Részletes keresés

Keresési találatok (Keresett szöveg: elettars)

  • Bniki81
2011 nov. 23 12:12
Bniki81 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Kategória: Mindennapok

Szia DECOTEXT! Köszönöm a gyors választ. Az iskolai ügyeket ma elintéztem, magántanulók lesznek itthon és vizsgázni jövünk vissza nyár végén a második félévből. Itthon van lakás, de testvérem marad benne, leszámolok a munkahelyemen. A párom német állampolgár, és nem nála fogok lakni, hanem az általa bérelt lakásban.Tehát nem férjem és nem is élettársam. Okmányirodában kijelentkezés OK, engem most az érdekelne, hogy a tb hogy lesz. EUs kártyát kell igényelnem? vagy hogy lesz kint, ha orvosra van szükségünk? köszönöm Niki
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2011 nov. 16 07:17
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Árvaellátás

Árvaellátás

Kategória: Család

MaszeK írta: Sziasztok.Tanácsot szeretnék kérni én is.A párom augusztus óta dolgozik Münchenben.Januárban mi is költözünk hozzá.Van 1 közös lányunk ő 4.5 éves,viszont mi nem vagyunk házasok.Az előző kapcsolatomból van 1 kisfiam 10 éves,ő árva.Annak utánajártam,hogy az árvaellátást továbbra is Magyarországról fogom kapni.Viszont az is érdekelne,hogy mivel én nem fogok eleinte dolgozni/habár munkahelyem lenne/ a gyermekfelügyeletet nem tudom megoldani.Főleg az óvoda a kicsinek.Tanácsot szeretnék kérni,hogy mi lenne a jobb megoldás?Ha összeházasodunk,vagy ha nem? Azt tudom,hogy ha ő aláírja,hogy vállalja a felelősséget értem,valamint azt is,hogy elismeri a fiamat elvileg a családipótlékot utána is megkapjuk.De azt nem,hogy az árvaellátásról szóló papírokat ettől függetlenül le kell-e fordítani,mivel az ott nem jár,itt viszont akkor is ha összeházasodunk.Vagy ha a halotti anyakönyvit viszem a gyámügynél is jelentkeznem kell-e vele?Segítségeteket előre is köszönöm.

A gyermek az elhunyt apja után kapja az árvaellátást, amit otthon folyósitanak. Ehez itt senkinek semmi köze! (Érdeklödj azonban mi lesz ha elhagyja veled Mo.-ot!!) Ezután a gyerek után itt a BRD-ben sem az élettársad, sem Te nem fogsz semmit kapni. Nálad az a gond, hogy itt nem dolgoztál, az élettársad pedig nem paja s nem rokona a fiadnak! Ez akkor sem fog változni ha összeházasodtok, viszont ha örökbefogadja a fiadat akkor gond lehet néhány opcióval! Ovodai féröhelyek vannak de területileg nagyon különbözik az ellátás. Keleten jobb a helyzet! Nagyobb városokban hosszú a várakozási lista, s drágább! Sokan fordulnak maszek "megörzési" megoldáshoz, pl egyeteistákkal oldják meg ezt, s van sok privát ház is ahol bevállalnak 3-5 gyerek felügyeletét! Hirdess/olvass újságban, ha nincs ovoda a környéketeken, ahova kijöttök!!
  • Vatbrigi
2011 nov. 14 10:16 - 2011 nov. 14 15:11
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Főállású anya

Főállású anya

Kategória: Társalgó

Kedves DECOTEXT és GERGOO!
Én nem tudom hogy van de nekem ezt az információt küldték a MÁK-tól!!!!!!Már le is akarták állítani az itthoni folyósítást,azzal a címszóval hogy kint vagyunk jogosultak rá!!!!!

Tisztelt Brigitta!

Amennyiben élettársa Németországban dolgozik, Önnek pedig nincs biztosítási jogviszonya Magyarországon (munkaviszony, egyéni vállalkozói jogviszony, munkanélküli ellátás), akkor Németországból nem kiegészítésre jogosultak, hanem onnan jogosultak a teljes összegű családi ellátásra közös gyermekeikre tekintettel. Ezért Zoltán és Dorina nevű gyermekeikre tekintettel kértem a Megyei Igazgatóságnál a folyósítás leállítását.
Mint azt már a telefonban is jeleztem Önnek, ebben az esetben nem választhatnak, hogy honnan szeretnének családi ellátásban részesülni, arra Magyarországról nem jogosultak, így mindenképpen le kell állítanunk a folyósítást. Annak érdekében, hogy Németországból minél előbb megkapják az ellátást, kérem a kért dokumentumokat mihamarabb küldje meg Osztályunkra.
Semmilyen családi ellátásra nem jogosultak Magyarországon, így gyermeknevelési támogatásra sem.
Ezt írták nekem válaszként!
Amúgy meg ha belegondoltok,jogos mert Én itthon így nem adózok,viszont a páromtól a legmagasabb adót vonják Németországban!!!!!!
Kedves GERGOO,tudom hogy szerinted ez nem egy nagy hivatás,de kívánom neked hogy így egyedül minden segítség nélkül,mert Édesanyám sajnos már ne él,Apu az meg 60 évesen nyugdíj mellett is dolgozik,hogy meg tudjon élni,Anyósom beteg,a párom meg mindig vagy vidéken vagy 3 éve már külföldön dolgozik,nekem sajnos csak eladó szakmám van ,ahol a boltban már hajnalban kell menni nyitni és a gyerekek meg még kicsik voltak ahhoz hogy egyedül itthon hagyjam őket hogy majd mennek úgy ahogy tudnak!!!!!
Mindegy nem panaszkodom,mert Mi akartuk,csak utálom az ilyen embereket aki lenézi a másikat!!!!!!
Mi próbálkozunk ahogy tudunk,és ilyen emberek segítségéből inkább nem is kérünk!!!!!
Majd megoldjuk úgy ahogy tudjuk!!!!!!!
Nem kisebbség vagyunk,hogy azt várjuk hogy az állam majd eltart,mert akkor a párom sem próbálkozna már 3 éve kint külföldön hogy a sok munkája után végre megkapja a megérdemelt pénzt,ne csak azért dolgozzon hogy a lehúzó embereket és családjaikat eltartsa!!!!!!!!!!!!
  • Ambrusch
  • Ambrusch profilkép
2011 nov. 02 20:07
Ambrusch válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Családi pótlék Németországban

Kategória: Család

Na válaszolt végre a magyar hivatal is. Kicsit sokáig tartott, de legalább korrekt, és segítőkész.


". A mellékelt 8. sz. pótlapot (Az 883/2004/EK Tanácsi rendelet hatálya alá tartozó személyek jogosultságának megállapításához c. nyomtatvány) kérem töltse ki Ön és a házastársa/élettársa a megfelelő részeknél!

. Amennyiben Ön és/vagy a házastársa/élettársa folytatnak kereső tevékenységet a Magyar Köztársaság területén, úgy szíveskedjen beküldeni az Ön és/vagy a házastársa/élettársa munkáltatói igazolását, melyen szerepel, hogy mióta állnak a foglalkoztató alkalmazásában a Magyar Köztársaság területén, és jelenleg ez a munkaviszony fennáll-e még!

Természetesen a Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya a német nyelvű E411-es nyomtatványt is kitölti, az E401-es nyomtatványt pedig a lakóhely szerinti illetékes polgármesteri hivatalban jogosultak leigazolni. Legyen szíves ezen nyomtatványokat elküldeni a Nemzetközi Kapcsolatok Osztályára.

E402-es német nyelvű nyomtatványt a gyermeke iskolájával töltessen ki, ezen kerül leigazolásra a gyermek tanuló/hallgatói jogviszonya.

Az együttműködését megköszönve, tisztelettel:

Magyar Államkincstár

Csécsei Anita
nemzetközi kapcsolatok referens
Magyar Államkincstár
Budapesti-és Pest Megyei Igazgatóság
Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya
1519 Budapest Pf. 272.
Tel: +36-1-452-2910
Fax: +36-1-350-2465
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát."

Ha valakinek kellene a nyomtatvány, szívesen elküldöm e-mailben
  • Szilvi
  • Szilvi profilkép
2011 nov. 02 16:09
Szilvi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Családi pótlék Németországban

Kategória: Család

gabi86 írta: Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon. A párom egy hónapja kint dolgozik Németországban valószínű, hogy én is megyek majd utána. Próbálkozunk a babával ha összejön én kint kapok valamit ha ott nem dolgoztam? Itthon nincs meg az 1 éves munkaviszonyom. Kint mennyinek kell lenni, hogy kapjak bármit is? Ha nincs munkám magamon után mennyi a tb??


Szia Gabi86,
kint nem úgy működnek a dolgok, mint itthon, ezért pontosításra van szükség:
- A párod a férjed vagy az élettársad?
- Bejelentett munkahelyen dolgozik vagy nem hivatalosan?

Ha csak magad után fizeted TB-t (Egészségügyi szolgáltatási járulékot), az tudomásom szerint 2011-ben 5100,- Ft Magyarországon, de kint a válaszaidtól függ.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2011 aug. 07 19:48
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Adófizetés Németországban

Kategória: Pénzügyek

Patata írta: A pàrommal Dortmundba kèszulunk koltozni ès èrdekelne, hogy hol èrdemes lakàst keresni. Illetve ha esetleg abban is tudnàl segìteni, hogy ha beregisztràljuk magunkat - o olasz èn magyar- mint èlettàrs, akkor a felesèg jogai illetnek meg ès 3. kategòriàs lesz az adòsàv? vagy elèg, ha kezessèget vàllal èrtem? :):) èn egyelore nem dolgozom, nem is tudom, h fogok-e èn csak kovetem a pàrom. :):) nem beszèlek nèmetul, csak angolul ès olaszul, meg persze magyarl, fogalmamsincs, h ìgy talàlok-e munkàt. a pàrom mèrnokkènt fog elhelyezkedni. nagyon szèpen koszonom a segìtsèged!!! szèp napot udv.


Ha nem vagytok házasok semmilyen házastársi jog
nem illet meg! Akkor sem ha a gyermeketek közös!
Férjed az 1-es adócsoportba fog tartozni! érdemes
összeházasodni mert akkor a sokkal kedvezőbb 3-as
adócsoprtot fogja kapni! Az sem biztos hogy igy
kapsz családipótlékot, mert hivatalosan is bizonyitani
kellene hogy ő az gyermek apja!


(Ez utóbbi nem biztos, de úgy emlékszem hogy kell valamilyen születési anyakönyvi kivonat hogy ő az apja!!- Különben bárki kérhetne ilyen támogatást, ha semmi nem kell hozzá!!)
  • Gergoo
  • Gergoo profilkép
2011 aug. 07 19:43 - 2011 aug. 07 19:44
Gergoo válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Adófizetés Németországban

Kategória: Pénzügyek

Patata írta: Sziasztok, mennyi nettò fizetèsre lehet szàmìtani bruttò 45000 Euro/èv fizetèsnèl? szerintem 1. classe. nem fizetnènk egyhàz adòt, ès nem tudom, h àllami vagy privàt lenne az egèszsègbiztosìtàs, amelyik jobban megèri, ès esetlegesen bevonhatò az èlettàrs is. ennyi infòbòl valaki megtudnà nekem ìrni? koszonom szèpen udv.

A Nettó bér kalkulátor erre van es nem veletlenul kerdez annyi dolgot de ha eleg neked ha tippelgetunk (mert ennyi informaciobol mast nem lehet) akkor az en tippem: 45%
  • Patata
2011 aug. 07 18:01 - 2011 aug. 07 19:29
Patata válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Adófizetés Németországban

Kategória: Pénzügyek

Sziasztok, mennyi nettò fizetèsre lehet szàmìtani bruttò 45000 Euro/èv fizetèsnèl? szerintem 1. classe. nem fizetnènk egyhàz adòt, ès nem tudom, h àllami vagy privàt lenne az egèszsègbiztosìtàs, amelyik jobban megèri, ès esetlegesen bevonhatò az èlettàrs is. ennyi infòbòl valaki megtudnà nekem ìrni? koszonom szèpen udv.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2011 aug. 06 21:36
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Német betegbiztosítás

Kategória: Egészség

Patata írta: sziasztok segìtsèget szeretnèk kèrni.
tavaly szeptember vègèn megszunt a munkahelyem, majd kikoltoztem a pàromhoz Olaszorszàgba, nem fizettem biztosìtàst sem otthon sem Olaszorszàgban. Most kapott egy munkaajànlatot Nèmetorszàgba, koltozunk. Kèrdèsem, nekem mint èlettàrsnak milyen lehetosègeim vannak betegbiztosìtàs terèn? Fizetheti o nekem ès ha igen mekkora osszegre szàmìthatunk. brutto èves fizuja 45000 euro. fogjàk tolem kèrni visszamenoleg a betegbiztosìtàst? melyik èri meg jobban privàt vagy àllami? vagy csak felesègnek fizethet? egyàltalàn igènylehetek bàrmit is ùgy, hogy nem dolgozom ès csak èlettàrs vagyok? nagyon koszonom a vàlaszokat!!!


Először is gondolj arra, hogy ez itt nem TB. Itt minden külön van! Igy abetegbiztositás is. Ha házasok vagytok akkor semmi gond, a férjed jogán automatikusan Te is biztositva vagy! Ha csak "élettársad" akkor már más a helyzet! Akkor neked külön kell egy betegbiztositást kötnöd! Ezt fizetheti az élettársad is.(Nem túl drága s szerintem olyasmi lehet mint az egyetemistáknak. A lányomnak is 50 euró volt annak idején) Visszamenőleg nem érdekel ez senkit. A biztositásod a megkötéstől számit!
Mégegyszer!! Ez nem TB s nem számit bele a nyugdijadba, ez csak betegbiztositás! Nyugdijjárulékot itt külön vonnak a jövedelmekből! A 3750 € bruttó az élettársadnál az 1-es adócsoportot (jobb ha házasok vagytok, akkor 3-as és a legkevesebb az elvonás!) jelent, ami igy 2 személyre nem nagy durranás , ha lakást is kell bérelnetek! Igaz, nem mindegy, hogy hol fogtok letelepedni mert az árakban nagy a különbség pl. kelet és nyugat között!
  • Patata
2011 aug. 06 16:50
Patata válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Német betegbiztosítás

Kategória: Egészség

sziasztok segìtsèget szeretnèk kèrni.
tavaly szeptember vègèn megszunt a munkahelyem, majd kikoltoztem a pàromhoz Olaszorszàgba, nem fizettem biztosìtàst sem otthon sem Olaszorszàgban. Most kapott egy munkaajànlatot Nèmetorszàgba, koltozunk. Kèrdèsem, nekem mint èlettàrsnak milyen lehetosègeim vannak betegbiztosìtàs terèn? Fizetheti o nekem ès ha igen mekkora osszegre szàmìthatunk. brutto èves fizuja 45000 euro. fogjàk tolem kèrni visszamenoleg a betegbiztosìtàst? melyik èri meg jobban privàt vagy àllami? vagy csak felesègnek fizethet? egyàltalàn igènylehetek bàrmit is ùgy, hogy nem dolgozom ès csak èlettàrs vagyok? nagyon koszonom a vàlaszokat!!!
  • laszlo888
2011 aug. 05 23:06
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Adófizetés Németországban

Kategória: Pénzügyek

A feleség jogai -a hatályos adótörvények értlemében- csak a feleséget illetik meg, az élettársat még akkor sem, ha van közös gyerek.
Tehát marad az 1-es adóosztály.

Lakásssal kapcsolatos dolgokban nem tudok segíteni.
  • Patata
2011 aug. 05 22:03 - 2011 aug. 05 22:10
Patata válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Adófizetés Németországban

Kategória: Pénzügyek

A pàrommal Dortmundba kèszulunk koltozni ès èrdekelne, hogy hol èrdemes lakàst keresni. Illetve ha esetleg abban is tudnàl segìteni, hogy ha beregisztràljuk magunkat - o olasz èn magyar- mint èlettàrs, akkor a felesèg jogai illetnek meg ès 3. kategòriàs lesz az adòsàv? vagy elèg, ha kezessèget vàllal èrtem? :):) èn egyelore nem dolgozom, nem is tudom, h fogok-e èn csak kovetem a pàrom. :):) nem beszèlek nèmetul, csak angolul ès olaszul, meg persze magyarl, fogalmamsincs, h ìgy talàlok-e munkàt. a pàrom mèrnokkènt fog elhelyezkedni. nagyon szèpen koszonom a segìtsèged!!! szèp napot udv.
  • kisne
  • kisne profilkép
2011 júl. 21 20:40
kisne válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Német betegbiztosítás

Kategória: Egészség

Szioka

Én ugy tudom, hogy a párodnak az ő biztositojához be kell jelentenie, hogy van élettársa, és akkor rád és a gyerkekre is vonatkozik. :)
De természetesen az a legjobb ha a párod biztositoját felhivjátok, ha kint él tavasz ota gondolom dolgozik igy biztos van biztositoja is:) ha állami akkor csak egyszerüen be kell jelenteni az életkőzősséget, sajnos ha magán biztositonál biztositott , én megintcsak ugy tudom nem lehet bevonni a élettársat,vagy feleséget. külőn kell kőtni biztositást. De itt biztosan még irnak segitenek neked ebben.
szio Terézia
  • amaliaszabo
2011 júl. 21 19:58
amaliaszabo válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Német betegbiztosítás

Kategória: Egészség

Sziasztok!

A párom tavasz óta él kint Németországban,augusztus közepén költöznék ki utána 6 gyerekkel.A kérdésem az,hogy csak házastársat lehet bevonni a biztosításba, vagy élettársat is? Nem vagyunk összeházasodva, a gyerekek is vegyesen vannak mindenhonnan + még van közös is :-) ezt hogyan lehet a legolcsóbban és legegyszerűbben megoldani?
Előre is köszi a segítséget!
  • Eva10
2011 jún. 05 04:04
Eva10 válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Német állampolgár, külföldi rendszám?

Kategória: Közlekedés Németországban

Szia,
Mi majdnem egy evig eltünk itt ugy, hogy a nemet baratom vezette a sajat es az en magyar rendszamu autoinkat, meg en is. Soha nem volt belöle bajunk, igaz, nem is ellenöriztek soha. De: az ADAC-be beleptünk a magyar rendszamu autokkal, es semmi bajuk nem volt vele. Gondolom, szoltak volna, ha valami baj van. Az itteni lakcimet adtuk meg.
Aztan azert csereltük le az autot - nem a rendszamot, hanem az autot is, mert a parom autojanak kitört a szelvedöje egy facantol. Es a biztosito - akkor meg magyar biztositas volt az autokra - nem volt hajlando a parom nemet bankszamlajara küldeni a penzt. Minden szo nelkül kiküldtek a magyar lakasomra, meg szerencse, hogy a parom veletlenül eppen otthon volt, es atvette. Akkor lett elegem az egeszböl, a biztositasbol, meg abbol is, hogy az euro akar föl, akar lefele ment, a reszlet mindig csak több lett. Igy lett a ket auto helyett egy, de itteni. Viszont kellett kerni a biztositashoz az össze regebbi autorol papirt, a bonushoz. Ezt nem tudtuk azonnal hozni, igy az elejen eleg magas violt a biztositas, de kesöbb jovairtak, amikor hoztuk a papirokat. Több helyen nemetül vagy angolul is kiallitottak keresemre az igazolast. Elfogadtak az angolt is - legalabbis az ADAC-nel. Jobb volt es olcsobb, mint fordittatni.
De amig csak a magyar autok voltak, a nemet elettarsam siman vezette - bar nem igazoltattak.
De ezek szerint a nemet rendszamu autohoz Magyarorszagon a nemet lakcimigazolast mutassam?
szia:
Eva
  • Eva10
2011 máj. 26 01:26
Eva10 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Magán betegbiztosítás

Kategória: Egészség

Szia Kisne!

Szerintem igazad van abban, hogy mindenki maga tudja eldönteni,mit szeretne, hol fizesse a biztositast. Kiskapuk vannak, szerintem amig Magyarorszagon is van allando lakhelye valakinek, addig nehez lehet eldönteni, ideiglenesen vagy veglegesen tartozkodik Nemetorszagban. Az is igaz lehet, hogy az orvos hozzaallasatol is függ - meg az eppen aktualis allapottol. Pl ha eppen tele van a rendelö, valoszinüleg kicsit mas a hozzaallas egy eu kartyahoz - amivel kicsit macerasabb,mint a nemet biztositasi kartyaval. De ha mar ismernek, akkor minden egyszerübb. A kartyat negyedevente egyszer eleg leolvasni a rendelöben, negyedevente egyszer kell a 10 eurot is fizetni. Ha jol tudom, nemcsak a sürgössegi, hanem az orvosilag szükseges ellatasokat kell megtenni az eu kartyaval, figyelembe veve a Nemetorszagban tartozkodas idejet is.
Viszont szürövizsgalatokra, tervezhetö oltasokra szerintem nem jogosit az eu kartya.
A szemelyes velemenyem az, hogy amig nincs baj, minden ok, de ha egyszer baj lesz, akkor eleg problema a nem tökeletes nyelvtudas, nem biztos, hogy meg azzal is jo foglalkozni, hogy mire jo az eu kartya, meg mire nem.
En ugy tudom, hogy sok biztositonal a biztositasi kartya egyben eu kartya is. A privat biztositottnal meg altalaban kifizetik, az itteni költsegek erejeig. Pl nem fizetnek egy magyar ellatasert 2x többet,mint Nemetorszagban fizetnenek. Nekem szo nelkül kifizettek a fogovosi szamlat, mig az elettarsamnak, aki nem privat, csak egy reszet.
szia:
Eva
  • Judyth
  • Judyth profilkép
2011 ápr. 26 23:40 - 2011 ápr. 26 23:44
Judyth válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Magán betegbiztosítás

Kategória: Egészség

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. A párommal hamarosan kiköltözünk és eléggé tanácstalanok vagyunk. A barátomnak lesz munkája, én viszont valószínű, hogy hosszas nyelvtanulás után fogok csak munkát keresni.
Azon is gondolkodtunk, hogy összeházasodunk, de nem igazán tudjuk, hogy mik az előnyei és a hátrányai Németországban. Biztosítás és más támogatások tekintetében jobb, ha nem csak élettársak vagyunk?
Mindenféle tanácsot szívesen veszek :)
Üdv,
Judyth
  • szilagyisz
2011 márc. 22 00:18 - 2011 márc. 22 00:24
szilagyisz válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Támogatások Németországban

Kategória: Család

Itt vannak a nyomtatványok tartományonként:
http://www.wohngeldantrag.de/antrag/baden.html
Ha már támogatások, akkor elmondom, hogy én az Önkormányzattól kapok támogatást azért, mert jelenleg az élettársammal élek itt németben, de a gyerekeket ettől még egyedül nevelem szerintük.
Hozzáteszem nekem ezt az itteni gyámhivatal adta, mert a volt férjem nem fizeti a gyermektartást, de ha jól tudom akkor is megkaptam volna ha fizetné, csak akkor levonták volna belőle a gyermektartásdíj összegét.
Azt hiszem ezzel sem vagyok egyedül.
Üdv:
Szilvia
  • nikky87
2011 márc. 08 00:09 - 2011 márc. 08 00:34
nikky87 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Németországi munkát keresek

Kategória: Munka Németországban

Sziasztok! Én már kint élek másfél éve Ludwigshafen-ben az élettársammal ő dolgozik de sajnos én még mindig nem találtam állást :( sajnos nem nagyon tudok németül :(
  • Eva10
2011 febr. 16 04:21
Eva10 válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Kategória: Munka Németországban

Szia Rita!

Az elettarsam lanya nem akart oroszt tanulni(ez volt a masodik nyelv az iskolajaban), igy egy ev utan hazament, es otthon jar gimnaziumba. Hozza onnan mindig a papirt, es igy nincs gond. De mar elmult 18 eves. Szepen kitöltik a nemet papirt, igaz, nem nehez.
Viszont itt is siman kitöltik a magyar papirt a nyugdijfolyositonak...a lanyom leforditja nekik.

Hogy küldenek-e papirt, nem tudom, mert a gyerekeink azonnal jartak iskolaba, nem kellett papirt küldeni.

szia, szep estet:
Eva
141 - 160 találat megjelenítése 171 találatból.