Német autó behozatal nagyban

Több
9 éve 5 hónapja #37958 Írta: kinger
Német autó behozatal nagyban téma létrehozva kinger által

Sziasztok!

Új vagyok még itt. Az lenne a kérdésem, ha nevemre iratok egy autót itt és azt haza viszem, majd ott lekerül a nevemről és ezt eljátszom havonta párszor vagy egyszer ,akkor az német adóhatóság rám szállhat?
Esetleg ugyanez ideglenes rendszámmal?

Köszi,

Gergő

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja #37959 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német autó behozatal nagyban

kinger írta: Új vagyok még itt. Az lenne a kérdésem, ha nevemre iratok egy autót itt és azt haza viszem, majd ott lekerül a nevemről és ezt eljátszom havonta párszor vagy egyszer ,akkor az német adóhatóság rám szállhat?
Esetleg ugyanez ideglenes rendszámmal?


Kedves Gergely! Látom Te is trükközni akarsz, miközben nem kicsit vagy naiv!
Elöször is több információ hiányzik, mert ha itt veszel kocsit, de ezt külföldre
(Mo.-ra ) akarod vinni, akkor innen csak ideiglenes rendszámmal viheted, de nem
kell a nevedre iratnod. Nem szkséges a tulajnak vinnie a kocsit!

Másodszor a német adóhatóság nem fog rádszállni mert csak akkor tudsz
magyar papirokat s rendszámot szerezni, ha a német dokumentumokat leadod
vagy érvénytelenited. (Honosittatás)

Harmadszor, ha viszont mindegyik kocsit itt a nevedere iratsz, akkor bizony itt fogsz
mindegyik kocsi után biztositást és adót fizetni, tök mindegy, hogy a kocsi Albániában
vagy Peruban van!

Negyedszer "ott" (Mo.-on) nem olyan egyszerü az átiratás, ha a rendszám német
mert akkor a kocsit Mo.-on honosittatnod kell. (+regadó, + eredetiség vizsgálat, stb)
(Elvieg eladható német rendszámmal is csak kérdés hogy az ú tulaj hogyan lesz
biztositva ezután?

Persze meg lehet játszani ezt illegálisan is és futnak a kocsik a neveden Mo.-on
német rendszámmal. (Bizt. adó itt) Jókat kaszirozol feketén a kocsikért, s ez addig
menni fog, amig valaki nem okoz balesetet valamelyikkel vagy nem fut bele egy
ellenörzésbe! Na, ekkor viszont többszöröse lesz a szívás ami tehát egyáltalán nem
éri meg! Tudod, nem új dolog ez, s már sokan próbáltak hasonlót. Ezt valószinü
neked lesz új, de jobb ha el sem kezded! Hidd el meg van ez kártyázva!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37962 Írta: kinger
kinger válaszolt a következő témában: Német autó behozatal nagyban

Köszönöm gyors válaszodat. Kicsit félreértettél. Otthon már vagy ki lenne vonva forgalomból vagy át lenne írva, szóval semmi ilyen nincs,hogy az én nevemen "futna". Csak ,azért lenne jobb saját nevemen haza vinni, mert mert kb 70 euroval olcsóbb ez a megoldás, mint az ideiglenes rendszám.
Ha épp nincs nevemen kocsit,akkor nem kell fizetni a biztosítást,igaz?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja #37963 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német autó behozatal nagyban

kinger írta: Köszönöm gyors válaszodat. Kicsit félreértettél. Otthon már vagy ki lenne vonva forgalomból vagy át lenne írva, szóval semmi ilyen nincs,hogy az én nevemen "futna". Csak ,azért lenne jobb saját nevemen haza vinni, mert mert kb 70 euroval olcsóbb ez a megoldás, mint az ideiglenes rendszám. Ha épp nincs nevemen kocsit,akkor nem kell fizetni a biztosítást,igaz?


Az, hogy nincs a neveden, az nem jelenti azt, hogy nincs tuljadonos! Nem figyeltél!
A vevőnek nem kell a tulajdonosnak lennie, s használónak sem kell, sem a vevőnek
sem a tulajnak lennie, de névtelenül nem tudsz venni kocsit! (Adásvételi!)
TERMÉSZETESEN kell biztosítás! E nélkül még egy parkolóban sem fodulhatsz
meg! Biztosítás nélkül azonban szerintem nem kapod meg a papirokat! Ne feledd
nem csak a kis forgalmi kell, hanem a törzslap is, és rendszám is. Ezeket szerintem
nem tudod megszerezni biztosítás nélkül! ( Haftpflichtversicherung már 35,5 euróéert ami
csak 11016 forint lenne!!)

Megjegyzés: Biztosítás nélkül semmilyen közútra ne vidd a kocsit, s pláne ne vezetve!
Egy megoldás van, hogy ezeket a költségeket elkerüld. Trailerre kell rakni, s úgy vinni.
Nem kell, se rendszám, se biztosítás, se semmi a kocsira! Viszont ennél meg a bérelt
trailer kerül pénzbe! (Én nem értem, hogy miért a piti 70 euróra vagy úgy rákattanva!)
Ez ma 21720 forint, de ha valami gixer van a kocsival útközben, akkor milliókat is fizethetsz
pl. kártérítést vagy valakiknek az eltartására....! Ezt azért nagyon mérlegeld, mielőtt belefogsz!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37965 Írta: kinger
kinger válaszolt a következő témában: Német autó behozatal nagyban

Szerintem aki itt nem figyel, az Te vagy :D Hol írtam ,hogy nincs tulaj? Azt se írtam,hogy nem akarok biztosítást? Ez most komolyan, honnan jött? Azt kérdeztem,hogy "Ha épp nincs nevemen kocsit,akkor nem kell fizetni a biztosítást,igaz?" Gyk: Ha vettem autót , használom x (x= ismeretlen) hónapig ,majd eladom és nincs autóm ,akkor nem kell fizetnem biztit. Bár ez elég evidens , nem is tudom ,miért kérdeztem. Az meg még egyértelműbb,hogy a garázsból nem állunk ki biztosítás nélkül, csak nem ez volt a kérdés....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #37966 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német autó behozatal nagyban

kinger írta: ...akkor az német adóhatóság rám szállhat?

Na. Egész pontosan ez volt a kérdés.
Az én válaszom pedig, hogy kb. 214523 akalommal előbb fog a NAV kellemetlenkedni mint a németek. :D
Amúgy tényleg rejtély, hogy miért akarod a "nevedre iratni" Abban mi a pláne? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!