Milyen autót vegyek?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja #36251 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

dreizwanzig írta: .... hosszabb a garanciája, de egy idő után lejár. Ha valaki úgy gondolkodik mint Te, hogy vesz egy új autót, használja x évig, majd eladja, akkor jól jár egy hibriddel, de idős korára már lutri lesz az akksi miatt, így eladni is nehezebb lesz szerintem. én pl akarok tizenéves kocsikkal járni, mert nekem nagyon sok ilyen típus van, ami tetszik. Meg azok, akiknek nincs pénzük új autóra és nem verik magukat adósságba 10 évre egy suzuki vásárlásával. Amúgy meg mindegy, hogy ki, örülj neki, mert így lesz, aki megveszi majd a "levetett" cuccaid... vagy Te 10 év után a szakadékba dobod a kocsid, nem szórakozol az eladással?

Több kérdésed is van.
Azért adjui el a 6 éves kocsit mert lutri lesz. Még nem kell javitani de előbb utóbb igen..... Eladni nem nehéz mert ott kell "leadni" ahol az újat veszed. A kocsi nálunk használati eszköz és nem statusz szimbólum. Ezárt járunk olyan kocsikkal ami a használati körülményeinknek megfelelnek! Mindegy hogy néz ki, de megbizható, legyen 5-6 évig.
Nem adósággba kell verni magunkat hanem arra törekedni hogy legyen megfelelő jövedelmünk! 5-6 év alatt össze lehet szedni annyit hogy Kp ki tudj fizetni egy új kocsit! G én az 72 hónap. Mi mindektten dolgozuunk igy havi 500 euront somán félre tudunk tenni megeröltetés nélkül! (Ez 36 ezer euron.) Lelkuszod az új árat plusz odaadod a kereskedőnek a mostani 6 éves kocsidat, s még marad 10 ezer euród....
Soha nem dobjuk szakadékba a hazsnált kocsikat, de 6 év után rendszerint 160-200 ezer km van bennük. Egy toyotáért ennyivel (T25 executive / kombi) adnak még 6-7 ezer euront.

(Ja, és mi itt kint élünk nem otthon ahol persze külön regisztrációs adóval is terhelik a polgárt!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36252 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Ezt én mind értem, de azt mondd már meg, hogy a kereskedő, akinél leadod a régit, majd mit csinál vele? Ő dobja a szakadékba, vagy inkább eladj? Hát persze hogy eladja és tőle is majd ugyanolyan lutri lesz megvenni a hibrid autót, tehát ő is majd csak olcsóbban fogja megvenni tőled
na ez meg az örök vita, h törekedj arra, hogy legyen annyi pénzed, hogy kp-ra megvegyél egy 10 millás kocsit.... Németországban lehet, hogy így van, de szerinted, ha itthon 10 évre vettek fel hiteleket 2 milliós suzukira, akkor azok hol tudnak ennyit spórolni? :D

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36299 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

dreizwanzig írta: Ezt én mind értem, de azt mondd már meg, hogy a kereskedő, akinél leadod a régit, majd mit csinál vele? Ő dobja a szakadékba, vagy inkább eladja? Hát persze hogy eladja és tőle is majd ugyanolyan lutri lesz megvenni a hibrid autót, tehát ő is majd csak olcsóbban fogja megvenni tőled
na ez meg az örök vita, h törekedj arra, hogy legyen annyi pénzed, hogy kp-ra megvegyél egy 10 millás kocsit.... Németországban lehet, hogy így van, de szerinted, ha itthon 10 évre vettek fel hiteleket 2 milliós suzukira, akkor azok hol tudnak ennyit spórolni?

Nos, igen!
Az egész persze tárgyalás kérdése. Ha ügyes vagy jó árat kapsz!! Persze, hogy eladja a tőled vett kocsit, de pl. a mi toyotánkat még mindig nem tudta eladni amit 1 éve átvett tőlünk. Ott áll a parkolójában ;) Ez viszont az ő baja, nem az enyém! Egy dologban igazad van és én nem is az otthoni helyzethez írtam! Mi itt kint élünk már 26 éve, s a német helyzetről szólt az expozém! Ennek ellenére, Mo.-on is lehetne hasonlóan vásárolni, csak az ilyen 2 milliós hiteleket is a lehető legalacsonyabb törlesztéssel, feltornásszák 3 millióra a kamatokkal! Na, az ilyen drága használt teknőt, nem lehet eladni otthon sem!
Németországban nem egy gyártó kinál még kamatmentes hitelt is, előleg befizetés nélkül, csak vedd a kocsit! Aztán 3 év múlva lehet a maradékról ismét tárgyalni. Mi 1990 körül az első új (!) kocsinkat 5 év alatt fizettük ki és 8 évesen adtuk el 260 ezer km-el.(Audi 80, 1,8 benzines). Azóta 6 évre beálltunk, mert úgy vettük észre ez egy kritikus határt a használt autóknál, és ekkor kezdődnek a bajok! Noha most a másik kocsinkat (a kicsit) egy KIA piccanto, amit 3 évesen vettünk nem új volt, de 7 év a garancia rá! Hét!! Na ez meg fog maradni a 7. évig biztosan!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #40083 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Kati írta: Hol érdemes venni autót kevés km -rel és 5 évesig gondolkodom.Szalonból? Nektek mi a véleményetek a diesel abgaz -rol.most jön valamilyen újítás is a kék színű ablakmatricáról ugye?Akkor most inkább érdemes benzines kocsit venni vagy nem?köszönet a válaszokért előre is.szép hetet nektek.


A gépkocsi vásárlasnál feltétlenül a szalonos vagy kereskedöi vételt ajánlo mert ezeknél szinte mindig van "használ gépkocsi garancia", mig ha maszek hirdetésbeöl magántulajdonú kocsit veszel hogy megszivathatnak! Hogy mi éri meg neked, az maganügy. Mi 5-6 évesen eladjuk a kocsikat, s nem ennyi idösen veszzük. A használt, garancia neküli kocsik sokba is kerülhetnek mert nem tudod hogy ki hogyan bant a kocsival.

Az is saját dolog, hogy benzines kell, vagy dizel. Ha sokat mész és nagyobb távolságra akkor jobb a dizel mert strapabiróbb. ha csak kis utakat rövid távon teszel meg akkor meg a benzines kis kocsi a jobb.

Optimális keverek megoldás egy jó hybrid kocsi amiben rendszerint egy 2 literes benziens motor is ketyeg. Ezzel lehet kistávon elektromosan, s nagytávon nagyon takarékosan benzinnel is menni!
A toyota hybridek már a 4. generációban kivalló kocsikat csinálnak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!