Miért felesleges megtanulni németül?

Több
8 éve 10 hónapja #39371 Írta: Gergoo
Miért felesleges megtanulni németül? téma létrehozva Gergoo által

Olvastam, hallottam én már sok baromságot miért nem kell németül tudnia annak aki Németországban keres munkát de ez az összes eddigit felülmúlja: (Természetesen a németországi-"magyarok" szemétdombján találtam) :chuckle:

"Én megkérdezném az itt lévőktől, hogy hányszor mentek már el úgy külföldre nyaralni, hogy nem beszélték az adott ország nyelvét?? Ez azért foglalkoztat, mert például én voltam már számos országban a világon. Nem beszéltem a nyelvüket. És mindig olyan problémák adódtak amivel akár az idegen vezető sem tudott mit kezdeni. (Amikor spec. Görögországban nem akarták visszaadni az útlevelünket a hotelben, ezért 1 fél éjszakán keresztül a rendőrségen voltunk). Ezek az utazások 2-3 hétig tartottak. Utazási irodával,ellenőrzötten, mindennel biztosítva. De mégis ért váratlan dolog amivel nem készültünk! Magunkra maradtunk! Ennek ellenére feltaláltuk magunkat! Mert MUSZÁJ VOLT!! Azok az emberek akik azt mondják, hogy maradj otthon mert nem beszéled a nyelvet, (mert ha megállít a rendőr, ha hivatali ügyeket kell intézni....stb.) azok így indulnak el otthonról mindig? A világon számos nyelv létezik. Tanuljuk meg az összeset? Mert bizony soha nem tudhatjuk, hová sodor az élet. Lehet jövő héten gondolok egyet és elutazok Afrikába! Ne menjek mert ti azt mondjátok?? És amúgy is! Hagy döntsem már el ÉN mit akarok! Ha feltalálom magam a világ végén is???
Arról nem is beszélve, hogy hiába vagyok magyar, és beszélem anyanyelven, amikor bemegyek a bankba és olyan kacifántos dolgokat mond a hölgyike..hogy elgondolkozok jó helyen járok-e! Akkor mi van? Ne maradjak Magyarországon se?"


:laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39373 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Miért felesleges megtanulni németül?

Gergoo írta: Olvastam, hallottam én már sok baromságot miért nem kell németül tudnia annak aki Németországban keres munkát de ez az összes eddigit felülmúlja: (Természetesen a németországi-"magyarok" szemétdombján találtam) :chuckle:

"Én megkérdezném az itt lévőktől, hogy hányszor mentek már el úgy külföldre nyaralni, hogy nem beszélték az adott ország nyelvét?? Ez azért foglalkoztat, mert például én voltam már számos országban a világon. Nem beszéltem a nyelvüket. És mindig olyan problémák adódtak amivel akár az idegen vezető sem tudott mit kezdeni. (Amikor spec. Görögországban nem akarták visszaadni az útlevelünket a hotelben, ezért 1 fél éjszakán keresztül a rendőrségen voltunk). Ezek az utazások 2-3 hétig tartottak. Utazási irodával,ellenőrzötten, mindennel biztosítva. De mégis ért váratlan dolog amivel nem készültünk! Magunkra maradtunk! Ennek ellenére feltaláltuk magunkat! Mert MUSZÁJ VOLT!! Azok az emberek akik azt mondják, hogy maradj otthon mert nem beszéled a nyelvet, (mert ha megállít a rendőr, ha hivatali ügyeket kell intézni....stb.) azok így indulnak el otthonról mindig? A világon számos nyelv létezik. Tanuljuk meg az összeset? Mert bizony soha nem tudhatjuk, hová sodor az élet. Lehet jövő héten gondolok egyet és elutazok Afrikába! Ne menjek mert ti azt mondjátok?? És amúgy is! Hagy döntsem már el ÉN mit akarok! Ha feltalálom magam a világ végén is???
Arról nem is beszélve, hogy hiába vagyok magyar, és beszélem anyanyelven, amikor bemegyek a bankba és olyan kacifántos dolgokat mond a hölgyike..hogy elgondolkozok jó helyen járok-e! Akkor mi van? Ne maradjak Magyarországon se?"


:laugh:


Ez csak vmi troll lehetett. Nem tudom elhinni, hogy van olyan ember aki ezt komolyan gondolna:).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39376 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Miért felesleges megtanulni németül?

Dehogynem :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39377 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Miért felesleges megtanulni németül?

Ez nekem nagyon tanulságos volt pontosan a görög utazása miatt, ugyanis az én korosztályom (59) is tanul sokat oroszul. A görög betüket így az orosz tudásommal nagyon könnyen tudtuk olvasni és egy egyszerű turista szótárral bárhol meg tudtuk magunkat értetni GÖRÖGÜL! Persze jókat mulattunk a kiejtésen, ők is és mi is nagyokat kacagtunk a "görög tudásom" miatt! Pont ezzel értük el, hogy az eddig (3x) útjainkon (2xKreta, 1xPelopones) soha nem volt semmilyen problémánk. Étteremben is görögül rendeltünk, a hotelben is görögül köszöntünk és ezzel nagyon is kivituk a helyi lakosok tiszteletét! Persze senki nem állítja, hogy valamit is jól mondtunk, de a fontos, hogy próbáltuk még a pár hetes ottlétünk alatt is az ország nyelvét beszélni! Ahol nem ment ott maradt az angol vagy a német....

Mindig igyekeznünk kell a vendéglátók nyelvén kommunikálni, s ha valaki kivándorol, pláne fontos neki, hogy a fogadó ország nyelvét megtanulja.
Az idézett cikked írója egy barom! (Pardon!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!