Legjobb megtakarítás

Több
10 éve 9 hónapja #32509 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Nemetorszagban jelenleg nem kapsz 1,5-1,6%-nal tobbet beteti kamatokra eves lekotesre.

Pontosan!
Ezért nem éri meg igy takarékoskodni! 1 éves lekötés?? Ne röhögtess már! Ennél még a lóverseny is jövedelmezöbb.... Én egy szót nem irtam ilyen takarékkönyvröl vagy betéti számláról és föleg rövidlejáratról nem lefetyeltem! Egyébként van 3,5%-os kamat is: ITT . Csak nem 12 hónapos "gazdálkodj okosan" játékszerrel! Egyébként igazad van! Jobb ha valaki huhog, mintha fejvesztve belevágva elbukná azt is, ami már meg van! (Igy több marad nekem!)
:chuckle:

-eredeti felvetes: rovid tavu megtakaritas, sporolas a kijovetelre (csak Gergoo atmozgatta a temat)
-fuggetlenul a tavtol/kockazattol, te mindenkinek bef alapokat lefetyelsz es vwl-ekkel peldalozol:)
-A kamat info kerdes volt NEMETORSZAGBAN, erre te Lettorszaggal jossz, raadasul privatbanki 100e EUR feletti megoldas. 2,5%-ot szlovakiaban is adnak sima bankban. Talan elolvashattad volna a linkelt cikket mielott hozzaszolsz.
-Nem csak hosszutavu befektetes letezik, mi van ha 1-2 ev mulva lakas kell, koltozni kell, nem akar az ember Nemetorszagban maradni etc.. Nem mindenki van a nyugdij elott par evvel mint te.
-Alacsony kockazatu bef alapok se hoznak 2-3%-nal tobbet, ellenben jovobe senki nem lat, siman lehet 0 v. minusz is. Nem beszelve az altalanos 5% minuszrol, amit lecsapnak a kezdo befizetesbol koltseg cimen. Egy ilyen bef alapnak siman kell 3 ev mire utoleri a hangyafaksznyi bankbetetek kamatait. Ha ezen belul biztosan (!) kell a penz nem teszem bef alapba
-Rizikos bef alapoknak is megvan a helyuk egy portfolioban nyilvan, ezt hagy dontse el mindenki maga, hogy loversenyre kolt vagy reszvenyalapokba. (Nekem is van riskes reszvenyalapom, utolso fel evben 15-16% (netto) hozam. Huhh de jol hangzik, felevre 15%. Az mar kevesbe, hogy 2012 ev minusz 12-15% korul volt. Mikozben banki kamatok 7-8%(HUF) Kapott a sz.r jobbrol, balrol egy pofont es sz.r maradt.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32517 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

mahlzeit írta: (Nekem is van riskes reszvenyalapom, utolso fel evben 15-16% (netto) hozam. Huhh de jol hangzik, felevre 15%. Az mar kevesbe, hogy 2012 ev minusz 12-15% korul volt. Mikozben banki kamatok 7-8%(HUF) Kapott a sz.r jobbrol, balrol egy pofont es sz.r maradt.)


Nos, ezen én egyáltalán nem csodálkozom! Én egyetlen egyszer nem emlitettem a forintot!

Aki ebbe a pénznemben tartja a megtakaritásait, az csakis bukhat a dolgon, mert a forint ma is müvi árfolyamon van. Sajnos nem tudom, hogy hol olvastam egy EU elelmzést ahol a volt keleti blokk mai fizetöeszközeit tették mérlegre! (Mármint azokét amelyek még nem eurósok). Most az eurónak kb 380-400 forintnak kellene lennie az ország termelékenységi együtthatója szempontjából! Mo.- most a termelékenységben az EU átlag 25% körül mozog! AZ ÁTLAG 25%-a!!!! Akkor min csodálkozol?
Nos, mi már a nyolcvanas években is schillingben késöbb DM-ben tartottuk a pénzünket. Ma meg euróban! A magyar számlánkon csak annyi van (forintban) ami a rezsire és hasonló kiadásukra kell!

Ui: most meg, hogy az állam (politika) törvénnyel akarja megoldani a devizahitelesek problémáját az egyenesen vérlázitó és mellöz minden nemzetközi jogalapot! Ez súlyos piaci beavatkozása lesz az államnak! Nem véletlenül pikkel ránk Brüsszel! Rossz lóra tettél!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32523 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: (Nekem is van riskes reszvenyalapom, utolso fel evben 15-16% (netto) hozam. Huhh de jol hangzik, felevre 15%. Az mar kevesbe, hogy 2012 ev minusz 12-15% korul volt. Mikozben banki kamatok 7-8%(HUF) Kapott a sz.r jobbrol, balrol egy pofont es sz.r maradt.)


Nos, ezen én egyáltalán nem csodálkozom! Én egyetlen egyszer nem emlitettem a forintot!

Aki ebbe a pénznemben tartja a megtakaritásait, az csakis bukhat a dolgon, mert a forint ma is müvi árfolyamon van. Sajnos nem tudom, hogy hol olvastam egy EU elelmzést ahol a volt keleti blokk mai fizetöeszközeit tették mérlegre! (Mármint azokét amelyek még nem eurósok). Most az eurónak kb 380-400 forintnak kellene lennie az ország termelékenységi együtthatója szempontjából! Mo.- most a termelékenységben az EU átlag 25% körül mozog! AZ ÁTLAG 25%-a!!!! Akkor min csodálkozol?
Nos, mi már a nyolcvanas években is schillingben késöbb DM-ben tartottuk a pénzünket. Ma meg euróban! A magyar számlánkon csak annyi van (forintban) ami a rezsire és hasonló kiadásukra kell!

Ui: most meg, hogy az állam (politika) törvénnyel akarja megoldani a devizahitelesek problémáját az egyenesen vérlázitó és mellöz minden nemzetközi jogalapot! Ez súlyos piaci beavatkozása lesz az államnak! Nem véletlenül pikkel ránk Brüsszel! Rossz lóra tettél!

Es hol tartottam volna a penzem amig Mo.-on eltem?? (Most szamolgatom fel ezeket a Ft-os dolgaimat) Mas devizaban tartani a penzed, mint amiben koltesz egy riziko. Lehet jol josz ki belole, lehet rosszul. Az arfolyamvaltozasnak egyebkent reszvenyarakhoz semmi koze ha magyar piacon fektetsz be.
Nem mellesleg azon, hogy Ft rangatozik 230-320 kozott az elmult 5-8 evben azon kokemenyen lehetett keresni, ha vki figyeli es ert hozza. (Meg bukni is persze)
Tavaly meg siman voltak 8-10%-os kamatokert bankbetetek, allampapirok. 310 folott atteszed az EUR-t Ft-ba, 1 ev lekotes, most vissza. 20% feletti realhozamot lehetett vele csinalni. Ez nem fekete-feher kerdes, hogy ami Ft az sz.r. (Bar most egyre feketebb az altalad emlitettek miatt is, de ebbe ne menjunk bele. A befektetesem amit emlitettem az elmult 10evrol szolt es nem a kov 10rol:) EUR reszvenyeket is pont ugy meg tudnak rangatni, mint Ft-osat. Csak egy pelda volt a riskes, magas kockazatu reszvenyalapra)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32538 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

mahlzeit írta: Es hol tartottam volna a penzem amig Mo.-on eltem

Ausztriaban. Mi az elsö fondokat a Rudesdorfi Sparkasse (ERSTE) fiókjában vettük kb. 1982-83 körül. Már akkor volt schillinges számlánk és "csekkártyánk". A bank adott akkor még forgalomban levö csekkeket is! Mi soha nem mentünk kp.-vel Ausztriába, igy soha semmilyen gondunk nem volt az akkor még meglevö határon. (Ránafüzesen jártunk ki, Fürstenfeld elötti kis falu. A határtól 17 km.)

Már itt voltunk kint, amikor egyszer csináltunk egy DM számlát az OTP-ben, merthogy olyan szuper jó kamatokat adtak devizára! (Nem volt lekötve!) No, egyszer kellett róla úgy 1000 DM, s azért mert én a saját számlámról levettem pénzt, ami a bankank is kamatozott, levont tölem a bank 7 (az az hét) DM-et! Abban a pillanatban, ott helyben, megszüntettük a több mint 8000 DM-es számlánkat! A hülyék a másik sorban állnak. Engem ne fejjen meg egy OTP miközben a mi valutánkat hasznalja......

(Megjegyzés: ez nem kamatadó, vagy hasonló volt, hanem
"költég", amiért nekem a saját pénzemböl kifizettek valamennyit!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32575 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Es hol tartottam volna a penzem amig Mo.-on eltem

Ausztriaban. Mi az elsö fondokat a Rudesdorfi Sparkasse (ERSTE) fiókjában vettük kb. 1982-83 körül. Már akkor volt schillinges számlánk és "csekkártyánk". A bank adott akkor még forgalomban levö csekkeket is! Mi soha nem mentünk kp.-vel Ausztriába, igy soha semmilyen gondunk nem volt az akkor még meglevö határon. (Ránafüzesen jártunk ki, Fürstenfeld elötti kis falu. A határtól 17 km.)

Már itt voltunk kint, amikor egyszer csináltunk egy DM számlát az OTP-ben, merthogy olyan szuper jó kamatokat adtak devizára! (Nem volt lekötve!) No, egyszer kellett róla úgy 1000 DM, s azért mert én a saját számlámról levettem pénzt, ami a bankank is kamatozott, levont tölem a bank 7 (az az hét) DM-et! Abban a pillanatban, ott helyben, megszüntettük a több mint 8000 DM-es számlánkat! A hülyék a másik sorban állnak. Engem ne fejjen meg egy OTP miközben a mi valutánkat hasznalja......

(Megjegyzés: ez nem kamatadó, vagy hasonló volt, hanem
"költég", amiért nekem a saját pénzemböl kifizettek valamennyit!)

Ahogy mondtam, adott devizaban keresni es kolteni, majd egy masikban megtakaritani, egy riziko. Lehet belole nagyon is jol kijonni meg bebukni. A rendszervaltas elott es korul, nyilvan a "kemenyvalutaknak" nagy erteke volt. Nekem akkor viszont meg nemhogy megtakaritasom, de zsebpenzem az iskolai bufehez sem volt:)
Ami meg az elmult 10 evet illeti, 2003ban 260korul mozgott a HUF-EUR arfolyam, most meg 290korul. Ha az ember szerencsesen meglovagolta a hullamokat kozben, akkor jol jarthatott az EUR megtakaritassal, de a rossz hir az, hogy a lenyegesen magasabb HUF kamatok miatt, a 10eves merleg siman negativ..
A kov 10evre szerintem mas lesz es erdemesebb EURban. foleg, hogy mar itt elunk. De az elmult 10ev az buko lett volna HUF-ban. Az erzelmi donteseknek meg nem latom az ertelmet. Nem tetszik a HUF, az otp lehuzasa etc.. (Bar en is szoktam hirtelen felindulasbol hasonlokat csinalni:) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 9 hónapja - 8 éve 9 hónapja #39549 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

mahlzeit írta: Meg azt tegyuk hozza, hogy a szamitasok szerint 25-30 ev mulva jelenerteken kb. 30eFt atlagnyugdijjat tudnak majd fizetni:) De a nemet jelenlegi szamokat is el lehet osztani 2-vel.
Szoval ha valaki nem most 5 even belul keszul nyugdijjba, hanem inkabb 25, az kezdjen maganak sporolni eroteljesen! Es nem olyan csak dumalunk rola tema, hanem ez lesz a kokemeny val(o)sag..


Feltétlenül dijazni tudom Mahlzeit kolega felszólítását!

Minden jó ha jó a vége, de a legjobb ha mi tartjuk a kezünkben a végét! Mi is külön takarékoskodunk, kb. 1990-óta. Többek között (s ezt ajánlom mindenkinek) VWL-ot rakjuk. Ez olyan, hogy vannak cégek amelyek adnak hozzá egy részt, vannak olyanok mint a nejem, ahol dolgozik, hogy ne adnak! (Nekik ez nem kötelező, de az adójukból leírhatják.) A nejem tehát maga rakja a képzeletbeli céges részt is. Ez engedett, s a bankkal meg kell beszélni! Nálam ad a cég, s ők intézik. A VWL az "Vermögenswirksame Leistungen". Sajnos nem tudtam a szöveghez rakni a linket, (ez még nem aktiv?), így itt van külön:

www.deka.de/privatkunden/vermoegenswirks...swirksame_leistungen

A lényege, hogy 6 évig rakja az ember amit a bank fondokba rak.
A 7. év az zárolt, s ezután rendelkezhetünk vele.
Jól hoznak ezek a cuccok mert a bank ezt jutajékosan csinélja s így
nagyon érdeke, hogy a pénzed profitot hozzon!

Van más lehetőség is, s ez az ingatlanok vétele!** Inkább itt NO.-ban, mert a bérlakások rendszere Mo.-on nins törvényekkel szabályozva, s legtöbbször a tulja szívja meg ha nem fizet a bérlő! Itt No.-ba korrekt ezeknek a menete! Persze fekete bárányok mindnhol vannak!

Egy két lakás bérbeadásából szuper ki nyugdijkiegészítés lehet!
Nem is kell nagy lakás ehhez!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!