Német autó behozatal nagyban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #37971 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német autó behozatal nagyban

Előttem még az is rejtély, hogy hogyan jár majd legális magyar rendszámmal ha Mo.-on "senki nevén" nem lesz a kocsi.

(Egyébként, ha a volt német tulaj jelenti hogy eladta X-nek, akkor megszűnik a biztosítása, tehát csak az odaúton lehet még valami időszakos!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37980 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német autó behozatal nagyban

kinger írta: Sziasztok!

Új vagyok még itt. Az lenne a kérdésem, ha nevemre iratok egy autót itt és azt haza viszem, majd ott lekerül a nevemről és ezt eljátszom havonta párszor vagy egyszer ,akkor az német adóhatóság rám szállhat?
Esetleg ugyanez ideglenes rendszámmal?
Köszi,
Gergő

Kedves Gergő!
Azt hiszem ezzel a kérdéssel valamit nagyon elrontottál. Nem vagyok sem moderátor, sem alapító, de számomra ebből az írásodból nagyon az "szaglik ki", hogy te bizony "ügyeskedni" szeretnél. (pl.: "... eljátszom havonta párszor vagy egyszer...")

Az egyik amit hozzáfűznék;
ez az oldal szerintem a laikusoknak, újoncoknak a beilleszkedésre, az itteni rendszerhez való alkalmazkodásra ad tanácsokat, vitafórumokat. Egymással oszthatjuk meg a tapasztalatokat az itteni viszonyokról, és tanácsokat adhatunk a hétköznapi élethez.

A másik pedig;
itt kapitalizmus van. hogy mennyire kemény, és mennyire szociális, az egy dolog, de kapitalizmus van. Ha valaki magának megszerezte az információkat, kitaposta az utat, amiből neki pénze van, akkor nem fogja megosztani ingyen másokkal, hogy konkurenciát építsen ki.

Ezért nem fogsz kapni semmilyen érdemleges választ. :bye:

Még egy ami az egyik kérdésedre válasz lehet:
szerintem az itteni adóhatóság nem fog rád szállni addig:
1, amíg nem több száz eurós autót vásárolgatsz, és feltűnő, hogy honnan lehet rá pénzed?
2, a szomszéd, vagy bárki más (parkolóőr, "zulassungstelle", kereskedő, stb.) nem hívja rá fel a figyelmét, hogy havonta többször cseréled az autódat. Persze itt is számít az autók értéke.
Legfeljebb azt fogják megkérdezni, hogy honnan van akkora bevételed, hogy ilyen gyakran cseréled az autód? A mese, hogy egyik sem tetszik, vagy, mindegyik hibás volt, azt hiszem egy idő után nem fogja érdekelni őket.
Ha van kereskedői "igazolásod" (tevékenység) akkor persze már más a helyzet.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37984 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: Német autó behozatal nagyban

Hát nem tudom az ország más részében ez hogy történik, de nálunk (Offenbach) az átírás után a Bürgerbüro automatikusan jelentett a Zoll felé és kb. 3 napon belül levonták a gepjárműadót (1 évi adó) a számlánkról. Ha utána lekerül a nevedről az autó, azt is be kell jelenteni, hogy az adót visszakapd. Na most ha ezt hetente vagy havonta eljátszod (bejelentkezés-kijelentkezés a gépjárműadó hatálya alá/alól), azért az lehet valakinek szemet fog szúrni a Zollnál.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37985 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német autó behozatal nagyban

Kelemen!

Ott a pont! :clap: :clap:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!