Pedagógus állás Németországban

Több
10 éve 5 hónapja #34156 Írta: Evica007
Pedagógus állás Németországban téma létrehozva Evica007 által

Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy tanító diplomával (5 évet dolgoztam Magyarországon, aztán megszületett a kisfiam) és alapszintü német nyelvtudással lehet-e esélyem pedagógusként elhelyezkedni,óvodában, vagy iskolában nem feltétlenül óraadó tanárként...., ahhoz jóval több nyelvtudás kell. Magyarán tudok valahogy gyerekek közelében maradni, dolgozni, vagy felejtsem el, és nézzek valami segédmunkát, mert ezzel a papírral itt nem megyek semmire? Niedersachsen - Emsland..., itt keresnék, mert férjem itt dolgozik. Nem tudom mennyire telített a pálya, vagy van-e kereslet valamilyen tanársegéd vagy hasonló emberre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34163 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

El kell, hogy szomorítsalak, így direktben semmi esélyed sajnos. Eröteljes hiány van ezeken a területeken, de németül jól kell tudni + a képesítések el(nem)ismerése.... Csak azt lehet, hogy ha kijössz keresel vmi egyszerü melót akár Minijob-ként, ezerrel nekifekszel a németnek, és most már egyre többet hallani külföldieknek indított képzésekröl/átképzésekröl ezeken a területeken. Ez így együtt nem kevés, de megfelelö hozzáállással, kitartással megoldható. Persze nem egy év alatt.....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34168 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

Evica007 írta: Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy tanító diplomával (5 évet dolgoztam Magyarországon, aztán megszületett a kisfiam) és alapszintü német nyelvtudással lehet-e esélyem pedagógusként elhelyezkedni,óvodában, vagy iskolában nem feltétlenül óraadó tanárként...., ahhoz jóval több nyelvtudás kell. Magyarán tudok valahogy gyerekek közelében maradni, dolgozni, vagy felejtsem el, és nézzek valami segédmunkát, mert ezzel a papírral itt nem megyek semmire? Niedersachsen - Emsland..., itt keresnék, mert férjem itt dolgozik. Nem tudom mennyire telített a pálya, vagy van-e kereslet valamilyen tanársegéd vagy hasonló emberre.


Kereslet van, de sajnos ez nem fog menni! Itteni ismerősöm neje, középiskolai tanárnő volt Debrecenben. Németországban semmilyen papirját nem fogadták el, s az kéne, hogy újra képezze magát valamilyen különbözetivel. Arról nem is szólva, hogy feltétlenül jó nyelvtudás kell németből! Mint tanító (tehát alsotagozat) különösen fontos a jó nyelvtudás. Ami furcsa, hogy még ovodákban sem tudott elhelyeszkedni kisegítőként! Most már 4. éve háztartásbeli és magánórákat ad magyarul tanulni akaró németeknek illetve olyan magyar családok gyerekeinek (10 éves korig), akik itt kint élnek és a szülők szeretnék, hogy a gyerek jól tudjon magyarul is írni és olvasni!

Ui. én itt most csak Niedersachsenről beszéltem. Lehet, hogy más tartományban, mások az esélyek!
Próbálkozz magán iskolákban is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34169 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

Még a témához az előbb elfelejtettem, hogy nagyob az esélyed az egyházi iskolákban. Rájuk sok esetben más előírások vonatkoznak! Itt a szomszédunkban is van egy katolikus-egyházi iskola ahol egésznapos a felügyelet. Már reggel 6:30-tól lehet gyereket vinni és ird és mond (!) 20:00-ig van felügyelet. A gyekeknek csak az iskolában van tanszerük (otthon semmi házifeladat) s mindent a délutáni órákban (az iskolában) csinálnak! Talán egy ilyenben lehetne mint "felügyelet" munkát kapni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34215 Írta: Evica007
Evica007 válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

Köszönöm a segítségeteket! Akkor megpróbálok magánovit, vagy sulit, és ha más nem megy,akkor "valami egyszerü melo" :) Azt nem tudom még, hogy az ilyen felszolgáló és bolti kisegítöi, melókhoz nem kell itt is valamilyen papír? Mármint egy kereskedelmi suli, vagy képzés, esetleg pénztárgépkezelö, meg ilyenek vannak otthon..., itt ha jeletkezek ilyen állásokra esetleg, akkor hülyének néznek a tanító papírommal, vagy fel is vehetnek? Vagy csak olyanokat keressek, mint pl. háztartásvezetö, vagy gyerekfelügyelet? Amihez végülis nem kell papír? Magyarán "diákmunka" jellegüeket?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34226 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

Evica007 írta: Köszönöm a segítségeteket! Akkor megpróbálok magánovit, vagy sulit, és ha más nem megy,akkor "valami egyszerü melo" Azt nem tudom még, hogy az ilyen felszolgáló és bolti kisegítöi, melókhoz nem kell itt is valamilyen papír? Mármint egy kereskedelmi suli, vagy képzés, esetleg pénztárgépkezelö, meg ilyenek vannak otthon..., itt ha jeletkezek ilyen állásokra esetleg, akkor hülyének néznek a tanító papírommal, vagy fel is vehetnek? Vagy csak olyanokat keressek, mint pl. háztartásvezetö, vagy gyerekfelügyelet? Amihez végülis nem kell papír? Magyarán "diákmunka" jellegüeket?

A gond az, hogy a segédmonkához "túlképzett" vagy, s erre nem fognak felvenni. A szakmunkához meg nem a megfelelö a képzettséged ezért nem. Mint irtam, a legnagyobb esélyed az egyházi iskolában mint kisegitö/felügyelö lehet. Mint pedagógus azonban nem fog menni. Minden városban van VHS . Keresd ki a lakhelyed szerintit s ott átképezheted magad.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Evica007

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!