Zollner Elektronik információkérés

Több
10 éve 3 hónapja #34817 Írta: elske
Zollner Elektronik információkérés téma létrehozva elske által

A fenti céghez jelentkeztem betanított munkára,itt Magyarországon. Mivel nem vagyok járatos a munkaszerződésekben,a tanácsotokat szeretném kérni. Ugyanis az ügyintéző telefonon közölte, hogy a szerződés feltétele a német bejelentett lakcím, amit a velük szerződésben álló társasházkezelő elkészít. Ehhez utaljak át a megadott bankszámlaszámra 250 € -t, ami egyben az első havi lakbér. Egyébként a kereset 1900€..Szerintetek mindez reális? Nem szeretnék valamiféle átverés áldozata lenni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34818 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Gondolom nettó 1900, igaz? :laugh: Betanított munkáért :hyper: Nyelvtudás sem kell? :thinking:
Német lakcím egy szerződéshez meg úgy hülyeség ahogy van. Felejtsd el vagy végy érzékeny búcsút a 250-től mielőtt elküldöd szerintem!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34819 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Mondjuk az én elsö kérdésem az lenne elské-hez, hogy a Zollner Elektronik ügyintézöje mondta-e ezt, vagy van valami közvetítö a pakkban ?? Mert, ha erröl (www.zollner.de/) a Zollner Elektronikról van szó, akkor kötve hiszem, hogy éves majd egymilliárd eurós forgalmukat közel 8.000 alkalmazottal úgy érték volna el, hogy csóringer magyarokat nyúlnak le szállás ürügyén 250 eurókkal... :laugh: Bár sok kicsi sokra megy... Szóval én inkább azt tudom elképzelni, hogy a Zollner már nem kicsit ismeri (van magyar leányvállalatuk is) nem kevés magyar honfitársunk megbízhatóságát és azzal, hogy lakást/lakhatást is biztosít nekik (bejelentett lakcímmel), egyúttal egy kicsit bebiztosítja magát a "Ja, itt dolgozni is kell ? Akkor én lépek..." típusú emberekkel szemben, pl. úgy, hogy ha a kolléga "elfelejt" felmondani, akkor ketyeg neki tovább a lakbér. :P Mellesleg ügyes PR fogás a HR-es kollégától: egyúttal gondoskodó színben tünteti fel a céget... Más: bruttó 1.900 pl. lazán lehet a fizu betanított munkáért is. Azért ez nem egy építöipari culáger meló... :bye:
Összefoglalva: ha egy közvetítö cég akarja elske-t bepalizni lakásközvetítéssel is, akkor el a kezekkel, ellenkezö esetben én nem aggódnék. Persze ez csak maszek vélemény. :P

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985, elske

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34820 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

elske írta: Nem szeretnék valamiféle átverés áldozata lenni.


Az leszel!

Nekem van egy ötletem! Csak úgy ird alá a szerződést, hogy ha ezt a lakbért utólag, az első fizetésedből fizetheted! Ha ebbe belemennek, s valóban kapsz egy olyan szerződést, amiben a bruttó béred 1900 euron, akkor nekem már csak egy kérdésem van. Mit kell ezért a qrva magas bérért, mint "betanított munkás" csinálnod? Erre feszülten várom az expozédat!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34825 Írta: elske
elske válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Köszönöm a választ! Igen,nettó keresetről van szó. Viszont a Zollner komoly cég,hogy engedhet meg magának ilyet? Szerinted hova lehet jogorvoslatért folyamodni? (Egyébként még nem küldtem el.Először találkozom személyesen az ügyintézővel,elkérem a személyijét és a német munkaszerződését) A hirdetésnek bárki utánanézhet a jófogás.hu-n.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34829 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

elske írta: Köszönöm a választ! Igen,nettó keresetről van szó. Viszont a Zollner komoly cég,hogy engedhet meg magának ilyet? Szerinted hova lehet jogorvoslatért folyamodni? (Egyébként még nem küldtem el.Először találkozom személyesen az ügyintézővel,elkérem a személyijét és a német munkaszerződését) A hirdetésnek bárki utánanézhet a jófogás.hu-n.


Kedves Elske!
Az, hogy NETTO, az semmiképpen nem lehet! Ilyen nincs sehol nyugaton, pláne nem Németországban. A normál dolgozónak (alkalmazottnak) 5 adócsoprtból lesz megállapítva az adója. ( adócsoportok ) << Link az adócsoportokról. Valakivel fordittatsd le vagy a googli segit. Ez függ pl. a családi állapottól. Németországban egy cég sem tudja neked megmondani előre, hogy mennyi lesz a nettó béred, mert nem tudhatják melyik adócsoporba tartozol!! Az talán (!!) elképzelhető, hogy azt írják, hogy "akár 1900 netót is kereshetsz", de ez csak mint felső határ, fix igéret nélkül pl. ha teljesitményben fizetnek, a 3. (legjobb) adócsoportod van és eléred a kért maximális teljesítményt! Hidd el, mint "betanitott munkás" még bruttó is irreálisan magasnak tünik.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: elske

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!