.Semmi elérhetőségük nincs nekem.Vagy csak a munkaadóval lahatnek kapcsolatba?Kérlek adjál valami tanácsot,hogy mit tegyek.köszönöm szépen előre is Éva


Szia Éva,

simán felveheted velük a kapcsolatot, biztos fognak tudni már most segíteni:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Azt az ominózus nyugdíjat is pl. meg kell kérvényezni (természetesen a vizsgálatok befejezése után), de nyilván el fogják mondani azt is, hogy miben tudnak esetleg már most segíteni.
Azt nem egészen értem, hogy a cég "kitérö válaszokat" adott... Honnan tudsz akkor egyáltalán a Berufsgenossenschaftról? Azt írtad, a férjed rendesen, hivatalosan bejelentve dolgozott. Remélhetöleg ez nem csak olyan infó, amit a cégtöl tudsz csak, azaz a megnyugtatásodra kamuzták esetleg? Persze az is elöfordulhat, hogy a cég ugyan tényleg tagja volt a BG-nek, csak pl. díjat nem fizettek rendesen. Ilyenkor tudtommal (a gk. kötelezö felelösségbiztosításhoz hasonlóan) a biztosító (BG) felétek állja a fizetendöket, de azt ök behajtják a cégen. Lehet, hogy ezért falaznak? (Amit te nem kapsz meg, azt rajtuk se fogják leverni....)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!