Koblenzi magyarok

Több
9 éve 5 hónapja #37974 Írta: gyujak
Koblenzi magyarok téma létrehozva gyujak által

Sziasztok! Gyula vagyok.

Nem régóta dolgozok Németországban, Kastellaunban, és információcsere céljából felvenném a kapcsolatot akár fórumban, akár személyesen, Frankfurt, közelebbről Koblenz és még közelebbről Kastellaun és Simmer környékén dolgozó magyarokkal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #37976 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Koblenzi magyarok

Manapság (sőt 5 éve mikor indultunk sem volt) sincs sok értelme ilyen topiknak de hátha. ;)
Mindenki lóg a szemétdomb facebookon, szóval szerintem esélytelen de ott van Koblenzi magyarok csoport, azzal mi a baj? Vagy nem találtál rá?


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38082 Írta: gyujak
gyujak válaszolt a következő témában: Koblenzi magyarok

Szia,üdv. kedves "honfitárs"!

Köszönöm, most kerestem meg ajánlásoddal a koblenzi magyarok csoportját és csatlakoztam is hozzájuk.
Talán igazad van,jobb ha nem számít az ember akár minimális "segítőkész" és "barátkozni" hajlandó magyarokra...,
több ismeretes okból is,tisztelet a kivételnek...,mert ugyan nem túl sok tapasztalatom szerint,de szivesebben
útbaigazít,informál egy helyi német,pedig számára csak egy akárki idegen vagyok és tudja,hogy cserében
semmire se számíthat tőlem. Csupán annyi a gondom,hogy alig beszélem még a németet és nem értek sokmindent
abból amit mondanak. Azért nem vagyok annyira "elveszett" mert még a sógoroméknál lakok,de ő se tud
mindent és nem tud mindenben segíteni,mert egész nap dolgozik.
Például mostmár keresnék albérletet(nejemmel) és "gáz" hogy 2 hónap próbaidő után elküldtek a cégtől és
nem könnyű főleg errefelé munkát találni! De közben tanulom a németet és majd kialakul minden!
(Tudom,hogy minden ember más és úgy gondolkozik-,és úgy csinálja ahogy akarja!
Bocs. ha untattalak esetleges hosszú szövegemmel!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!