Állandó lakcím

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38804 Írta: DECOTEXT
Állandó lakcím téma létrehozva DECOTEXT által

slywest írta: Én a magyarországi lakcímemet írtam mivel az az állandó bejelentet lakcímem.


Nekem 3 állandó bejelentett címem van.**
Egy Mo.-on egy Ausztriában és egy Németországban. Ha itt nem vagy bejelentve akkor túrista vagy s ez hátrány lesz!

** Nem vagy köteles az állandó címeden tartózkodni. Ez csak a postacím miatt fontos.Ha megoldod, hogy mindig időben megkapj mindent, (pl hatósági értesítést, stb) akkor lehet 10 címed is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38806 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Állandó lakcím

Sziasztok,
Hat nem tudom lehet-e akkor Mo.- on allando lakcimem? Ha viszon otthon nincs lakcimkartyam akkor szinte semmit sem tudok elintezni:) (PL: szemely igazolvany mert ugye azt nem csinalnak nekünk itt a Konzulatoson) akkor most hogy is van ez?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38807 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Állandó lakcím

Hello! Nekünk is van itt is otthon is. Elvileg nem szabad, stb. stb. De ha itt nem vagy bejelentve szívás, nem tudsz teljes életet élni. Ha otthon nem vagy az is szívás, mivel hiába költözöl ki, nem tudod 1-2 hét alatt elvágni a szálakat. Ahhoz idő kell. Plusz hivatalos iratok stb minden miatt fontos. Nekünk most járt le pl a személyink. Nagy summal hivtuk a magyar konzulátust, hogy mi szeretnénk ám mindent megcsináltatni itt. Na a személyiből lett útlevél, a németországi ügyintézésből magyarországi. Mivel a nagylányom édesapja ott él, így csak az ő aláírásával tudtunk útlevelet kérni. Hiába van nekem minden féle gyámhivatali papírom német-magyar nyelven....Megmondták, hogy ezzel itt nem kezdenek semmit, csak Magyarországon. Na most ha nincs lakcímem, akkor hová mentem volna? Ezzel a kis kitérővel csak arra akartam rávilágítani, hogy van még a hivatali utakon kiskapu, meg át nem gondolt, rosszul meghozott törvények, amik sajnos a valóságot nem fedik.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38808 Írta: slywest
slywest válaszolt a következő témában: Állandó lakcím

Én lassan öt éve dolgozom Német országban német cégnél és német bejelentéssel,ez idő alatt csak Magyar lakcímem van.
Ha nem letelepedési szándékod van akkor bármeddig lehet magyar állandó lakcímed még ideglenes sem fontos hogy legyen Németországban.
De viszont ha bejelented a letelepedési szándékod akkor meg kel szüntetned a magyar címed,sőt a sz igazolványod is le kel adnod csak az útleveled marad és egy lakcím kártya amin a címed helyén az szerepel hogy "külföldön élő magyar állampolgár".
A TB-nél jelentesd be akár levélben hogy külföldön dolgozol és ennyi további kötelűségeid csak akkor van ha letelepedési szándékod van.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38814 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Állandó lakcím

Kati írta: Sziasztok,
Hat nem tudom lehet-e akkor Mo.- on allando lakcimem? Ha viszon otthon nincs lakcimkartyam akkor szinte semmit sem tudok elintezni:) (PL: szemely igazolvany mert ugye azt nem csinalnak nekünk itt a Konzulatoson) akkor most hogy is van ez?


Nyugdtan tartsd meg a magyar állandó lakcímedet! Gondoskodj arról hogy a számodra oda érkező dolgokat megkapd! Nálam anyukám megy rendszeresen oda (virágokat is locsolja) s Ausztriában egy ismerős intézi ezt! Mi meg ugyebár itt vagyunk kint már 1989-óta bérlakásban.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!