Krankengeld és Arbeitslosgeld

Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #39692 Írta: Juditka
Krankengeld és Arbeitslosgeld téma létrehozva Juditka által

Sziasztok :)

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mennyi ideig jár a Krankengeld és mettől jár az Arbeitslosgeld?

Köszönöm előre a válaszokat :)

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #39693 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Krankengeld és Arbeitslosgeld

Mindkét témát kitárgyaltuk már oda és vissza néhányszor pl. ebben a két topikban:
Munkanélküli segély Németországban
Táppénz Németországban
Olvasd át őket és ha marad kérdés, tedd fel! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #39708 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Krankengeld és Arbeitslosgeld

Kiegészíteném a kérdésemet: lejárt az 1 éves munkaszerződésem, és a betegségem miatt nem lett meghosszabbítva, viszont továbbra is beteg vagyok. Akkor mi jár nekem? Krankenged vagy Arbeitslosengeld?
Sajnos a két hivatal (Krankenkasse, Arbeitsamt) véleménye nem egyezik.

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #39709 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Krankengeld és Arbeitslosgeld

Kedves Juditka!
Nem is egyezhet mert amíg van munkahelyed addig (6 hétig) a munkaadó fizeti a táppénzedet, s csak ezután veszi át a betegbiztosítód! Mivel azonban teljesen törvényesen szünt meg a munkahelyed, így a munkaadó már nem felelős érted. A betegbiztosító meg csak 6 hét után. Itt azt kellene megnézned, hogy milyen betegséggel vagy most beteg, mert egy évben csak egy vetegségre érvényes a hat hét. Azzal azonban hogy a munkaszerződésedet nem hosszabbították meg nem szünt még meg a betegbiztosításod! Sürgősen jelenkezz a "Socislamt"-nál és jelezzd azt is a munkaügyin, hogy munkakereső vagy!

Anélkül, hogy ismernénk a pontos helyzetedet nehéz válaszolni!


Szerintem először (rövid ideig) kapod majd a munkanélküli I-et, majd a Hatz4-ért kell itt beadnod a kérvényt!
www.hartziv.org/antrag.html (Ez az "Arbeitlosgeld II")

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #39711 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Krankengeld és Arbeitslosgeld

Köszönöm szépen Decotext, hogy válaszoltál. Újra elmondhatom, hogy nem csalódtam benned. (y)
Igen, a munkaadó részéről már nincs teendő. Itt a kérdés az, hogy a betegbiztosító meddig fizeti a Krankengeldet? Egyébként a porckorongsérvvel vagyok betegen, de dühös vagyok, mert ennyi idő alatt már egy műtétből is felépültem volna. Két nagyon erős fájdalomcsillapító nélkül nem tudok meglenni, a fájdalom elállja a két lábam, akinek már volt ilyen, azt tudja miről beszélek. Közben pedig nyaggat a biztosító, hogy jelentkezzek be a Munkaügyi Központba, és keressek könnyebb munkát, mert ez nem betegség, csak egy állapot, mint pl. a cukorbetegség. Tehát hogy nem fog megszűnni, de kezelni kell. Az ügyintézőm a biztosítónál felülbírálta az orvost, és azt mondta, hogy gyógyult vagyok, és nem fizet.
Még durvább húzást is csinált, de azt most nem részletezném.
További szép napot mindenkinek!

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 6 hónapja #39712 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Krankengeld és Arbeitslosgeld

Kedves Judika! Egy kicsit utána néztem mert a betegséged nálam nagyon is ismert! Nekem is volt porckorongsérvem a 4. és az 5. csigolyám között! Én operáltattam. Olyan súlyos volt már, hogy részben a jobb lábam lebénult. Alig tudtam menni s irgalmatlanul fájt valóban. Engem a "Medizieniesche Institut Hannover"-ben operáltak, de már úgy 1993 körül! A rehabilitáció fél év volt, és akkor kénytelenek voltak átképezni mert "szakmai tilalmat kaptam" ami azt jelentette (mázlimra!), hogy már nem dolgozhattam mint hegesztő és lakatos!

Most az estedre! Mivel a munkahelyed 1 év lejártával törvényesen szünt meg, így a betegbiztosítód csak 4 (NÉGY!) hétig köteles érted a felelősséget (anyagilag is) vállalni! Ezalatt az idő alatt magadnak kell gondoskodnod a további biztosításról. Ez azt jelenti, hogy vagy keresel munkát (ez ugyebár nem megy) vagy jelentkezel a szociális hivatalban. (Na, ezek nem utasíthatnak el!!) Más választásod most már nincs, mert kicsúsztál a határidőkből!

A betegségedről: nekem akkor az orvos azt mondta, hogy három választásom van!
EGY: marad minden így ahogy van és kinlódom!
KETTŐ: telepumpál mindenféle vegyi anyaggal, fájdalom csillapítóval, stb. Ezzel azonban semmi nem szünik meg csak eltakarjuk a dolgokat és sok a mellékhatásuk ami később máj és vese gondokat is okozjat, vagy:
HÁROM: operáció! Kb 3 másodpercig gondolkoztam s azonnal a "kést" válaszotottam, amit azóta sem bántam meg! (Egy hétig voltam bennt, de már az OP délutánján lábon voltam!! SEMMI BAJOM, s előnye, hogy bármikor metagadhatok minden fizikai munkát pl. ha lenne a munkahelyemen, vagy bárhol máshol! Egyébként csak 15 kg-ot emelhetek (papirom van róla!) de menne az 50 kg is lazán, de minek.....

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!