Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

  • Maya
  • Maya profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 4 hónapja #10360 Írta: Maya
Érettségi, szakmunkás bizonyítvány téma létrehozva Maya által

Van-e tapasztalatotok a magyar bizonyítványok Németországban való elismertetésével?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #10907 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Az én kérdésemre ki fog válaszolni? :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10910 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Kedves Maya,

Sajnos nekem nincs igazán ebben tapasztalatom, mert 2-3 éve csak diplomát kellett itt honosíttatnom, érettségi bizonyítványt nem.

Ha továbbtanuláshoz kell bemutatnod az érettségi bizonyítványodat, akkor úgy tudom, hogy hivatalos fordítás kell meg egy u.n. “Apostille-pecséttel ellátott betétlap”, amivel a magyar hatóság igazolja az érettségi bizonyítvány hitelességét. Ezt több évvel ezelött az Oktatási Minisztérium adta ki Budapesten. Utána a hivatalos fordítást Németországban is végeztetheted egy hivatalos fordítóval, gondolom neked is ez már így egyszerübb lenne, mint Magyarországon futkozni az országos fordítóirodába.

Ha szakmunkásbizonyítvány itteni elismertetéséröl van szó, akkor sajnos még kevesebb információm van, de szerintem a csatolt PDF dokumentumban mindent megtalálsz…
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10914 Írta: davince
davince válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Üdv!
Különösebb, többrétű tapasztalatom nincs, csak annyi: Erősáramú Technikusi bizonyítványom az építőiparban csak "kábelhúzásra" jogosít fel. Tudomásom szerint külön vizsgát kellett volna tennem, hogy hivatalosan is villamos kötéseket készíthessek. A német főnök a gyakorlatban győződött meg a szakmai tudásomról, így nem kábelhúzással, hanem villamos kötésekkel foglalkoztam.
De ez csak a saját tapasztalatom!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10917 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Kedves Maya,

bocsánat, de az elözö hsz-emböl lemaradt a csatolt anyag, mert PDF dokumentumot nem lehet feltölteni. Ezért kikerestem neked a forrást, itt találod:

ec.europa.eu/internal_market/qualificati...s/guide/guide_de.pdf

Ha konkrét szakmáról van szó és azt megtalálod a következö listán, akkor pontosan megtudod, hogy hová kell fordulnod (ami igen nagy szó - tudván hogy milyen bonyolult megtalálni az illetékes hivatalt).

www.anabin.de majd kattintás a "Zuständige Stellen in Deutschland" menüpontra!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10918 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Engem is érdekelne, hogy akik szakmunkás vagy szakközepes bizonyítvánnyal helyezkedtek el, azoktól pontosan mit kértek. Csak a hiteles fordítást, vagy esetleg kértek mást is ? Előre is köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!