Magyarország hívása

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #31989 Írta: DECOTEXT
Magyarország hívása téma létrehozva DECOTEXT által

Nekünk Kabel D.-nél van a telefonunk (is). A telefon és az internet egy csomag. DOPPELFAT a neve, ami azt jelenti, hogy a telefonom a BRD-ben korlátlan és van egy 36 ezres DSL internetem -korlátlan-. Az első évben az egész 20€, a második évtől 40€/hónap. Ehez vettünk egy "Westcounry" csomagot ami havonta 2,95€. Ez a *magyarországi hivásokra érvényes csak. Ez azt jelenti, hogy a lebeszélt idő árának az 50%-át fizetem Mo.-ra! (Csak Mo.-ra) Mivel minden nap dumálok jóanyámmal ez bizony drága mulatság lenne e nélkül.Igy havonta 45-55 euró az összköltségem a telefonra és az internetre!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #31997 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Magyarország hívása

Bergabi írta: Sziasztok! csak beleolvastam egy-két hozzászólásba (később mind elolvasom) és láttam, hogy van érdeklődés Mo-ba való telefonálási lehetőségről. Én a Lebara XXL csomagot használom, korlátlan mobil hívás havi 40 Eu.


Ha van szélessávú internet kapcsolat akkor érdemes valamilyen VOIP szolgáltatást használni egy adapterrel.

Nekem pl. egy SPA-3000-es adapterem van (utódja az SPA-3102), erre kötve a "vezetékes" telefonunk, így a bejövő hívások zavartalanul felvehetőek, a kimenők meg VOIP-on mennek az internet fele.
A www.freevoipdeal.com-ot használom, magyar vagy német vezetékes hívása 0.5 cent (fél), magyar vagy német mobil hívása 1 cent percenként. Erre jön valamennyi költség az áfa miatt, egy 10€ feltöltésnél kb. 2.36€ (Paypal feltöltéssel), bár állítólag ha regisztrálásnál USA-t adsz meg akkor ezt nem számítják fel. Feltöltéstől számítva 120 napig a vezetékes számokat (magyar vagy német mindegy) ingyen hívhatod, utána a fenti fél/egy cent.

A VOIP adapter másik nagy előnye hogy be tudsz egy magyar belföldi számot konfigurálni rá, így magyar számon hívhatnak az otthoniak ha akarnak. Nekem egy +36-21--es telefonszámom van a Neophonex-től (ingyen kapod ha regisztrálsz), ezen keresztül normál vezetékes díjért otthonról tudnak hívni és itt csörög Berlinben :)

Szóval nem kell vagyonokat költeni ha egy kicsit körbejárod a VOIP témakört :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #31999 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország hívása

AiRLAC írta:

Bergabi írta: Sziasztok! csak beleolvastam egy-két hozzászólásba (később mind elolvasom) és láttam, hogy van érdeklődés Mo-ba való telefonálási lehetőségről. Én a Lebara XXL csomagot használom, korlátlan mobil hívás havi 40 Eu.


Ha van szélessávú internet kapcsolat akkor érdemes valamilyen VOIP szolgáltatást használni egy adapterrel.

Nekem pl. egy SPA-3000-es adapterem van (utódja az SPA-3102), erre kötve a "vezetékes" telefonunk, így a bejövő hívások zavartalanul felvehetőek, a kimenők meg VOIP-on mennek az internet fele.
A www.freevoipdeal.com-ot használom, magyar vagy német vezetékes hívása 0.5 cent (fél), magyar vagy német mobil hívása 1 cent percenként. Erre jön valamennyi költség az áfa miatt, egy 10€ feltöltésnél kb. 2.36€ (Paypal feltöltéssel), bár állítólag ha regisztrálásnál USA-t adsz meg akkor ezt nem számítják fel. Feltöltéstől számítva 120 napig a vezetékes számokat (magyar vagy német mindegy) ingyen hívhatod, utána a fenti fél/egy cent.

A VOIP adapter másik nagy előnye hogy be tudsz egy magyar belföldi számot konfigurálni rá, így magyar számon hívhatnak az otthoniak ha akarnak. Nekem egy +36-21--es telefonszámom van a Neophonex-től (ingyen kapod ha regisztrálsz), ezen keresztül normál vezetékes díjért otthonról tudnak hívni és itt csörög Berlinben :)

Szóval nem kell vagyonokat költeni ha egy kicsit körbejárod a VOIP témakört :)

Ezek a voipok tenyleg jok, de a beszedminoseg mindig rosszabb mint egy normal hivas. Ha esetleg vacakabb a netkapcsolat akkor erosen erezheto. ILL adott szolgaltato algortmusatol fugg, hogy mennyire tomoritenek. Altalaban ez a beszedminoseg romlas azert megeri a penzt, de vannak hasznalhatatlan szolgaltatok is.

En mobilinterneten keresztul hasznalom a skypeot es a Vibert. Mivel mobilinternet manapsag mar eleg alap egy okostelefonnal, ezert haverokat nem gond ezen keresztul hivni:) A viber viszont manapsag kozel hasznalhatatlan annyi lett a felhasznalo es iszonyat tomoritenek. Skype kevesbe tomorit, jobb a minoseg.

Ja meg voiprol annyit, hogy ez azert eszi az adatot. Vezetekes netnel nem lenyeg, de ha valaki mobilnetezik akkor oda kell figyelni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32018 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Magyarország hívása

Sziasztok!Nekem olyan bonyolult amit irtok.Nekem van egy internetes elöfizetésem itteni vonalas telefonnal és ehhez 14,99/ho korlátlan vonalas telefonálási lehetőség.Összesen fizetek havonta 53 eurot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32019 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország hívása

Marcsusz írta: Sziasztok!Nekem olyan bonyolult amit irtok.Nekem van egy internetes elöfizetésem itteni vonalas telefonnal és ehhez 14,99/ho korlátlan vonalas telefonálási lehetőség.Összesen fizetek havonta 53 eurot.


Engem érdekelne hogy milyen gyors a neted. Van egy adat ami pl. 16 Mbit vagy 16000 Kbit. (Pontosan: 16 x 1024 = 16384 KBit) Szóval van egy ilyen magdott -elméleti- sebesség a szerzödésedben. Ez a szám az, hogy menyi adatot tud másodpercenként a rendszered letölteni. . Milyen gyors ez nálad, ennyiért?

A pontos árat csak úgy tudod kiszámolni, ha ezt az értéket ismered. Ez azonban egy elmeleti érték. A valóságban ez mindig alacsonyabb, mert nem lehet fizikailag az értéket biztositani! (Ennél mindig felfele kerekitenek.) Ha nem tudod, hogy milyen gyors ITT ellenörizheted.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32042 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Magyarország hívása

En voipwise-t hasznalok vezetekesbe ingyenes,igaz csak olyan 300 percig talan, vagy nem is tudom mar.
A hangminöseg türhetö.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!