Kezdőtőke nélkül Németországban

  • Appa
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 napja - 12 éve 5 napja #18578 Írta: Appa
Kezdőtőke nélkül Németországban téma létrehozva Appa által

Üdv Mindenkinek!

Eldöntött tény, hogy 14 éves fiammal -aki már 8 éve egyedül nevelek- júliusban kivándorlunk Németországba. Éltem már kinn, így viszonylag képben vagyok, jól beszélem a nyelvet, van német teljeskörő jogsim, műszerész bizonyítványom lefordítva, a kölök is két nyelven kapja a bizit júniusban. Regisztráltam álláskeresőként az Arbeitsamt honlapján. Szilárd véleményem, hogy ha már ott vagyok egy héten belül "eladom" magam. Mivel az állásajánlatok "ab sofort" szólnak ez a dolog háulütője is, hiszen két hónappal korábban jelenkezni valahova kissé abszurd.

Tervek szerint Júli 1.-én egyedül utazom. Törpém egy hónapot láthatáson lesz anyjánál.

Ahhoz szeretnék tippeket, esetleg konkrét segítséget kérni, hogy miképp lehetne 300€ -val (valószínűleg ennyi lesz zsebben :( ) elkezdenem a letelepedést?

Jól tudom, kb. 2000€ kellene, de ha ennyi megtakarításom lenne, talán maradnék?

Sajnos a hitel lehetőséget elbabráluk 3 éve. Akkor 3200€ volt. Küszöbén álltam a munkavállalási engedélynek, de anyuka visszavonta a hozzájárulását, és haza kellet hoznom a gyereket, Megvívtam egy elhelyezési pert, most már ilyen akadály nincs.

Minden tippet/ötletet szívesen fogadok!

Sok sikert mindenkinek a hétköznapokhoz! :kiss:

Ja! Még annyit, hogy egy évig bármilyen munkát elvállalok bárhol, mert fiamat -pályaválasztás előtt- felzárkóztatóba akarom járatni! Utána persze a képzséhez megfelelő hely lesz a mérvadó...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #18579 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kezdőtőke nélkül Németországban

Appa írta: Ahhoz szeretnék tippeket, esetleg konkrét segítséget kérni, hogy miképp lehetne 300€ -val (valószínűleg ennyi lesz zsebben :( ) elkezdenem a letelepedést?
Jól tudom, kb. 2000€ kellene, de ha ennyi megtakarításom lenne, talán maradnék? ...

Kedves Appa, ha nincs kint rokonod, vagy olyan barátod aki anyagilag is segít nem csak lakással pár hónapig, akkor ebbe így ne fogj bele! Csak egy-két dolgot felsorolok, ami kapásból terhelni fog: kell valahol laknotok (lakbér, + rendszerint 3 havi kaució,) ha kocsit tartasz > biztositások, (kocsi nélkül gyakorlatilag csak nagyvárosban van lehetőség, de itt meg a lakbérek magasak), a gyerek beiskolázása: könyvek, s egyéb szükséges dolgok, az első béredig valamiből élni is kell, s még ha valóban annyira takarékos vagy, mint itt néhány forumtársunk, akkor sem lehet elég 300 euró két személyre mindezekre!
S itt most nem is emlitettem azt, hogy ha nem butorozott, a leendő kérótok akkor ezt is meg kell még tenni, s teljesen berendezni egy minimumra. Ha viszont butorozottan akarsz lakást, az ismét drágább lesz. Persze lehet egy háztartással is kiköltözni, de ennek szállitása élből felemészti a 300 euródat!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Appa
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 napja #18581 Írta: Appa
Appa válaszolt a következő témában: Kezdőtőke nélkül Németországban

Mosogatás szálodában?
Haushaltshilfe családnál?
Kinderaufpasser családnál?


Alapvetően arra gondoltam, hogy valaki (csak engem) befogadna 2 hére...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 napja #18583 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kezdőtőke nélkül Németországban

Szia Appa!
Az allaslehetösegek, amiket irtal, esetleg megfelelöek lehetnek. Csak kellene allast talalni, es ugy kimenni.
A valaki esetleg befogadna ket hetre - jo ötlet. De ki az a valaki, Jol irja Decotext, hogy ha van ismerösöd, ahol lakhatsz, akkor ez OK. De ha nincs, akkor vajon ki fog teged befogadni ket hetre.
Ne haragudj meg, de en sem fogadnek be egy idegent a lakasomba, akar magyar, akar nem. Ismeröst, igen, a barataimat, igen, de idegent nem.
Appa, a 300 euro semmire sem eleg. Meg a 2000 sem.....
Olvass vissza, Decotext többször leirta, mennyi penz kell az indulashoz, meg ha van allas, amit elvallalsz, akkor is. Allas nelkül meg több kell.
Lehet olyan allast is talalni, ami nem ab sofort szol, illetve ha ilyen, akkor olyat keress, ahol adnak szallast es etkezest. De a 300 euro meg igy is keves.
Legjobb, ha valoban van valaki jo baratod, aki befogad.
Sajnalom, de penz es biztos allas nelkül a helyzeted sajnos eleg remenytelen.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18586 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Kezdőtőke nélkül Németországban

Szia,

A 300 E valóban nagyon kevés, csak akkor lehet elég, ha valahogyan meg tudod oldani a szállást.
Abban biztos vagyok hogy 2-3 hét alatt lesz munkád. Ha munkaerő kölcsönző cégnél kapsz munkát, akkor heti 100 E előlegre számíthatsz, ha a szállásra nem kell kiadni, azzal már simán ki lehet jönni a fizetésig. A kulcskérdés inkább az, hogyan tudod megoldani azt, hogy olyan szállásod legyen 1 hónap múlva, ahol már a sráccal is el lehetsz. Teljes fizetést csak a rákovetkező hónap 10-e felé kapsz, és nem mindenhol elég a lakásbérlésre.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja - 12 éve 5 napja #18588 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kezdőtőke nélkül Németországban

Appa írta: Mosogatás szálodában?
Haushaltshilfe családnál?
Kinderaufpasser családnál?


Alapvetően arra gondoltam, hogy valaki (csak engem) befogadna 2 hére...


akkor vegyük sorra,
írod, jól beszélsz németül, Ok. Reggizzél be az "arbeitsagentur" Jobbörseoldalára, csinálj magadnak egy adatlapot, és máris ömlenek az állásajánlatok.A leghamarabb valószínű, hogy LKW Fahrerként találsz a leghamarabb munkát. Ezt le tudod beszélni telefonon is. Ha szerencséd van, kapsz előleget is.Ha mindezt mondjuk Chemnitzben ejted meg, akkor elég az unbegrenzte Arbeitsvertrag elmész a GGG-hez (olyasmi, mint otthon volt az ingatlankezelő) és máris lökik az ajánlatokat. Indulásnak gondolom egy 35-45 m2 elég lenne.
akkorát már kapsz 250-300 €-ért NEM VICC !!! És Melegen !!!!
http://www.wic.de/suche.html?&no_cache=1&dsitc-search=objectSearch&dsitc-action=new&ra=2&re=2&fa=20&fe=44&ma=1&me=305
A bibi csak az, hogy keleten kissebb a bér. Mivel a fiad miatt valószínű "täglicher heimkehrer" melóra van szükséged, akkor kb olyan 900- 1200 nettóig tudnál keresni. Később lehetne váltani. De indulásnak igenis alternatíva lehetne.
Üdv, Zigeuner
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Appa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!