Magánvállalkozás inditása

Több
9 éve 2 hónapja #38486 Írta: neolog
neolog válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Sziasztok Kedves hozzáértők!

Szeretnék Tőletek néhány dolgot megkérdezni:

Kiváltok egy vállalkozást reinigungskraft-ra, ez idáig stimmel (keresek könyvelőt).
Azt tudom, hogy a könyvelést havi szinten kell végeztetni.
Tehát, ha nekem szükségem van a vállalkozás gördülékeny működéséhez bizonyos eszközökre, (porszívó, felmosó szet, stb...), akkor azt én nyilván megveszem.
Ezek számláját eljuttatom a könyvelőnek, ő azt lekönyveli.
Eljárok dolgozni, saját autóval, tankolok, telefonálok, használom az internetet, újabb kuncsaftok felkutatására és a már meglévőkkel lévő kapcsolat tartására.
Ezek gondolom, mind elszámolható költségek, a számlái mennek a könyvelőhöz.
Valaki meg tudja mondani, hogy pontosan mik, milyen dolgok számolhatók el?
Ha én ezeket a számlákat eljuttatom a könyvelőnek, akkor az milyen formában lesz számomra "leírva"?
Azt év végén visszakapja a vállalkozás, vagy az adóba számítják bele?
Totálisan kezdő vagyok, a magán vállalkozói kérdésekben, ezidáig alkalmazott voltam.
Hogyan van ez az "elszámolósdi" a gyakorlatban?
Van valahol egy elérhető leírás, hogy mit, hogyan?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Zsolt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38884 Írta: hagkar
hagkar válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Sziasztok. Szeretnék egy kisebb vállalkozást be inditani Németországban. Teljesen kezdő vagyok viszont 4 éve itt élek kinn. van bejelentett munkám meg egy lakásom amit bérlek. Kerti munkára vagy tisztitó munkára szeretnék embereknek munkát biztositani. Kéréseim a következök? Hogy kezdjem el?Hova kell menjek? Hogyan jelentsem be az embereimet?Milyen járulékokat kell füzesek utánuk havonta?Válaszukat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38892 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Ezekre a kerdeseidre a legmegfelelöbb valaszokat a Gemeinderat ill a Finanzamt tudja. Itt csak maszatolas lesz belöle. Nem tudom miert nem lehet egyböl az illetekes hivatalokhoz fordulni. KV, RV, Finanzamt, Gewerbeamt, usw-

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!