Angol nyelvtudással Németországban

Több
11 éve 9 hónapja #21412 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

DECOTEXT írta:

Kanga írta: En ugymond 'anyanyelvi szinten' beszelek angolul, sok tapasztalatom van gyerekekkel (referenciakkal), es igy talaltam gyerekgondozo munkakat, de ebbol egyedul alig tudnek megelni (a baratommal vagyok itt es az o lakasaban lakunk; egyedulallokent, csak angol tudassal, nem hiszem hogy jo otlet Nemetorszagban munkat keresni).

Kedves Kanga!
Áruld már el, hogy olyanok mint Te is vagy, miért akartok görcsösen a BRD-hez ragaszkodni? A világon van vagy 150-160 állam, s azokban jó 2/3-ban angolul beszélnek, de legalább is a második hivatalos nyelv az angol? Miért német terület kell nektek? Még Norvégiában is jobban el lehetnétek angollal, mint itt a BRD-ben, s Norvégia Európa egyik legfejlettebb és leggazdagabb országa, ami mellett nincs az a szakember, amelyik nem kéne nekik! Olajuk is van, s az iparuk csúcs! Egyszerűen nem értelek benneteket!
Ha én tudnék angolul, már nem lennék Európában.......!

Talan mert a baratja nemet, eleg nyomos erv.
Norvegiat mar mondtam parszor, alapbol az angol norveg nelkul mar regota nem mukodik csak IT/Engineering teruleten. Foleg olajiparban lehet brutalisan keresni es offshoreal. Amugy szocializmus van, alig fogsz tobbet keresni mernokkent mint a konyhai kisegito. Magas fizuk, de horribilis megelhetesi koltsegekkel.
Angolul meg tanulj meg, nemet utan szerintem kifejezetten egyszeru:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25521 Írta: DKatalin
DKatalin válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyre írok, nem tudom. Munkát keresek Hamburgban vagy a közelében. Angolul beszélek, a németet most kezdtem tanulni. Tud valaki valamilyen munkát (pl. ahol angolul is beszélnek?)? Bármi érdekel: takarítás, kisegítő, babysitter.....vagy merre érdeklődjek véleményetek szerint?
Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25531 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Kedves Katalin, bocs de miert nem olvasod el az elozmenyeket? En is meg masok is leirtak mar: bar a legtobb nemet beszel valamennyire angolul, nem fognak azert veled angolul beszelni hogy elmondjak mit kell takaritani - tele van az orszag nemetul beszelokkel akik orommel elvallaljak a takaritast. Nemet gyerek meg vegkepp nem fog veled angolul beszelni, szinten tele van az orszag nemetul beszelo nokkel akik szivesen vigyaznak gyerekekre. Az egyetlen megoldas az ha minel elobb, minel jobban megtanulsz nemetul.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #25534 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

mahlzeit írta: Talan mert a baratja nemet, eleg nyomos erv.Norvegiat mar mondtam parszor, alapbol az angol norveg nelkul mar regota nem mukodik csak IT/Engineering teruleten. Foleg olajiparban lehet brutalisan keresni es offshoreal. Amugy szocializmus van, alig fogsz tobbet keresni mernokkent mint a konyhai kisegito. Magas fizuk, de horribilis megelhetesi koltsegekkel.
Angolul meg tanulj meg, nemet utan szerintem kifejezetten egyszeru:)

Kedves Mahlzeit!
Kanga barátja (vőlegénye) angol és nem német. Próbálj érteni is ne csak olvass! Ez valóban nyomós érv! A többi, is csak majndem stimmel! Európában az egyik legmagasabb életszinvonal Norvégiában van. Jó, Lichtenstein megelőzi valóban, de a németeknek a nyomába sem érhetnek az általad elmlitett "szocializmus" ellenére!
;)
PS: szerintem az a jó ha mindenki a saját szlkmájában egyfirmán keres. Egy konyhai kisegítő is a maximális teljesitményt adja, ahogy egy mérnök! Sőt, a munkakörülményei rosszabbak. Miért ne keressen akkor ugyan annyit? Különben is, mindekét szakmában dolgozó embernek ugyan annyiba kerül a megélhetése!
(Angolul már próbálkoztam többször.Magán uton CD-ről, és 2 alapfokú tanilyamon is voltam (egy még Mo.-on), egy egy meg itt kint. Nekem nem megy, mert az angol azt irja, hogy kötél, úgy olvassa, hogy spárga és amikor kiejti akkor cérna lesz belőle. Nos, én inkább az "ahogy irom, úgy ejtem" nyelvek felé hajlok!)
A "hány varjú" a vetésen, meg a "messze csúszhatsz" a Bee Gees-től nekem nem megy! :laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25547 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Talan mert a baratja nemet, eleg nyomos erv.Norvegiat mar mondtam parszor, alapbol az angol norveg nelkul mar regota nem mukodik csak IT/Engineering teruleten. Foleg olajiparban lehet brutalisan keresni es offshoreal. Amugy szocializmus van, alig fogsz tobbet keresni mernokkent mint a konyhai kisegito. Magas fizuk, de horribilis megelhetesi koltsegekkel.
Angolul meg tanulj meg, nemet utan szerintem kifejezetten egyszeru:)

Kedves Mahlzeit!
Kanga barátja (vőlegénye) angol és nem német. Próbálj érteni is ne csak olvass! Ez valóban nyomós érv! A többi, is csak majndem stimmel! Európában az egyik legmagasabb életszinvonal Norvégiában van. Jó, Lichtenstein megelőzi valóban, de a németeknek a nyomába sem érhetnek az általad elmlitett "szocializmus" ellenére!
;)
PS: szerintem az a jó ha mindenki a saját szlkmájában egyfirmán keres. Egy konyhai kisegítő is a maximális teljesitményt adja, ahogy egy mérnök! Sőt, a munkakörülményei rosszabbak. Miért ne keressen akkor ugyan annyit? Különben is, mindekét szakmában dolgozó embernek ugyan annyiba kerül a megélhetése!
(Angolul már próbálkoztam többször.Magán uton CD-ről, és 2 alapfokú tanilyamon is voltam (egy még Mo.-on), egy egy meg itt kint. Nekem nem megy, mert az angol azt irja, hogy kötél, úgy olvassa, hogy spárga és amikor kiejti akkor cérna lesz belőle. Nos, én inkább az "ahogy irom, úgy ejtem" nyelvek felé hajlok!)
A "hány varjú" a vetésen, meg a "messze csúszhatsz" a Bee Gees-től nekem nem megy! :laugh:

Angol anyanyelvu, aki egyebken Nemetorszagban el es nemet lakassal rendelkezik es HAZA koltozik:) Tehat a lenyegen nem valtoztat. Nemetorszag az otthona, megvan az okuk miert ide jonnek. A tobbi csak felrebeszeles, ne engem oktass.
(Azt meg dontsd el, hogy mikor ervelsz a kommunizmus es kapitalizmus mellett, mert egyszer igy, masszor ugy nem megy. Legalabbis nem all jol az ellentmondas:) Az atlagember valoban jol el Norvegiaban, jobban mint. De ha te ettol tobbet akarsz, nagyon nehezen megy. Itt meg megcsinalhatod. )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25558 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Kedves Mahlzeit!
Kanga barátja (vőlegénye) angol és nem német. Próbálj érteni is ne csak olvass! Ez valóban nyomós érv! A többi, is csak majndem stimmel! Európában az egyik legmagasabb életszinvonal Norvégiában van. Jó, Lichtenstein megelőzi valóban, de a németeknek a nyomába sem érhetnek az általad elmlitett "szocializmus" ellenére!
;)
(Angolul már próbálkoztam többször.Magán uton CD-ről, és 2 alapfokú tanilyamon is voltam (egy még Mo.-on), egy egy meg itt kint. Nekem nem megy, mert az angol azt irja, hogy kötél, úgy olvassa, hogy spárga és amikor kiejti akkor cérna lesz belőle. Nos, én inkább az "ahogy irom, úgy ejtem" nyelvek felé hajlok!)
A "hány varjú" a vetésen, meg a "messze csúszhatsz" a Bee Gees-től nekem nem megy! :laugh:


Igen, a baratom / volegenyem / pasim tenyleg angol, akinek most maganeleti okokbol Nemetorszagban kell lenni egy ideig (22-es csapdaja nekem, mivel otthon sosem beszelunk nemetul, de azert talaljak nemet nyelven munkat, ha-ha). Az angol kiejtes tenyleg teljesen mas mint a leiras, de ettol eltekintve az angol nyelv sokkal egyszerubb mint a nemet, es hasonlosagok is vannak; szerintem konnyen meg tudnal tanulni alapszinten angolul, ha tultenned magad a kiejtesen. Erdemes lenne, mert sokkal konnyebben tudnal Thaifoldon kommunikalni!! (Ugy tudom, tobb idot tervezel ott tolteni a kovetkezo evek soran, mint Nemetorszagban? Barcsak en is ezt tehetnem, de meg jo par evtizedem van a nyugdijig...)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!