Költözés, költöztetés

Több
8 éve 11 hónapja #39167 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Költözés, költöztetés

Csibijuza írta: Nem magára a költözködés tevékenységre gondoltam, hanem arra, hogy kaució első lakbér ilyesmi. Napi 29€-ért a Buchbindert vagy a(z) Europcar kibérelhető.
Pl. most néztem pár lakásajánlatot a neten: Van egy lakás, 2 szobás, a konyhát meg meg kell venni. IKEA konyha 1100€.
Háááááát....

Haznalt konyha miert nem jo? Egyik haveromek 1 eve koltoztek. Vmi 300EUR-ert vet tokeletes allapotu konyhat suto, fozolap benne.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39168 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Költözés, költöztetés

gejza írta: Aha, ezt ismerem: az AB xy eurós akció mindig vicces, maga a honlap is, mert semmire nem jó. Egyébként nem a mezítlábas kölcsönzőkről beszéltem, hanem a Csibijuza által konkrétan említett Buchbinder-ről és Europcar-ról.
A Sixt úgyszintén jó példa, próbálj meg ennyiért konkrétan foglalni. Megsúgom: "leider ist zum angegebenen Zeitpunkt oder an der angegebenen Station die angefragte Fahrzeugklasse nicht verfügbar". Mellesleg ez akciós ajánlat, még négy napig érvényes. Én mindenesetre a maradék négy napra a környéken nem találtam autót ennyiért. Sőt, a kedvedért megnéztem Hannovert is: ott sincs. Tipikus néphülyítés.... De azért cserében felajánlja ugyanazt az autót más tarifában laza 152 €/napért. Pont erről szólt a posztom, nem bedőlni a reklámnak, hanem konkrétan megpróbálni...


Ez nem vita tárgya! Én is tudtam olcsón (20 euróért/nap)* bérelni amikor a fiam költözött. Azért mert Te nem találsz olcsót attól még van ám..... :chuckle:
*Igaz, plusz tankolás, de itt most a bérről volt szó, nem összköltségről!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39170 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Költözés, költöztetés

mahlzeit írta:

Csibijuza írta: Nem magára a költözködés tevékenységre gondoltam, hanem arra, hogy kaució első lakbér ilyesmi. Napi 29€-ért a Buchbindert vagy a(z) Europcar kibérelhető.
Pl. most néztem pár lakásajánlatot a neten: Van egy lakás, 2 szobás, a konyhát meg meg kell venni. IKEA konyha 1100€.
Háááááát....

Haznalt konyha miert nem jo? Egyik haveromek 1 eve koltoztek. Vmi 300EUR-ert vet tokeletes allapotu konyhat suto, fozolap benne.


Csak az a baj, hogy ha a konyha benn van a lakásban és lelépési díjat kér érte, akkor te általában hiába mondod, hogy kösz nem kell, anélkül nem fogja odaadni, hiszen kinek tudná a szakadt konyháját különben 1000 €-ért eladni... Bérlöjelölt meg lesz, mint égen a csillag és úgyis lesz olyan hülye, aki a romokért inkább kifizet egy ezrest, csak hogy övé legyen a lakás. Én is belefutottam már olyan lakásokba, ahol a konyhabútornak csúfolt ganéjért nem hogy nem fizettem volna egy vasat sem, hanem még én kértem volna pénzt, ha otthagyják. Mégis mindig volt valaki, aki az agyament pénzt kifizette érte...
De egyébként így van, nem hogy pénzért, de ingyen (leszerelésért) cserébe is ki lehet fogni tényleg jó állapotú bútorokat is, csak kell hozzá egy kis türelem, míg ilyet levadászol a Sperrmüll-nél, az ebay.kleinanzeigen-nél, stb.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39174 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Költözés, költöztetés

DECOTEXT írta:
Ez nem vita tárgya! Én is tudtam olcsón (20 euróért/nap)* bérelni amikor a fiam költözött. Azért mert Te nem találsz olcsót attól még van ám..... :chuckle:
*Igaz, plusz tankolás, de itt most a bérről volt szó, nem összköltségről!


Nem is vita tárgya. Megint ideborítasz valamit, ami tök másról szól. Nem azt mondtam, hogy általában nem lehet furgont bérelni egy huszasért (nem is nagyon, legfeljebb 20 € + km-pénzért...), hanem azt, hogy az Europcar és a Buchbinder reklámjai (a kocsijaikon hirdetik, hogy "ab 29.-€/Tag) elég kamuk. A Sixtet meg próbáld meg te is és küldj egy screenshotot, hogy hol/mikor tudsz 19,99-ért bérelni. Nehéz lesz, én kipróbáltam.
Természetesen vannak szuper Sonderaktion-ok, de Murphy törvénye alapján ritkán akkor, amikor költöznöd kell.
A sarki mezítlábas kölcsönzö persze más eset,ök sokkal rugalmasabbak, nyilván odaadják az autót akár 20 €-ért is, ha last minute mész, és pl. a hétvégén nem lenne minden kocsijuk különben kiadva. Viszont erre sem tudsz igazán tervezni. Költözni meg nem ad hoc szokott az ember. Ha meg be van rá izzítva minden, de az autó mégsem 20, hanem éppen 70 euró, akkor nyilván emiatt nem fogod elhalasztani. Azaz: ne 20 euróval számolj, hanem a normál tarifával (50-80 €/nap inkl 100 km), legfeljebb örülhetsz, ha beljebb vagy mégis. És az biztos, hogy még mindig nagyságrendekkel olcsóbb (de melósabb), mint a hivatalos költöztetöcégek.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39179 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Költözés, költöztetés

Nekem fain lenne, már hogyne lenn jó egy olcsóbb konyha minden szükségessel! Csak pl ennél a lakásnál ki volt írja,hogy a konyhát muszáj átvennie a következő lakónak. Gondolom a mostani bérlő nem tudja magával vinni. Nem is írtam neki, de a bútor tényleg nagyon szép. Csak elég drága. :/

Hol nézték az ismerősödék a konyhabútort? qouka.de, vagy máshol?

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39182 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Költözés, költöztetés

Csibijuza írta: Nekem fain lenne, már hogyne lenn jó egy olcsóbb konyha minden szükségessel! Csak pl ennél a lakásnál ki volt írja,hogy a konyhát muszáj átvennie a következő lakónak. Gondolom a mostani bérlő nem tudja magával vinni. Nem is írtam neki, de a bútor tényleg nagyon szép. Csak elég drága. :/

Hol nézték az ismerősödék a konyhabútort? qouka.de, vagy máshol?

kleinanzeigen-en. Ilyenbe en is futottam bele, hogy bent volt a konyha meg akartak vetetni. Csakhogy nem a tulaj, hanem az elozo lako. A tulaj azt mondta, hogy o a lakast eredeti allapotban keri vissza, vigye a berlo a konyhajat, hacsak en nem akarom atvenni. De az az en dolgom, o erre nem kenyszerit.. Vegul nem ezt a kecot valasztottuk.
Egyebkent jogilag megallja a helyet hogy kotelezoen at akarjak vetetni a konyhabutort? Csak kivancsi vagyok, mert nyilvan a tulaj ugyis ugy don't ahogy o akar..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!