Mit kell tenni ha nem sikerül?

Több
12 éve 5 hónapja #8022 Írta: angyal73
Mit kell tenni ha nem sikerül? téma létrehozva angyal73 által

Sziasztok!
Nálunk a férjem dolgozik kint Németországban,én a gyerekkel itthon vagyok.Megigényeltem a családi pótlék különbözetet.Igaz még nem kaptam sehonnan semmi jelzést,de gondolom folyamatban van az ügy.
Az én kérdésem a következő lenne.
-Mit kell tenni akkor,ha munkanélkülit igényel télen a férjem Németországban.
-Mit kell tenni,ha megszűnik a munkaviszonya a téli időszakra,de a lakcíme marad,mert tavasztól újra dolgozik.
-Mit kell tenni ha megszűnik a munkaviszonya és végleg hazajön.
Ezekben az esetekben van-e valamilyen bejelentési kötelezettségem és hova?
Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #8028 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Mit kell tenni ha nem sikerül?

Szia, válaszolnék röviden.

-Mit kell tenni akkor,ha munkanélkülit igényel télen a férjem Németországban?
Bemegy a férjed munkaügyibe (Agentur für Arbeit), 3 hónappal (normál esetben, ezesetben már nem lehetséges)A MUNKAVISZONY MEGSZŰNÉSE ELŐTT (FONTOS), és szépen elmondja, hogy télen nincs mit csinálni. (gondolom építőiparban dolgozik), ha szerencséje van, fog kapni munkanélküli segélyt.

-Mit kell tenni,ha megszűnik a munkaviszonya a téli időszakra,de a lakcíme marad,mert tavasztól újra dolgozik?
Elvileg semmit, de akkor se árt, ha bemegy a németországi helyi munkaügyi központba..

Mit kell tenni ha megszűnik a munkaviszonya és végleg hazajön?
Semmit sem kell tennie. Se itt, se ott.

Remélem segítettem!
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8032 Írta: angyal73
angyal73 válaszolt a következő témában: Mit kell tenni ha nem sikerül?

Köszönöm a választ.
Igazából arra gondoltam,hogy ha elkezdenék folyósítani a németek a családi pótlékot akkor valamelyik esetben be kell-e menjen a férjem a Familliekasse-be,vagy én a MÁK-hoz.Kérni kell-e a családi pótlék folyósításának a megszüntetését,ha már nincs német munkaviszonya?
Illetve,ha újból lesz,akkor ismételten igényelni kell-e?A német országi munkanélküli ellátás mellett jár-e családi pótlék?Folyamatos munkaviszonynál kell-e minden év elején igényelni?Egyenlőre ott tartunk,hogy Ő kint dolgozik,én pedig itthon beadtam a családi pótlék különbözetre a kérelmet,de még nem jött semmi válasz.
Ezekkel nem vagyunk tisztában.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #8037 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Mit kell tenni ha nem sikerül?

Sajnos nem tudok rá válaszolni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #8214 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Mit kell tenni ha nem sikerül?

angyal73 írta: Köszönöm a választ.
Igazából arra gondoltam,hogy ha elkezdenék folyósítani a németek a családi pótlékot akkor valamelyik esetben be kell-e menjen a férjem a Familliekasse-be,vagy én a MÁK-hoz.Kérni kell-e a családi pótlék folyósításának a megszüntetését,ha már nincs német munkaviszonya?
Illetve,ha újból lesz,akkor ismételten igényelni kell-e?A német országi munkanélküli ellátás mellett jár-e családi pótlék?Folyamatos munkaviszonynál kell-e minden év elején igényelni?Egyenlőre ott tartunk,hogy Ő kint dolgozik,én pedig itthon beadtam a családi pótlék különbözetre a kérelmet,de még nem jött semmi válasz.
Ezekkel nem vagyunk tisztában.


Szia angyal.
- A családi pótlék alanyi jogon jár a gyermekeknek, függetlenül a férjed munkaviszonyától, tehát, igen, munkanélküli segély mellett is kapni fogjátok.Ha megszűnik télre a munkaviszony, kap munkanélküli segélyt és tavasszal újra dolgozni kezd, nem kell semmit tennetek a Familienkassénál,ugyanúgy havonta folyósítani fogják.
- Ha egyszer megkérelmezted a családi pótlék különbözetet ,nem kell minden évben újra kérelmezni, fut automatikusan addíg, amíg valamilyen változás nem történik ,amit jelenti kell.
- Ha megszűnik a munkaviszony és végleg hazaköltözik a férjed Magyarországra, akkor azt közölni kell a Familienkasséval, mert akkor már nem vagytok jogosultak a németországi különbözeti összegre.
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38237 Írta: AF Recruiting
AF Recruiting válaszolt a következő témában: Mit kell tenni ha nem sikerül?

Ha valaki elmegy egy adott cégtől, vagy kirúgják, onnantól kezdve a biztosítási jogviszony ugyanúgy fennmarad, csakúgy mint Magyarországon. A kilépést követően azonnal fel kell venni a kapcsolatot a Krankenkasse-val, ha nem akartok több ezer eurós csekket kapni!

Ha valaki az Arbeitsamt-nál bejelentkezik, és jogosult munkanélküli járadékra, abban az esetben amíg az adott Arbeitsamt-nál bejelentkezve marad addig az is fogja neki a betegbiztosítását fizetni. Azonban ha valaki hazautazik ( vagy tovább dolgozik itt feketén, esetleg otthon csücsül mert pihenni akar, vagy minijobol) attól függetlenül még fizetnie kell a biztosítását ( átlagosan 150-160 Euro havonta).

Ez nem a munkaadó kötelessége, Ő jelzi, hogy a munkavállaló többé nincs nála alkalmazásban, de többet nem kell tennie, és nem is tud! Nagyon sok embernek sikerült már utólag elrendeznem a kérdéses fizetési kötelezettséget, de újabban bekeményít a biztosító! Régebben - ha így utólag kellett tisztázni- elég volt egy nyilatkozat akár visszamenőleg is, hogy az illetö hazautazott. Azonban most már kérik a kijelentkezési papírt ( Abmeldebestätigung) vagy igazolást, hogy hol volt a kérdéses időszakban biztosítva.

Szóval ha valaki elmegy - mindegy hogy hogyan - azonnal keresse fel az illetékes Krankenkasse-t, mert ellenkezö esetben több ezer eurójába is fájhat! És Németországban be is hajtják, nem úgy, mint otthon. Emellett ha valaki úgy dönt, hogy végleg elmegy, akkor szüntesse meg bankszámláját, esetleges telefon - előfizetést, jelentkezzen ki a lakcíméről, illetve tudassa minden fontos hivatallal, partnerrel, szolgáltatóval, hogy már nem lakik itt!

Ha valaki egy esetleges felmondás után Minijobot vállal, akkor is saját magának kell a betegbiztosítását fizetnie!

Házastársak esetében van úgynevezett családi biztosítás, tehát pl az asszony munkanélküli lesz, akkor a férje biztosítója ( feltéve, ha dolgozik) fizeti az ö biztosítását. De a lényeg: telefonálni, jelezni, hogy megváltozott a helyzet, mert legrosszabb esetben egy nap csöngetnek bácsik vagy nénik egy gyönyörű karkötővel!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, landlord, mahlzeit, kriver

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!