Németországba gyerekekkel

Több
10 éve 6 hónapja #34367 Írta: pgabesz
pgabesz válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
A férjem Duisburgban dolgozik, januárban megyünk a gyerekkel mi is. Az lenne a kérdésem, hogy ha kimegyünk a z iskoláskorú gyerekkel, akkor mennyi időn belül kezdheti kint a suli? Itt Magyarországon még tanulói viszonya van, és csak akkor "vihetném" ha már kintről igazolásunk van, hogy tanul. Kint pedig csak akkor kezdhet, ha már lakcímre van jelentve, és ugye ott is van. Azt szeretném kérni, hogy ha van itt valakinek ebből a városból tapasztalata, akkor írja meg, hogyan működik ez a dolog.
Azt sem tudom, hogy elfogadják-e az új születési anyakönyvi kivonatot, vagy mindenképpen érdemes lefordíttatni?!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34372 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

pgabesz írta: A férjem Duisburgban dolgozik, januárban megyünk a gyerekkel mi is. Az lenne a kérdésem, hogy ha kimegyünk a z iskoláskorú gyerekkel, akkor mennyi időn belül kezdheti kint a suli? Itt Magyarországon még tanulói viszonya van, és csak akkor "vihetném" ha már kintről igazolásunk van, hogy tanul. Kint pedig csak akkor kezdhet, ha már lakcímre van jelentve, és ugye ott is van. Azt szeretném kérni, hogy ha van itt valakinek ebből a városból tapasztalata, akkor írja meg, hogyan működik ez a dolog.
Azt sem tudom, hogy elfogadják-e az új születési anyakönyvi kivonatot, vagy mindenképpen érdemes lefordíttatni?!

Kicsit böngéssz itt a fórumon! Ezekre már
1000x adtunk választ! Vannak külön topikok is erre!

:wait:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34373 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

bee_b13 írta: És most kedves Deco azt gondolsz, amit akarsz... Én, mint informatikus-közgazdász degeszre kereshetném magam, még akár úgy is hogy egyáltalán nem beszélek németül itt Németországban.De mivel jelenleg a férjem a munkája miatt sokat utazik, így inkább én nevelem a gyerekemet, mint a bébiszitter..

Olvass vissza tőlem! Én folyamatosan irtam, hogy az informatikusokat bárhol és bármikor felveszik! Abban azonban kételkedem továbbra is, hogy hosszú távon német nélkül is jól fog ez menni! Az, hogy gyermekedet magad neveled, az azt is jelenti, hogy a férjed akkor eleget keres a megélhetéshez és nincs igény a keresetedre! Ez természetesen szuper, de sajnos nem adatik meg ez mindenkinek és a legtöbbször egy második bérre is szükség van! (Nekünk a családban, ez soha nem volt életcélunk!)
Mi a nejemmel meg annak örültünk mindig (annak idején), hogy a gyerkek közösségben nevelődtek fel. Bölcsi, ovoda, napközi az iskolában! Így nem lettek izoláltak és egositák....és kivállóan be tudtak illeszkedni a társadalomba! Az is lehet azonban egy próbléma, hogy gyermeked nehezebben és később fog így németül beszélni! Erre azért ügyelj, mert az iskolában ez kell majd!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34375 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Hello! Ha minden sikerül akkor mi decemberben utazunk. Én úgy viszem ki a lányokat, hogy magántanulói státuszba teszem itthon. Akkor gyakorlatilag nem mondhatnak semmit. Kinn elkezdi az iskolát, merthogy ott igencsak ráfigyelnek, hogy minden iskolaköteles gyerek iskolába járjon. Utána tavasszal pedig majd ha hazamegyünk vagy nyár elején, akkor kijelentem őket, hogy junius végén ne kelljen ott vizsgázni nekik. Mert ha most rögtön ki vannak jelentve akkor jön a jegyző, a gyámhivatal....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szepvolgyikata
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 6 hónapja #34377 Írta: szepvolgyikata
szepvolgyikata válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
En februarban hozom a fiam..en is ezt az utat valasztottam,hogy otthon magantanulo lesz,de itt is beiratom egy suliba a nyelvtanulas miatt...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34380 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!

Végre voltam a férjemnél Haushamban és elmondhatom nagyon tetszik a hely! :clap:
Az emberek kedvesek voltak, ismeretlenül is ránk köszöntek és mosolyogtak az utcán. :)
Mirapanni! Neked sikerült kijutnod az őszi szünetben? Én csak 1 hétvégét voltam kint, így nem volt időm bemenni az iskolába. Még decemberben is kimegyünk a fiammal és majd akkor felkeressük az iskolát.
Ha megtudok valami konkrétat az ottani iskoláról, majd megosztom veletek.
Üdv! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!