Adókategória váltás

Több
10 éve 4 hónapja #34241 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Adókategória váltás

Szia Geginzon!

Adókategória váltás miatt ne házasodjatok!:) Egyébként mindent összevetve előnyösebb, de csak ha okosan választjátok a Steuerklasse-t. A házasságkötés évében, illetve általában is eldönthetitek, hogy együtt vagy külön szeretnétek adózni, ami sokszor kedvezőbb, mint a külön adózás! Egyéb esetekben pedig alapból külön adózás működik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34246 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adókategória váltás

geginzon írta: Egy kérdésem, lenne, mi gondolkodunk egy ideje a házasságon, de nézegettem ezt az adókategóriás dolgokat, hát mit ne mondjak nem sokra jutottam. Na a kérdésem az lenne megéri összeházasodni vagy várjunk még hazamegyünk. Vagy ki melyik kategóriába kerül, mert ha én jül vettem ki én 3-as ő 5-ös mivel én keresem a többet. Vagy ez is inkább árteni nem használ dolog? :)


Ha nem vagytok házasok akkor mindketten 1-es kategóriába lesztek! (Függetleneül hogy együtt éltek vagy sem! Ha házasok vagytok akkor sem attól függ, hogy ki mennyit keres, hanem attól, hogy választatok. Lehet a 4-4 vagy 3-5. A 4-4 az nem rossz, ha nagyjából egyformán kerestek. (Igy több a havi elonás ugyan, de sokat kaptok majd vissza.Amolyan előtakarékosság.) A 3-5 akkor jó, ha az egyik fél jóval többet keres mint a másik! (Nálunk a nejem nettója több, mint az én bruttóm) Nekünk 3-5 van, s neki van a hármas! Nem bonyolult ez!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34247 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adókategória váltás

Athena1985 írta: Végszóként: adóbevallás benyújtására bizonyos határidő betartásával (kérelemre még tovább is) mindig van lehetősége a munkavállalónak, a Steuerklasse csak az adóelőlegekbefizetésénél játszik szerepet, a korrigálás, valamint a tényleges adófizetési kötelezettség megállapítása a Steuerbescheid-dal lesz végleges.


Szuperül leírtad, de akik itt ezeket a dolgokat kérdezgetik azoknak rendszerint az a fontos, hogy mennyi marad nettó havonta mert az otthoni TB-s káoszrendszer után ez itt sokaknak szokatlan és bonyolult!! Merem remélni, hogy mindenki tudja azt, hogy ha kevés havi előleget fizet, akkor az adóbevallásnál lehet hogy még fizetnie kell. Ezért ajánlom azoknak akik bizonytalanok, hogy házasként a 4-4-et válasszák ha mindketten dolgoznak! Ha csak az egyik fél dolgozik a házasoknál, akkor meg úgy is a 3-as jár a dolgozónak! Akik nem házasok azok úgy is az 1-es kategóriában lesznek! Ott nincs kecmec!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34261 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Adókategória váltás

semmi gond, habar mar akkor is besorolhatta volna magat a megfelelö adokategoriaba, amikor Te meg otthon eltel es dolgoztal. En a ferjed helyebe visszamenöleg sorolnam be magam, tehat onnastol, hogy itt dolgozott es adozott....a gyakorlatban ez ugy nez ki, hogy az evvegi szemelyjövedelem adobevallasnal az adoszakertö kiszamolja, hogy mennyivel fizetett többet az I-es ado kategoriaba es az uj adokategoriat azaz nala a III-ast figyelembe veve keszit egy bevallast es huz egy merleget. Termeszetesen kell a magyarorszagi kereset kimutatasod, arra az idöszakra amikor Te otthon voltal....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34291 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Adókategória váltás

Az adókategóriába történő besorolás az adott körülmények között helyesen történt:

"§ 38b Lohnsteuerklassen, Zahl der Kinderfreibeträge
(1) 1Für die Durchführung des Lohnsteuerabzugs werden Arbeitnehmer in Steuerklassen eingereiht. 2Dabei gilt Folgendes: 1.
In die Steuerklasse I gehören Arbeitnehmer, die a)
unbeschränkt einkommensteuerpflichtig und aa)
ledig sind,
bb)
verheiratet, verwitwet oder geschieden sind und bei denen die Voraussetzungen für die Steuerklasse III oder IV nicht erfüllt sind; oder
b)
beschränkt einkommensteuerpflichtig sind;"

Az adóbevallásnál pedig nincs variálás a Steuerklasse-val, ugyanis ezek már nem játszanak ilyenkor szerepet, csak a befizetett adó összege:

"Keine Angst, selbst wenn Sie nicht die günstigste Kombination gewählt haben, zahlen Sie letztendlich keinen Cent mehr Steuern. Denn: Endgültig abgerechnet wird in der Steuererklärung nach Ablauf des Jahres und hier spielen die Steuerklassen für die Höhe der festgesetzten Steuer keine Rolle"
Forrás: www.steuertipps.de/steuererklaerung-fina...steuerklassenwechsel

Ne haragudj Firma, nem kötözködésként, gondolkodtam is, hogy beírjam-e.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34296 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adókategória váltás

Athena1985 írta: Az adókategóriába történő besorolás az adott körülmények között helyesen történt.
Az adóbevallásnál pedig nincs variálás a Steuerklasse-val, ugyanis ezek már nem játszanak ilyenkor szerepet, csak a befizetett adó összege.
Ne haragudj Firma, nem kötözködésként, gondolkodtam is, hogy beírjam-e.


A legtöbben úgy próbálják beállitani a dolgot, hogy havonta több maradjon! Ennél azonban fennáll a veszélye, hogy az adóbevallásnál nem visszakapunk, hanem fizetnünk kell. Tény azonban, hogy mi a 23 év alatt egyszer sem fizettünk még. Mindig visszakaptunk, tehát túlfizetésben voltúnk, mint alkalmazott. Volt már 4-4 adókategóriánk is, amikor nagyjából egyformán keresünk. Már régen 3-5, mert a nejem jóval többet keres mint én, neki van a hármas.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!