Nem is akar a magyar dolgozni

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 8 hónapja #22733 Írta: prosperus
Nem is akar a magyar dolgozni téma létrehozva prosperus által

Keresünk mar hetek ota:
villanyszerelöt,
Hydraulik Schlossert,
Auto fenyezöt,
Aluminium hegesztöt,
CNC Drehert,
es meg sok mas szakit es magyarban nem letezik. Vagy eppen nyaralok majd negy het mulva, vagy meg kell meg a Muttival beszelnem, vagy adoptaljam, öltöztessem, etessem öket es ha meg van a terülj terülj asztalkam akkor talan kijönnek körülnezni.
Nem szivesen, de kenytelenek vagyunk lengyeleket , szlovakokat foglalkoztatni, mert (sok) magyarnak büzlik a munka. Amikor szoba ejtjük ezen problemakat a mas keleti szakiknak csak röhögnek a markukba, es megjegyzik, hogy "ilyen a magyar", ezert megy az orszaga is tönkre. Ami meg erdekesebb, hogy 12 lengyelböl 10 beszeli a nemet nyelvet alapszinten. A magyar csapatnal 12 -böl talan kettö ha alapszinten beszeli a nemet nyelvet.
Mi a frasz van azzal az orszaggal aki meg a 60-as ,70-es evekben az elvonalban allt?
Tud valaki ajanlani egy seriös, normalis munkaerö közvetitöt ajanlani akiknek nem csak a Registratioban leteznek a szakik, hanem tenylegesen is tamogatni tudna cegünket????
Hülye Dumat ignoraljuk, a jo tanacsokat viszont megköszönnenk!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22741 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

mi ugyenebben a cipöben jarunk...igaz mi cegeknek közvetitünk munkakat, de mar több a nemet ceg akinek munkat adunk mind a magyar...nincs nyelvtudas...meg 22 ev rendszer valtas utan sem...love az vegkepp nincs, hogy kijöjjenek...es sokszor nem is ernek ra...a legjobb sztorim egy svajci cegnek közvetitettem meg 4 evvel ezelött villanyszerlöket. Volt egy ferfi aki itthon eppen munkanelkülin volt a svajci felvette, mert jo referenciaja volt es meg nemetül is gagyogott...de azt mondta, hogy neki nem eleg a 2.000 svajci frank netto fizu mint bejelentett melos..ö meg var egy jobb ajanlatra...teljesen aterzem a problemadat... :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22749 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

prosperus írta: Hülye Dumat ignoraljuk, a jo tanacsokat viszont megköszönnenk!

Eures adatbazis, 2 hónapnál nem régebben feltöltött önéletrajzok, lengyel állampolgárok. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 8 hónapja #22754 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Köszönöm Gergö, de hol vannak a magyarok?
Angliaban több a lengyel rendszam mint az angol, Nemetorszagban alig latsz magyar rendszamot, mig lengyelt rengeteget.
Nyafogni magyarban is lehet, vagy atternek a piros lampanal a szelvedök mosasara?

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 8 hónapja #22755 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Frl. Firma.
Volt rendszervaltas magyarban? Mikor?
Nincsen penze a magyarnak kiutazni?
Hat hogyne, mi meg az utat is fizettük es kettö nap utan közölte, hogy beteg lett a fia haza kell utaznia.
Van akinek az anyukaja halt meg az itteni kint tartozkodasa alatt negyszer!!!!!!
Az olyan csavargo meg minek jön ki akinek nem eleg a 2000 CHF/ho? Az nem is akar dolgozni csak nagy a pofaja. Az ilyet paros labbal kell segbe rugni. Es ha kirugtad jönnek am a telefonok a mamatol, hogy " ugyon ma aranyoskam vegyá vissza az uromot ,márt ittho ehezünk negy gyárekkál."Csak azt nem ertem hogy akadnak normalisak is akik csak csak dolgozni szandekoznak es egy ilyen F....kalap el veszi azoktol a lehetöseget, mert ezt hoztad ki.
Zum kotzen :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22760 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Prosperus, nem tudom, segit-e, de sajnos en is ezt tapasztaltam, ahogy mar irtam is. Most pl lehet, hogy elköltöztetem a praxist. Kell majd egy op-schwester, de eszembe nem jut magyart keresni, mar irtam,miert. Szerencsere mar van is jelentkezö, bar meg nem biztos, hogy költözünk.
Az en tapasztalatom az,hogy vagy irrealisan sokat kernek, irrealis elvarasokkal, vagy pedig akar rabszolgamunkara is mennek szinte semmiert. Aki mar itt van, es jol dolgozik,az mindig gtalal megfelelö munkat -az en ismeretsegi körömben legalabbis.
Amikor hazamegyek - ez egyre ritkabb, az emberek nagy resze baratsagtalan, irigy, ott probal kicseszni a masikkal, ahogy tud. Szerencsere nem mindenki....
Mit gondolsz,esetleg a kisvarosi hirdetöujsagokban, online forumokon hirdetve lehetne munkaeröt talalni? Mert ezeket sokan olvassak. Szinte minden kisvarosi hirdetöujsagnak van online hirdetöfelülete is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!