Német nyugdíj

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28886 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

roland2005 írta: Erre az utolsó mondatra figyelemmel azért nem art odafigyelni, mert levelükben azt a bizonyos előfeltételeket az időre vonatkoztatják . Magyarul nekem az jön le hogy amit egyszer mar érdembe hoztál akkor azt nem nyelik be hanem meg ha nem is tudtak valamilyen okból elérni az előírt intervallumot lehetőség van a visszatérítésre. Beszeltem ebben a témában jártas személlyel es elmondta hogy mindenképpen megéri utána menni ezeknek mert veszíteni SEMMIT es ha csupa
20Eurot küldenek is több mint a semmi. ennyi.

Sokáig úgy volt, hogy ha külföldi "haza ment", akkor a befizetett járulékainak (csak nyugdijra vont!) nagyobb részét (nem mindent) KP visszaigényelhette ha aliárta, hogy soha semmilyen további követelése nincs! Ez megszünt Mo. EU belepésével! Jegyzem, még mindig nem értem, hogy mit akarsz itt kidomboritani, mert, ha valaki akármit is visszafizettet, megszünik minden jogosultsága, s igy az inflációs, a szociális emelések és egyéb politika döntések hatása ecet!

(A 20 euró ma kb. 5800 ft .)
Ez mire elég?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28933 Írta: Monalisa
Monalisa válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Kedves külhoni magyarok!
Nyugdíjbiztosítással kapcsolatban érdeklődék, azok véleményét szeretném kérni akik jártasak ebben a témában. Németországban dolgozok alapítottam egy céget bejelentett lakcímmel, minden teljesen hivatalos. Munkaviszonyom folyamatos legyen mielőtt kint elkezdtem a munkát felhívtam nyugdíjbiztosítót , ott alkalmazott azt mondta kell egy szerződést kötnöm az állammal ez közel 26000 ft havonta, így válik folyamatossá magyarországi munkaviszonyom. Nálunk lévő helyzetre nézve ezt nem tartom olyan biztos befektetésnek. Németországban milyen lehetőségek vannak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28934 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Nézz körül az alábbi linkeken:
Nyugdíjbiztosítás
;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28956 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Nálunk lévő helyzetre nézve ezt nem tartom olyan biztos befektetésnek. Németországban milyen lehetőségek vannak.

Szar !!!! :puke:
26.000 HUF = 88,13 EUR havonta?
Ha megerded a 67-ik evedet kapsz 280,00 Euro nyugdijat havonta :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35702 Írta: wibolya51
wibolya51 válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Sziasztok Tudna valaki segíteni. Ha megszüntetem a bank fiókomat a Németországból érkező nyugdijamat kérhetem hogy postán küldjék? Nem átutalásra. Üdvözlettel: Ibolya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39277 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

evipul írta: Kedves Mahlzeit,
Egy egy programozási munka után durva fizikai elváltozása van, nem lát, injekciózni kell a fájdalom miatt bizonyos testrészeit, szóval teste - lelke nem kivánja, sajnos, különben szinte talált pénz lenne....
Egyébként igazatok van, igy is kimehetnénk, munkát vállalunk, a progi pénz meg biztos háttér.
Szóval mostmár igazán van min rágódnunk :)
A cseh határ mellett miért nem javasoljátok a letelepedést?
én 41 éves vagyok és már szeretnék egy álladó otthont -idegesit, hogy minden 7 évben költözünk, már szeretnék a nyugdijra gyúrni :) és utána nyugdijasként lakókocsival a kedvenc termálomban héderelni :)
a magyarországi nyugdij viszonyok mellett a hid alatt tudok majd pancsikolni. :)
Előtakarékosság jó lenne, de nem magyar banknál, viszont az osztrákoktól is tartok egy kicsit, néhány éve ők is beborultak, a németekről még nem hallottam rémtörténtetket, persze, lehet, hogy azért mert nem élek kint :)
Van valamilyen tippetek, pensionkassera, amit MO-ról is fizethetünk, sima magyarként, úgy hogy nincs német munkahelyünk, lakcimünk stb....???

Nyugdijj tema egy masik topic, de alapvetoen ebben a temaban az alabbi lehetosegeid vannak:
1., Kotelezo nyugdijjrendszer. Ezt ott fizeted ahol jarulek fizetesi kotelezettseged van. Ha Mo.-on tavmunkazik a ferjed, akkor valoszinuleg ott. Azt tudd, hogy ha Nemetorszagban vagy vallalkozo, akkor nem vagy kotelezett befizetni a kotelezo nyugdijjrendszerbe! Termeszetesen jogosultsagot se szerzel. Ebben a temaban ajanlom a kiszamolo.hu cikkeit a temaban. Gyakorlatilag ha most 40 korul vagytok, akkor a korfa miatt (lathato a statisztikakbol) gyakorlatilag 25-30 ev mulva nem less eleg aktiv dolgozo aki fizesse a nyugdijjadat. Ergo eleg rendes "penzegetes" ide befizetni, bar nyilvan a mostani befizetesek a mostani nyugdijjasokat fizetik. Mo.-on nagyon rossz a helyzet, kb. lehet szamolni jelenerteken 30e FT-os atlagnyugdijjakra.
Nemetorszagban se job a helyzet, a korfa itt is rosszul all. 30 ev mulva nem szamitanek megelhetesre elegseges atlagnyugdijjakra itt sem.
2., Fizeted az allami tamogatott onkentes nyugdijjrendszerben vmit. Ezt ott erdemes igenybe venni nyilvan ahol adozol. UGyanis az allami kedvezmenyek legtobb helyen EUn belul adokedvezmenyben jelentkeznek. Ezek jo rendszerek, bar itt ki vagy teve a hosszutavu jogi szabalyozasi rendszereknek. Mo.-on en megszuntettem pont ezert. Mo.-I onkentes nyugdijjbiztositok eleg jol hoznak(tak) hosszu tavon, cask totalisan kiszamithatatlan a Magyar (egyeb) kormanyok mikor es hogy nyulnak hozza ill. te hogy fersz hozza. Legtobbszor ezek elerhetosege akkor aktualis mikor tenyleg nyugdijjas leszel. Szoval a hatrany, hogy ha nyugdijjbamenetel elott kellene a penz, akkor cask rizikoval esetleg plusz adofizetessel lehet hozzaferni a penzhez.
3., Altalanos megtakaritasok, fuggetllenul a nyugdijjrendszerektol oda teszel es azt amit akarsz. Pl. DCT altal emlitett Fondok vagy reszvenyek, allampapirok, bankbetetek etc.

En az elso labra mar nem szamitanek, a tobbit meg diverzifikalni kell. De a 2. labra nehez szamitani, ha az ember koltozik orszagok kozott:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!