Munkanélküli segély Magyarországon

Több
9 éve 5 hónapja #37873 Írta: norszö
Munkanélküli segély Magyarországon téma létrehozva norszö által

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy kint dolgoztam Németországban 9 hónapot és áprilisban haza jöttem, mert kirugtak. Elmentem itthon a munkanélküli hivatalba, hogy munkanélküli segélyt kapjak, beadtam az összes papíromat amit kint adtak meg az előző munkahelyekről is.
Megállapítottát, hogy bruttó 114 ezret fogok kapni, de csak azután ha a német munkaügyi hivatal vissza igazolja azt, hogy én valóban kint dolgoztam, de április óta nem kaptam semmi választ sem, semmi pénzt sem. 3 hónap után vissza kellet mennem a munkaügyi hivatalba, mivel lejárt a munkanélküli segélyem. Akkor is azt mondták, hogy várjak türelmesen mert majd értesítsenek ha vissza igazolt a német. De addig semmilyen pénzt nem kapok és semmilyen segélyre nem vagyok jogosult. (munkát nem találok!)
Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan aki járt így és neki mennyit kellet várni? Vagy esetleg hova tudnék fordulni hogy segítsenek ez ügyben?
Köszönöm mielőbbi válaszaitokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37882 Írta: Neonhal3
Neonhal3 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Magyarországon

szia. Elég elkeserítő lehet. Próbáltad hívni az arbeitsamt-ot ott ahol be voltál jelentkezve?
Bár az igaz, hogy ezek eléggé szeretnek üldögélni a papírokon, de azért ennyire! Én pl tavaly március 13 án kértem ki tőlük az E301est, és majdnem másfél hónapra rá küldték ki-igaz, haza a Magyar lakcímemre..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: norszö

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37883 Írta: norszö
norszö válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Magyarországon

Bremenben voltam és sajnos nem beszélek németül.
Erről az E301 és papirol meg nem is hallottam még.
Egyébként adó csomagot tavaly.kellet volna kapom??? Mert még azt sem kaptam...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37884 Írta: Neonhal3
Neonhal3 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Magyarországon

az adócsomagról én nem tudok semmit-megbíztam egy könyvelőt(Ausztriában-Németországban munkát vállalt emberkék ügyeivel foglalkozik) Ő elkészítette nekem 17000 ft ért az adóbevallásom. Természetesen csomó dolgot kér-bekér,ami alapján elkészíti. Én nem teljes foglalkoztatásban vagyok, hanem szezonálisan. ) hónapra majdnem a teljes visszaigényelt összeget megkaptam-nem volt 100euro különbség.
Az E301 es papír ahhoz kell, hogy az ha az adott országban ledolgozott munkaviszony nem elég ahhoz hogy ott munkanélküli segély jogosult legyek(itt 1 év) akkor otthon kikérem ezt a papírt-általában 4 évre visszamenőleg 4 évre adják-ez alapján a német hatóság állapít meg egy összeget, amit kifizet. Ez fordítva is így működik. Itt amikor megszűnik a munkahely, az arbeitsamt-ban be kell jelenteni-kikérni a papírt-nekem postázták. Azzal bementem otthon, és így a maximum összegre voltam jogosult.
Én sem beszélek jól? ezért jobb ha valaki megy veled, aki tud..persze így utólag ennyi idő után.. nem tudom mit lehet tenni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37885 Írta: Neonhal3
Neonhal3 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Magyarországon

bocsánatot kérek-volt a hozzászólásomban jó pár hiba..szóval 9 hónapot dolgoztam tavaly(itt a kilences helyett egy zárójel volt)
aztán az én sem beszélek jól után...nem értem hogy került kérdőjel..nem kérdés, tényleg nem beszélek jól-bár ami igaz, hogy a hivatalokban eléggé készségesek, és igyekeznek segíteni..ha beszélsz jól, ha nem, megpróbálnak mindent-pl nem tudtam akkor hazamenni, amikor lejárt a jogsim..bementem, elmondtam-mert annyit azért el tudtam mondani, hogy lejár ekkor-meg akkor, szeretnék másikat..Semmi gond-itt ez a papír, töltse ki, kis cetlire felírta mi kell még.. ha lett volna igazolványképem(ami itt 14 euroba kerül a 4 db)-akkor összesen 34 euro lett volna az új német jogsim..így + 14 a fotó miatt. de meg lett-igaz a papírt segítettek kitölteni, de ez is meg van.
Visszatérve egy kicsit a munkanélküli segélyhez. Itt, csak akkor jár, ha itt tartózkodik az, aki kapja. Ha pl azt mondom, hogy hazamegyek -pl. egy hónap az amíg újra munkába állok, akkor nem adnak, vagy ha adnak, akkor levonják belőle azt az időt, amíg nem tartózkodom az országban-Na ehhez már viszont, jól kell tudni németül-hazudni. Vagy olyan ügyintézőt kell kifogni, aki leszarja mit csinálsz, amíg újra munkába állsz...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #37894 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Magyarországon

Neonhal3 írta: az adócsomagról én nem tudok semmit-megbíztam egy könyvelőt(Ausztriában-Németországban munkát vállalt emberkék ügyeivel foglalkozik) Ő elkészítette nekem 17000 ft ért az adóbevallásom. Természetesen csomó dolgot kér-bekér,ami alapján elkészíti. Én nem teljes foglalkoztatásban vagyok, hanem szezonálisan. ) hónapra majdnem a teljes visszaigényelt összeget megkaptam-nem volt 100euro különbség.
Az E301 es papír ahhoz kell, hogy az ha az adott országban ledolgozott munkaviszony nem elég ahhoz hogy ott munkanélküli segély jogosult legyek(itt 1 év) akkor otthon kikérem ezt a papírt-általában 4 évre visszamenőleg 4 évre adják-ez alapján a német hatóság állapít meg egy összeget, amit kifizet. Ez fordítva is így működik. Itt amikor megszűnik a munkahely, az arbeitsamt-ban be kell jelenteni-kikérni a papírt-nekem postázták. Azzal bementem otthon, és így a maximum összegre voltam jogosult.
Én sem beszélek jól? ezért jobb ha valaki megy veled, aki tud..persze így utólag ennyi idő után.. nem tudom mit lehet tenni.


Nekem csak 1 kérdésem lenne! Volt neked itt kint munkaszerződésed? Mert ha volt akkor voltak járulékok is, amit szintén minden hónapban meg kellett kapnod egy A4-es lapon minimum (fizetési kimutatás)! Nem értem, hogy miért nincsenek bizonyitékaid a munkavállalásodra.

Mi az az "adócsomag" (?) amit tavaj kellett volna kapnod? Ez előttem ismeretlen! Itt Németországban mindenki maga adózik, a megfelelő adókategória alapján. (Nős, nőtlen, stb.) Van családi és van egyedi adózás. Adócsomagról nem tudok, s pláne nem, hogy ezt kinek kellett volna adnia neked?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!